Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Polonahé holky nahnali na mráz i na kurz přežití v divočině… Z prestižní TV Nova k Hoří má panenko: Kam kráčí Česká Miss? Víme. Do Brna, kde…

05.08.2017
Polonahé holky nahnali na mráz i na kurz přežití v divočině… Z prestižní TV Nova k Hoří má panenko: Kam kráčí Česká Miss? Víme. Do Brna, kde…

Foto: Česká Miss / David Váňa

Popisek: Finalistka soutěže Česká Miss 2017 Tamara Vaňousová v Tatrách

FOTOGALERIE Možná jste si někteří všimli, že Česká republika letos nevyhlásila svou královnu krásy, tedy tu hlavní, která se již pár let nazývá Česká Miss. Z dříve výdělečného podniku s určitou prestiží se stala fraška ve stylu Formanova hitu šedesátých let Hoří má panenko, která bojuje o přežití a zajímá asi už jenom pár zbývajících účastnic, které ještě nestihly utéct…

Vítězka Miss České republiky se svého času stala okamžitě velkou celebritou. Vítězství jí okamžitě otevřelo dveře do nejvyšších pater šoubyznysu, pořádající agentura ji přihrávala „kšefty“, takže si přišla i na zajímavý výdělek. A pokud byla šikovná, z krátkodobé popularity mohla vykřesat třeba moderátorskou či hereckou kariéru a zajistit se na delší dobu, i pokud se nenašel nějaký ten bohatý kopálista či „hokejka“. Kde že loňské sněhy jsou… 

S tím jak vítězek přibývalo, hodnota jejich titulu devalvovala, ostatně vybavíte si jména několika posledních vítězek? Navíc se ukázalo, že klasická podoba soutěže, ve které se pouze ukazují dívky s hezkými tvářičkami, diváky už nepřitahuje, doba začala nahrávat zcela jiným televizním formátům. 

Nahnali polonahé dívky do metra

Přesto se soutěž vyhlašovala a každý rok na jaře proběhlo nové finále, až do letoška. Soutěž totiž za velmi nejasných okolností převzal podnikatel Martin Ditmar a jeho přítelkyně bývalá modelka Eva Čerešňáková. Ti prý u lahve vína (jedna to zřejmě nebyla) vymysleli zcela nový koncept soutěže, ze které se měla stát jakási internetová reality show, do které by byli diváci zainteresováni již od samotného začátku. Už začátek dával najevo, že letošní ročník bude tedy něco a že se máme nač těšit, bohužel v negativním významu. Ditmar s Čerešňákovou totiž nechali dívky svléknout v mrazivém lednu do plavek a nahnali je ovíněné do metra. 

eva_ceresnakova

Eva Čerešňáková

V bikinách na mrazu

A to byla jen předzvěst toho, co mělo následovat. Během soustředění v Tatrách nebohé adeptky opět vystrčili na mráz, aby je zde fotografovali v bikinách. Během dalšího „soustředění“ musely holky přespat na zemi ve spacácích a jíst pizzu z krabice, a to ačkoliv jim prý bylo promlouváno do duše, jak jíst zdravě.

Jindy zase Ditmar uváděl, že mnohé Missky nemají ještě ideální míry, ale to se prý změní. Soustředění proběhlo hned několik a nabízí se tedy dotaz, kde na ně dívky berou čas? Asi jen těžko si mohou brát neustále volno z práce, nebo opouštět školu. Pořadatelé se také vyhýbají odpovědi na to, zda jsou dívky nějak placené, takže zřejmě bude veškerá jejich iniciativa dobrovolnická, jen za příslib titulu a dalších kšeftů. 

ceska_miss

Missky absolvovaly i kurz přežití v divočině

Na Nově ani na Primě přenos nebude

Během pár měsíců potkala soutěž celá řada dalších skandálů. Od nevyjasněných majetkových poměrů, přes skandální výroky pořadatelů na adresu bývalé vítězky Nikol Švantnerové, odstup známých jmen (mimo jiné Simony Krainové) a hned několika účastnic a hlavně to, že se pořadatelům prvně v historii nepodařilo domluvit přímý přenos finálového večera v některé z hlavních televizi. S tím souvisí menší peníze od sponzorů, menší zájem celebrit o účinkování a menší prestiž soutěže. 

Finalovy_galavecer_promo

Finálový galavečer se bude konat v Brně

Můžeme žít bez Miss?

Vedení České Miss nakonec oznámilo, že finálový večer se přesouvá do Brna, bude se konat v září a vysílat ho bude Regionální televize. Vítězka prý dostane kontrakt s řeckou ne příliš známou kosmetickou firmou zhruba za půl milionu korun, objem práce ale už vedení nezveřejnilo, stejně jako to, kolik z něj vítězce hodlá ukrojit kvůli své provizi. Soutěž se tak místo oslavy ženské krásy a šarmu stává spíše smutnou reality show o tom, čeho jsou některé dívky pro příslib trochy slávy a pár korun schopné.

Martin Ditmar se nedávno podivil, o jak prodělečný podnik prý jde a že je zatím nutné vše pouze dotovat... Ostatně i na světových soutěžích jsou naše děvčata spíše do počtu a průlom ve stylu Taťány Kuchařové se od roku 2006 nekonal. 

Jestli vás zajímá, kdo letos soutěží, podívejte se do fotogalerie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková