Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První ráno jste u moře, druhé už opálení zpátky doma. RegioJet nabídne last minute víkendovou zpáteční jízdenku do Chorvatska za 990 korun

04.07.2017
První ráno jste u moře, druhé už opálení zpátky doma. RegioJet nabídne last minute víkendovou zpáteční jízdenku do Chorvatska za 990 korun

Foto: RegioJet

Popisek: Autobus RegioJet, Irizar i8

Nová autobusová linka RegioJet z Prahy, Brna a Bratislavy do chorvatského Splitu se setkala s nebývalým zájmem ze strany zákazníků. Společnost tak na všechny spoje nasadila druhý posilový autobus. Zájemci teď mají možnost zajet se vykoupat takzvaně na otočku do Chorvatska.

„Zároveň předpokládáme, že těsně před pátečním odjezdem našeho spoje do Chorvatska a v sobotu večer v opačném směru bude vždy zbývat ještě několik volných míst v našich autobusech, která od tohoto týdne chceme nabídnout jako speciální last minute nabídku na víkendové koupání v moři“, říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Během víkendu na skok k moři

RegioJet spouští speciální nabídku last minute víkendových zpátečních jízdenek z Prahy, Brna a Bratislavy do Chorvatska  za jednotnou cenu 990 korun, tedy za 39 eur. Cestující se za tuto cenu mohou v pátek v podvečer vydat na cestu autobusem  s obrazovkami v sedačkách a dalšími službami do Chorvatska. Ráno v sobotu mezi 9.00 a 10.00 hodinou budou u Jadranu, kde mohou strávit celý den, ať už koupáním v moři, odpočinkem na pláži nebo výletem po okolí. Večer se pak po 20.00 hodině vydají opět autobusem na cestu zpět s tím, že do Bratislavy, Brna a Prahy dorazí v průběhu neděle.

Nabídka je ideální pro ty, kdo se za atraktivní cenu chtějí zajet během víkendu na skok vykoupat v moři a užít si sobotu na slunečném jadranském pobřeží, aniž by museli řídit a vydávat další peníze za ubytování.

Prodej akčních last minute jízdenek do Chorvatska se spouští vždy ve čtvrtek, a to na následující víkend - v případě dostupnosti míst v autobusech. Prodej probíhá prostřednictvím internetu. Jízdenka je v rámci daného víkendu vždy zpáteční, což znamená odjezd v pátek a návrat ze soboty na neděli. V Chorvatsku tak cestující mají celou volnou sobotu a nemusí si zajišťovat ubytování – noc stráví na palubě autobusu. Jízdenku nelze měnit nebo stornovat. První termín spuštění prodeje bude ve čtvrtek 6. července a jízdenky se budou prodávat do vyčerpání volné kapacity spojů.

Zájem o autobusovou dopravu roste

„Jsme velmi potěšeni zájmem cestujících o naši novou linku do Chorvatska, a proto jsme operativně reagovali nasazením dalších kapacit. Ukazuje se, že rozšíření naší sítě směrem na jih a jihovýchod Evropy bylo dobré rozhodnutí,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

„Velký zájem o autobusové spoje přisuzujeme i tomu, že Češi i v případě Chorvatska stále více volí dovolenou s kompletním odpočinkem během celé doby pobytu – tedy bez nutnosti řídit a strávit mnoho hodin řízením na úmorné cestě tam a zpět. Namísto toho si raději vyberou pohodlí moderního autobusu s veškerým servisem. Dovolená v Chorvatsku se také stále více stává trendy pro mladší zákazníky, kteří na rozdíl od rodin s dětmi necestují vlastním automobilem a dávají přednost zajištěné dopravě,“ doplňuje Eva Sedlmajerová, ředitelka Dovolena.cz od Student Agency.

Žluté autobusy jezdí na lince do Splitu od pátku 26. května do 1. října 2017 a jedenkrát týdně spojují Českou republiku a Slovensko s chorvatským pobřežím. Jízdní řád je nastaven tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám českých a slovenských dovolenkářů a cestovních kanceláří organizujících pobyty těchto klientů na chorvatském pobřeží. Z Prahy, Brna a Bratislavy autobusy RegioJet odjíždějí do Chorvatska v pátek v odpoledních, respektive podvečerních hodinách a do Splitu přijíždějí druhý den ráno v sobotu. Zpět pak ze Splitu jede autobus RegioJet v sobotu ve 20:30 a navrací se do Bratislavy, Brna a Prahy následující den v neděli. Jízdní řád tak odpovídá termínům, kdy se v Chorvatsku v sobotu mění dovolenkové turnusy a díky odjezdu až ve večerních hodinách dává možnost strávit ještě celý tento den dovolenkovým pobytem. Kromě Splitu zastavují na chorvatském pobřeží autobusy RegioJet také v Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodicích, Šibeniku, Primoštenu, Trogiru a v zastávce Kaštela.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová