Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nešťastná náhoda, nebo vražda a následná sebevražda? Kriminalisté ukončili vyšetřování záhadného pádu z okna

18.01.2017
Nešťastná náhoda, nebo vražda a následná sebevražda? Kriminalisté ukončili vyšetřování záhadného pádu z okna

Autor: repro FTV Prima

Popisek: Pád z okna v sedmém patře zaplatily životem matka i její malá dcera

Kriminalisté ukončili vyšetřování šokujícího případu z Brna. Matka i její malá dcera tam zemřely po pádu ze sedmého patra paneláku. Šlo o nešťastnou náhodu, nebo snad o vraždu a následnou sebevraždu?

Tragédie se stala loni počátkem července. Z okna v sedmém patře paneláku v Brně-Kohoutovicích vypadla jak dvaatřicetiletá matka, tak i její šestiletá dcera. „Přijeli jsme zrovna z dovolené a oni je tady oživovali. Pak tu holčičku odvezli. Já sem je viděla bezvládný, my jsme otevřeli dveře a tady jsme je viděli ležet,“ řekla loni v červenci televizi Prima sousedka.

Zatímco žena pád ze sedmého patra nepřežila a byla na místě mrtvá, její šestiletou dceru se záchranářům ještě podařilo oživit. V kritickém stavu ji pak převezli do nemocnice. Bohužel ale byla její zranění příliš vážná a dívenka ten samý večer v nemocnici zemřela.

Pomoci musely znalecké posudky

Případ si okamžitě převzali kriminalisté a snažili se zjistit, co se v osudnou chvíli vlastně stalo. Byla to nešťastná náhoda? Nebo matka, která měla psychické problémy, svoji dceru vyhodila z okna, a když si následně uvědomila, co udělala, skočila za ní?

Policisté na případu pracovali déle než půl roku. Žádní svědci tragédie totiž nebyli, a tak musely pomoci znalecké posudky. A to hlavně z oblasti biomechaniky. Jenže ani ty nakonec policistům moc nepomohly. „Jednoznačně se nepodařilo zjistit, jestli dítě vypadlo z okna nešťastnou náhodou, či přičiněním matky,“ řekl televizi Prima Bohumil Malášek, mluvčí PČR Jihomoravského kraje.

Pravda zůstane navždy utajena

Jisté ale podle kriminalistů je, že dívenka vypadla z okna první, až po ní její matka. A rozhodně to prý nebyla náhoda. „Jednoznačně se podařilo prokázat, že matka z okna vyskočila a spáchala sebevraždu,“ potvrdil televizi Malášek. Každopádně policisté nyní případ odloží. Co se v bytě těsně před tragédií stalo, se tak už nikdy stoprocentně nedozvíme.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace