Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kmenovými buňkami pomáhají v Brně léčit bolavá kolena, pomůže i váš tuk

13.02.2017
Kmenovými buňkami pomáhají v Brně léčit bolavá kolena, pomůže i váš tuk

Foto: Facebook

Popisek: Klinika Cellthera, zákrokový sál

Přebytečný tuk, který nás tak často obtěžuje, nám překvapivě může i pomoci. Tuková tkáň totiž obsahuje kmenové buňky a další buňky, které mohou významně potlačit degenerativní změny spojené se stárnutím, například vyléčit bolavé klouby.

Nebývalý přínos kmenových buněk v regenerativní medicíně prokázali vědci z Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii ICCTI v čele se svým prezidentem a šéfem brněnské společnosti CELLTHERA profesorem MUDr. Jaroslav Michálkem.

Potlačení degenerativních změn u artrózy kloubů

Největších úspěchů zaznamenali právě při potlačení degenerativních změn přítomných u artrózy kloubů, kdy kmenovými buňkami z tukové tkáně ošetřili více než 1100 pacientů. Výsledky byly vynikající, protože u více jak 91 procent pacientů došlo k zlepšení jejich stavu. Zlepšení skóre záleželo nejčastěji na hmotnosti pacienta (u obézních bylo zlepšení menší), věku a pohybových aktivitách pacienta. Studie také prokázala vysokou bezpečnost podání vlastních buněk. U žádného z 1114 sledovaných pacientů ve studii nedošlo k výskytu závažných nežádoucích účinků jako např. infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, tromboembolická nemoc nebo infekční komplikace. Přitom tyto závažné nežádoucí účinky byly pozorovány u určitého procenta pacientů podstupujících operaci umělého kloubu, tzv. totální endoprotézy. Výsledky studie ICCTI byly zveřejněny  v prestižním odborném americkém časopise Cell Transplantation jako největší dosud publikovaný soubor pacientů ošetřených vlastními buňkami na světě. 

V České republice se studie účastnila společnost CELLTHERA z Brna, která také jako jediná u nás poskytuje zdravotní služby využívající vlastních kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně. „Pacienti se nemusejí bát, zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne,“ uklidňuje  budoucí pacienty šéf brněnské společnosti CELLTHERA profesor MUDr. Jaroslav Michálek.

Jaroslav Michálek patří k předním lékařům

Je atestovaným lékařem v oborech klinická onkologie, pediatrie, alergologie a klinická imunologie. Má již šestnáctileté  zkušenosti v regenerativní medicíně a buněčných terapiích. Na léčbu pomocí kmenových buněk se upínají pacienti po celém světě a Jaroslav Michálek patří k předním lékařům prosazujícím tuto metodu. Má velké zkušenosti právě v oblasti ortopedie a výborné výsledky při léčbě artrózy. O tom svědčí i dva dopisy, které šéf brněnské společnosti  CELLTHERA, profesor MUDr. Jaroslav Michálek nedávno obdržel.

Alex Jungaberle, 42 let, z Německa například napsal: „Stav mého lokte se po aplikaci kmenových buněk výrazně zlepšil a je to opět „prostě normální”. Měl jsem čas od času zánět v kloubu, v noci bolesti, klouby mě při určitých pohybech svěděly. To všechno je pryč! Dokonce jsem opět minulý týden jel na místní stezce na mém horském kole. Žádný otok, žádná bolest, poté ani žádný zánět. Vrátím se k Vám na kliniku určitě znovu, tentokrát s pravým loktem.“

Když jste spokojeni, řekněte to všem

MVDr.  Marta Jasinská, 73 let, ČR, zase píše: „Držím se starého hesla: „Když jste nespokojeni, řekněte to nám. Když jste spokojeni, řekněte to všem." A já byla a jsem velice spokojená. Mám artrózu obou kyčelních kloubů 4. stupně s průvodními  „radostmi", bolestmi a omezením pohybu, co krok, to „au".  Stála jsem před rozhodnutím, jak problém řešit. Buď operací, nebo metodou tzv. kmenových buněk. Po zjištění všech informací o operaci a následné několikaměsíční rehabilitaci se značným omezením nejen pohybu, nutnost berle a hlavně možných a v mém věku  již nevylučitelných komplikací (např. po narkóze), jsem seznala, že bych  tento stav psychicky nezvládla, nehledě k tomu, že všechny invazivní metody jakými operace jsou (pokud nejde o akutní případy a ohrožení života)  považuji za poslední řešení.  

Dozvěděla jsem se od svého zetě o  nové metodě léčení pomocí kmenových buněk a po prostudování  dostupných informací o metodě, posouzení všech pro a proti a srovnání problémů a omezení po event. operaci,  bylo mé rozhodnutí jasné. Kontaktovala jsem firmu Cellthera, s.r.o. v Brně, zaslala jsem požadovaná data, během několika dní jsem obdržela podrobné info o principu léčebné metody, o způsobu provedení a trvání zákroku, o možných komplikacích, úspěšnosti či neúspěšnosti léčby a samozřejmě sdělení, že zákrok si pacient hradí sám, protože metoda doposud není hrazena ze zdravotního pojištění.

Prostředí skvělé, přístup personálu absolutně profesionální 

Začátkem prosince r. 2016 jsem podstoupila v Brně zákrok prováděný ambulantně. Prostředí skvělé a přístup personálu absolutně profesionální. Již jen příjemné a přátelské jednání po celou dobu mě psychicky velice pozitivně naladilo. Po zákroku  jsem mohla odpočívat ve skvělém polohovacím křesle spolu s občerstvením a dárkem a po skončení cca po 3 a půl hodinách jsem v pohodě s instrukcemi lékaře odešla, po svých a s vynikající náladou. Jak praví jedno východní moudro, stav těla je stav duše. Někdo může namítnout, že když si to platím, je  takový  přístup samozřejmý.  Ale celý život platím zdravotní pojištění a  při občasné návštěvě lékaře, kterému za mě platí moje zdravotní pojišťovna, mám z jeho chování pocit, že obtěžuji  (paní, co potřebujete). 

Vím, že při věku 73 let nemohu od svého starého těla čekat zázraky a že budu za dva měsíce skákat jako dvacítka a dávat si nohu za krk. Ale již po necelých dvou týdnech po zákroku se bolesti kyčlí velice zeslabily a dnes, po dvou měsících  prakticky jsem bez bolesti. Mimo to se mi o hodně zlepšil rozsah pohybu dolních končetin, třeba dát nohu přes nohu, při oblékání  ponožek, i ve stoje, zvednout koleno téměř až k bradě, to jsem před tím nedokázala. 

Neinvazivní a pokroková metoda  

Děkuji všem, kteří se na této metodě podíleli a podílejí, děkuji personálu za jeho skvělý přístup a profesionální provedení zákroku a přeji všem stálé úspěchy v práci a hodně spokojených klientů. A hlavně, aby tato neinvazivní a pokroková metoda konečně dostala uznání, byla tím pádem aspoň z části hrazena zdravotní pojišťovnou a tak byla přístupná široké veřejnosti. Nejde přeci jen o staré občany, ale problémy s nemocemi kloubů mají i  mladí lidé,  sportovci. Nepochopila jsem, proč kompetentní orgány tuto metodu neuznají. Když vidím v TV, jak stokrát za den běží reklamy na všemožné léky a přípravky, které navíc neléčí, ale jen na čas zbaví příznaků nemoci a člověk je nemocný dál,  navíc škodí játrům, ledvinám, je mi záhadou, kde je ta stále proklamovaná péče o zdraví  lidu a hlavně, kde je zdravý rozum!  Metoda použití kmenových buněk vyjde přeci o mnoho levněji než operace, endoprotéza a následná dlouhá rehabilitace. 

A na úplný závěr bych chtěla moc poděkovat mému zeti Richardovi a dceři Kateřině, kteří mi zákrok zaplatili. Byl to opravdu úžasný dárek pod stromeček. Díky.“

Vložil: Redaktor KL