Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ano, je nahý, ano, je to on, a ano, doprava v moravské metropoli klekla... Matěje Hollana z hnutí Žít Brno pověsili na mostě

10.10.2017
Ano, je nahý, ano, je to on, a ano, doprava v moravské metropoli klekla... Matěje Hollana z hnutí Žít Brno pověsili na mostě

Foto: Facebook

Popisek: Matěj Hollan

FOTO Před týdnem se brněnská doprava seznámila s nahou pravdou: Za tragický stav brněnské dopravy může náměstek dopravy Matěj Hollan, tvrdí politické hnutí Slušní lidé. V Brně za poslední měsíc vznikají kolony aut a někam se dostat někdy není v lidských silách. Vinu na tom nese nezvládnuté plánování oprav vozovek a kanalizací, dodávají z hnutí Slušní lidé.

Politické hnutí Slušní lidé minulý týden ve čtvrtek 5. 10. vyvěsilo několik reklamních plachet, na kterých byl vyobrazen nahý Matěj Hollan s fujarou a jeho telefonní číslo. Fotografie nahého Hollana je mimochodem autentická. Pochází z divadelního představení, v kterém Hollan účinkoval. Nutno podotknout, že ještě před svou politickou kariérou.

Na reklamních plachtách pak stálo: „K plynulé jízdě Vám dnes hraje sám náměstek pro dopravu Matěj Hollan.“ 

Co na to Hollan?

Hollan se k dehonestujícímu počinu postavil bez zbytečného šermování paragrafy: „Hnutí Slušní lidé, které ministerstvo vnitra zařadilo na seznam neonacistických extremistických skupin, už ze mě udělali na Německém domě Hitlera, nyní vystavují na Kolišti další obrázek se mnou. Tentokrát nemůžu za jejich posraný životy v oblasti extremismu, tentokrát je problém, že se Brno a jeho komunikace a kanalizace opravují. To je špatně. Nic se totiž opravovat nemá a komunikace se mají propadnout do země.“ Bohužel ale mobil nezvedá, zkoušeli jsme mu volat...

 

Nahý Matěj Hollan na brněnském mostu

Promluvili lidé, které doprava v Brně skutečně štve

Ovšem při takových problémech je potřeba také slyšet hlas lidí, kteří jsou řáděním politiků přímo ovlivňovaní. Na Hollanův post reagovalo spoustu lidí, kteří, jak jsme zjistili, nemají otevřeně s hnutím Slušní lidé nic společného. Dokonce se někteří proti hnutí vyhraňovali, ale chtěli jen vyjídřit své pohoršení nad stavem dopravy v Brně.

Jedním z argumentačně nejobstojnějších diskutérů byl Martin Jaroslav Flinta, který k Hollanovu komentáři podotkl: „Tak já jsem defacto také spokojený. Vím, že současně opravovat a částečně uzavřít všechny přechody přes řeku Svitavu ...tj. Tomkovo náměstí + křižovatka Cejl x Francouzská + Koliště x Křenová x Špitálka a tím paralyzovat dopravu v celém Brně dokáže pouze skutečný odborník s kvalifikací distributora španělských okurek.“ Nutno podotknout, že Matěj Hollan má na svém facebookovém profilu uvedeno, že je zaměstnaný jako distributor španělských okurek.

Matěj si měl možná vybrat jiný odbor

Matěj Hollan se na Magistrát města Brna dostal při minulých komunálních volbách s hnutím Žít Brno s podporou Pirátů. Jeho osobnost, jak je patrné z jeho projevů na sociálních sítích i jinde, z jeho aktivit a zájmů, je tak trochu mimo odbor dopravy. Je zaměřený více na kulturu, humor, lidská práva. A s tím se čistě technický odbor dopravy příliš neslučuje. Doprava velkého města, plánování, opravy, udržování, to vše vyžaduje člověka spíše technického, nudného. Jak se zdá, tak si Matěj Hollan ukousl z nesprávného koláče.

Hnutí Slušní lidé žalují vnitro

Na druhou stranu politické hnutí Slušní lidé, které chce rázně zamíchat s kartami na magistrátu Brna příští komunální volby, bylo ministerstvem několikrát označené za extremistickou skupinu pohrávající si až s neonacismem. Proti tomuto nařčení bojuje hnutí žalobou na Ministerstvo vnitra. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb