Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trochu jiná, pohodová léčba bolavých kloubů

16.02.2017
Trochu jiná, pohodová léčba bolavých kloubů

Foto: Cellthera

Popisek: Klinika Cellthera, ilustrační foto

Největší pokrok za poslední čtvrtstoletí udělalo ze všech oborů lidské činnosti zdravotnictví. Je až zázrakem, co všechno umí dnes lékaři vyléčit a ještě radostnější je informace, že české zdravotnictví, jak moderním technickým vybavením nemocnic, tak hlavně špičkovými lékaři, patří často k úplně nejlepším na světě.

Velké úspěchy sklízí doma i v zahraničí například prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky CELLTHERA v Brně. Je atestovaným lékařem v oborech klinické onkologie, pediatrie, alergologie a klinické imunologie. Zásluhou sedmnáctileté zkušenosti a úspěšné praxe v regenerativní medicíně a buněčných terapií je známý nejen u nás, ale i ve světě. Na léčbu pomocí kmenových buněk se upínají pacienti z mnoha zemí celého světa a Jaroslav Michálek patří k nejuznávanějším lékařům prosazujících tuto metodu. Má velké zkušenosti v oblasti ortopedie a výborné výsledky při léčbě artrózy. Je také prezidentem Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii. A i když někteří čeští lékaři, kteří podporují léčbu nemocných kloubů jen „klasickým“ způsobem, to je implantací kloubní náhrady, nesouhlasí s moderními metodami léčby pomocí buněčné terapie, pozitivní zkušenosti této léčby mohou jen těžko vyvrátit. Velké úspěchy s buněčnou terapií při léčbě nemocných kloubů mají také například lékaři v USA.

Léčba kmenovými buňkami znamená obrovskou úlevu

„Artróza postihuje vysoké procento lidí nad padesát let. Bohužel ti o ní dlouho nevědí – do doby, než začne bolet. Léčba kmenovými buňkami pro ně znamená obrovskou úlevu. Už jen spánek bez bolesti je výhrou. Měli jsme i čtyři a devadesátiletého pacienta,“ říká lékař Jaroslav Michálek o jím prosazované léčebné metodě.

A jak takový zákrok v nemocnici probíhá? Lékaři nejprve šetrně odsají tukovou tkáň (především z oblasti břicha nebo hýždí). Následně v laboratoři izolují kmenové buňky a ty pak s aktivovanou krevní plazmou aplikují do požadované oblasti. „Pacienti se nemusejí bát, zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne,“ uklidňuje budoucí pacienty Jaroslav Michálek.

První účinky cítí pacient už za týden

Lékaři jsou schopni léčit kmenovými buňkami i čtyři klouby najednou. První účinky cítí pacient už za týden, zlepšení svého stavu pak pozná do tří měsíců. Účinnost je velmi vysoká. Pohybuje se kolem 80 – 90 %. K léčbě kmenovými buňkami s velikou nadějí vzhlížejí nejen pacienti s bolestmi kloubů, ale také lidé s neurologickými problémy, cukrovkou nebo popáleninami kůže. 

„Rozsáhlá klinická studie provedená Mezinárodním konsorciem pro buněčnou terapii a imunoterapii a klinikou Cellthera, která zpracovávala kmenové buňky z tukové a pojivové tkáně pro české pacienty, inspirovala lékařské týmy na celém světě. Naši australští kolegové dokonce mluví o tom, že kmenové buňky nahradí umělé klouby, které zatěžují některé pacienty vážnými komplikacemi a vedlejšími nežádoucími účinky. Naši pracovníci patří mezi nejzkušenější odborníky ve svých oborech. Současně jsou významnými vědeckými a výzkumnými pracovníky. Přednášejí na významných mezinárodních kongresech, vyvíjejí nové postupy, metody a technologie, pořádají semináře, workshopy a konference pro vědecké pracovníky i lékaře nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ popisuje nejen své úspěchy doktor Jaroslav Michálek.

Pacienti si služby pochvalují

Paradoxem je, že pacientům při této léčbě může pomoci vlastní a nechtěný přebytečný tuk. Tuková tkáň totiž obsahuje kmenové buňky a další buňky, které mohou významně potlačit degenerativní změny spojené se stárnutím, například vyléčit bolavé klouby. To si nemohou vynachválit již stovky pacientů Jaroslava Michálka. Mezi ně patří také třiasedmdesátiletá Marta Jasinská, která se s námi podělila o dobré pocity z léčby v Brně:

„Dozvěděla jsem se od svého zetě o  nové metodě léčení pomocí kmenových buněk a po prostudování  dostupných informací o metodě, posouzení všech pro a proti a srovnání problémů a omezení po event. operaci, bylo mé rozhodnutí jasné. Kontaktovala jsem firmu Cellthera, s.r.o. v Brně, zaslala jsem požadovaná data, během několika dní jsem obdržela podrobné info o principu léčebné metody, o způsobu provedení a trvání zákroku, o možných komplikacích, úspěšnosti či neúspěšnosti léčby a samozřejmě sdělení, že zákrok si pacient hradí sám, protože metoda doposud není hrazena ze zdravotního pojištění. Začátkem prosince r. 2016 jsem podstoupila v Brně zákrok prováděný ambulantně. Prostředí skvělé a přístup personálu absolutně profesionální. Již jen příjemné a přátelské jednání po celou dobu mě psychicky velice pozitivně naladilo. Po zákroku  jsem mohla odpočívat ve skvělém polohovacím křesle spolu s občerstvením a dárkem a po skončení cca po 3 a půl hodinách jsem v pohodě s instrukcemi lékaře odešla, po svých a s vynikající náladou. Celý život si platím zdravotní pojištění a  při občasné návštěvě lékaře, kterému za mě platí moje zdravotní pojišťovna, mám z jeho chování pocit, že obtěžuji  (paní, co potřebujete). Vím, že při věku 73 let nemohu od svého starého těla čekat zázraky a že budu za dva měsíce skákat jako dvacítka a dávat si nohu za krk. Ale již po necelých dvou týdnech po zákroku se bolesti kyčlí velice zeslabily a dnes, po dvou měsících  prakticky jsem bez bolesti. A hlavně si přeji, aby tato neinvazivní a pokroková metoda konečně dostala uznání, byla tím pádem aspoň z části hrazena zdravotní pojišťovnou a tak byla přístupná široké veřejnosti. Nejde přeci jen o staré občany, ale problémy s nemocemi kloubů mají i  mladí lidé, sportovci. Nepochopila jsem, proč kompetentní orgány tuto metodu neuznají. Když vidím v TV, jak stokrát za den běží reklamy na všemožné léky a přípravky, které navíc neléčí, ale jen na čas zbaví příznaků nemoci a člověk je nemocný dál, navíc škodí játrům, ledvinám, je mi záhadou, kde je ta stále proklamovaná péče o zdraví  lidu a hlavně, kde je zdravý rozum! Metoda použití kmenových buněk vyjde přeci o mnoho levněji než operace, endoprotéza a následná dlouhá rehabilitace,“ končí svou pochvalu pacientka Marta Jasinská, která dostala léčbu jako dárek od rodiny k Vánocům.. 

Co je... Klinika Cellthera

Klinika Cellthera se specializuje na využití kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně. Využívá nejnovějších vědeckých poznatků, které vycházejí nejen z publikační činnosti světové špičky oboru, ale také z vlastní výzkumné činnosti v oblasti buněčných technologií. Cellthera navíc vyvinula vlastní originální postup přípravy kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně.

Klinika Cellthera je registrovaným tkáňovým zařízením společnosti Cellthera a je držitelem platného rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv pro oblast využití buněk SVF z tukové tkáně podle zákona 296/2008 Sb. Veškeré používané postupy jsou zcela bezpečné a vycházejí z více než 15leté zkušenosti pracovníků společnosti, kteří měli možnost získávat cenné zkušenosti na renomovaných zahraničních pracovištích v Evropě i v USA.

Vložil: Redaktor KL