Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hvězdami nové show jsou lvi. ZOO Brno spustila živé přenosy ze života páru samce Lolka a samice Kivu

21.07.2017
Hvězdami nové show jsou lvi. ZOO Brno spustila živé přenosy ze života páru samce Lolka a samice Kivu

Autor: Facebook ZOO Brno

Popisek: Lev konžský

Pozorovat, jak to chodí v soukromém životě páru lvího páru, samce Lolka a samice Kivu, teď mohou lidé v ZOO Brno. Zoologická zahrada připravila lidem novou „reality show“, díky které mohou zájemci pozorovat lvy konžské v jejich každodenním životě.

„Do vnitřních ubikací jsme umístili kamery. Živý přenos ze zázemí lvů mohou lidé sledovat na webových stránkách,“ řekla mluvčí brněnské ZOO Gabriela Tomíčková. Vedle přímého přenosu z expozice lvů konžských, se mohou díky kamerám zájemci podívat i do výběhu medvěda ledního, medvěda kamčatského nebo do africké vesnice.

Lolek a Kivu

Pětiletá samice Kivu přicestovala do brněnské ZOO z Ústí nad Labem. Narodila však v portugalské ZOO Lisabon. Její partner lví samec Lolek byl dovezen do Brna z polského Gdaňsku. „Při výběru zoologické zahrady, která poskytne lvy do naší nové expozice, jsme hledali takovou, která chová lvy konžské, poddruh pocházející z oblasti Kalahari,“ vysvětlil ředitel ZOO Brno MVDr. Martin Hovorka, Ph.D. Hovorka. 

Protože Lolek byl zvyklý na život ve větší skupině a těžko by se adaptoval na první dny v neznámém prostředí a ještě navíc sám, Kivu, která do ZOO v Brně přijela, už na něj čekala na ubikaci. 

Na Kalahari

Lví areál bude součástí komplexní expozice Kalahari, představující zvířenu ze suchých oblastí jihozápadní Afriky, v jejímž středu se nachází poušť Kalahari. Stejně jako další tři velké expoziční soubory – Beringie, Karibik a Wallacea – vzniká i Kalahari podle generelu výstavby, který vychází ze Strategie rozvoje Zoo Brno schválené zřizovatelem v roce 2006. 

Novou expozici lvů brněnská zoo slavnostně otevře 26. srpna 2017 a předá lvy jejich adoptivním rodičům - energetické společnosti SPP.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na . 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace