Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ano, je nahý, ano, je to on, a ano, doprava v moravské metropoli klekla... Matěje Hollana z hnutí Žít Brno pověsili na mostě

10.10.2017
Ano, je nahý, ano, je to on, a ano, doprava v moravské metropoli klekla... Matěje Hollana z hnutí Žít Brno pověsili na mostě

Autor: Facebook

Popisek: Matěj Hollan

FOTO Před týdnem se brněnská doprava seznámila s nahou pravdou: Za tragický stav brněnské dopravy může náměstek dopravy Matěj Hollan, tvrdí politické hnutí Slušní lidé. V Brně za poslední měsíc vznikají kolony aut a někam se dostat někdy není v lidských silách. Vinu na tom nese nezvládnuté plánování oprav vozovek a kanalizací, dodávají z hnutí Slušní lidé.

Politické hnutí Slušní lidé minulý týden ve čtvrtek 5. 10. vyvěsilo několik reklamních plachet, na kterých byl vyobrazen nahý Matěj Hollan s fujarou a jeho telefonní číslo. Fotografie nahého Hollana je mimochodem autentická. Pochází z divadelního představení, v kterém Hollan účinkoval. Nutno podotknout, že ještě před svou politickou kariérou.

Na reklamních plachtách pak stálo: „K plynulé jízdě Vám dnes hraje sám náměstek pro dopravu Matěj Hollan.“ 

Co na to Hollan?

Hollan se k dehonestujícímu počinu postavil bez zbytečného šermování paragrafy: „Hnutí Slušní lidé, které ministerstvo vnitra zařadilo na seznam neonacistických extremistických skupin, už ze mě udělali na Německém domě Hitlera, nyní vystavují na Kolišti další obrázek se mnou. Tentokrát nemůžu za jejich posraný životy v oblasti extremismu, tentokrát je problém, že se Brno a jeho komunikace a kanalizace opravují. To je špatně. Nic se totiž opravovat nemá a komunikace se mají propadnout do země.“ Bohužel ale mobil nezvedá, zkoušeli jsme mu volat...

 

Nahý Matěj Hollan na brněnském mostu

Promluvili lidé, které doprava v Brně skutečně štve

Ovšem při takových problémech je potřeba také slyšet hlas lidí, kteří jsou řáděním politiků přímo ovlivňovaní. Na Hollanův post reagovalo spoustu lidí, kteří, jak jsme zjistili, nemají otevřeně s hnutím Slušní lidé nic společného. Dokonce se někteří proti hnutí vyhraňovali, ale chtěli jen vyjídřit své pohoršení nad stavem dopravy v Brně.

Jedním z argumentačně nejobstojnějších diskutérů byl Martin Jaroslav Flinta, který k Hollanovu komentáři podotkl: „Tak já jsem defacto také spokojený. Vím, že současně opravovat a částečně uzavřít všechny přechody přes řeku Svitavu ...tj. Tomkovo náměstí + křižovatka Cejl x Francouzská + Koliště x Křenová x Špitálka a tím paralyzovat dopravu v celém Brně dokáže pouze skutečný odborník s kvalifikací distributora španělských okurek.“ Nutno podotknout, že Matěj Hollan má na svém facebookovém profilu uvedeno, že je zaměstnaný jako distributor španělských okurek.

Matěj si měl možná vybrat jiný odbor

Matěj Hollan se na Magistrát města Brna dostal při minulých komunálních volbách s hnutím Žít Brno s podporou Pirátů. Jeho osobnost, jak je patrné z jeho projevů na sociálních sítích i jinde, z jeho aktivit a zájmů, je tak trochu mimo odbor dopravy. Je zaměřený více na kulturu, humor, lidská práva. A s tím se čistě technický odbor dopravy příliš neslučuje. Doprava velkého města, plánování, opravy, udržování, to vše vyžaduje člověka spíše technického, nudného. Jak se zdá, tak si Matěj Hollan ukousl z nesprávného koláče.

Hnutí Slušní lidé žalují vnitro

Na druhou stranu politické hnutí Slušní lidé, které chce rázně zamíchat s kartami na magistrátu Brna příští komunální volby, bylo ministerstvem několikrát označené za extremistickou skupinu pohrávající si až s neonacismem. Proti tomuto nařčení bojuje hnutí žalobou na Ministerstvo vnitra. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace