Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Víte, že meloun je nejen sladký a chutný, ale prospívá i našemu zdraví a kráse? A prospívá nejen ženám, ale i mužům; i sex je s melounem lepší

01.08.2017
Víte, že meloun je nejen sladký a chutný, ale prospívá i našemu zdraví a kráse? A prospívá nejen ženám, ale i mužům; i sex je s melounem lepší

Autor: Pixabay.com

Popisek: Meloun vodní, ilustrační foto

Meloun vodní (červený) je jednoletá tykvovitá zelenina. Slovo meloun pochází z řečtiny a znamená velké jablko. Plody melounu obsahují až 95 % vody. A protože mají nízký obsah cukrů, jsou přirozeně nízkokalorické a jejich konzumace je vhodná i při redukčních dietách nebo čistících, detoxikačních kůrách.

Meloun ale zdaleka není vhodný jenom pro letní osvěžení nebo pro shazování nadbytečných kil. „Konzumací melounu totiž prospíváme celému našemu tělu. Je doslova nabitý zdravými látkami, které pročišťují, ozdravují a omlazují naše tělo,“ říká RNDr. Zuzana Dudášová, Ph.D. z kliniky Cellthera. A kdo by si to nepřál? 

Meloun plný vitaminů

Meloun obsahuje hodně vitamínu C, který nás chrání proti oxidativnímu stresu, posiluje naši imunitu, je potřebný pro tvorbu kolagenu a podporuje činnost našeho mozku. Pokud nemáme dostatek vitamínu C, trpíme únavou, depresemi, vyčerpáním, nebo dokonce bolestmi kloubů, svalů a jsme náchylnější k různým nemocem. Meloun dále obsahuje vitamíny skupiny B (zejména vitamín B1, B2, B3, B5, B6 a B9 - kyselinu listovou), důležité kromě jiného pro zdravé nehty a vlasy.  V melounu najdeme i mnoho minerálů důležitých pro naše zdraví a krásu - hořčík, vápník, zinek, draslík, železo, měď nebo mangan.

„Pokud tedy potřebujeme posílit imunitu a pročistit tělo, meloun je ta správná volba. Vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou v něm obsaženy, pomohou odbourat toxické látky a zvýšit obranyschopnost organismu,“ zdůrazňuje prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky Cellthera. 

Pomocník v posteli?!

A na závěr další slíbený benefit. Vědecké výzkumy ukázaly, že v melounu jsou obsaženy cenné látky, například lykopen, betakaroten a citrulin.  A právě citrulin má pozitivní vliv na mužskou potenci. Uvolňuje totiž stěnu tepen tak, že dojde k lepšímu prokrvení penisu, podporuje a napomáhá erekci. A to bez léků a bez vedlejších účinků! Tak co, pánové, vsadíte na meloun?

Klinika Cellthera

CELLTHERA je 1. anti-aging klinika na Moravě. Profesionální tým kliniky Cellthera sestává z lékařských odborníků a zdravotnických pracovníků, kteří mají komplexní pohled na zdraví pacienta a snaží se pro něj nalézt optimální řešení podle principů personalizované medicíny. Zaměřuje se na zdravý životní styl a zároveň se snaží využít v maximální možné míře vlastní hojivý potenciál těla a jeho drahocenných buněk, ať už se jedná o kmenové buňky, buňky imunitního systému nebo krevní destičky.

Webové stránky: http://celltheraclinic.cz/ 

Komerční sdělení

Zuzana Dudášová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace