Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvaadvacet krajských škol technického zaměření se představuje na Veletrhu odborného vzdělávání. Jednou z forem jejich propagace jsou i talentové soutěže

04.10.2016
Dvaadvacet krajských škol technického zaměření se představuje na Veletrhu odborného vzdělávání. Jednou z forem jejich propagace jsou i talentové soutěže

Foto: kr-jihomoravsky.cz

Popisek: Veletrh odborného vzdělávání je součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Celkem dvaadvacet krajem zřizovaných škol technického zaměření se letos představuje na Veletrhu odborného vzdělávání, který je v posledních letech nedílnou součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Letošní prezentaci jihomoravských škol na veletrhu slavnostně zahájili v pondělí 3. října představitelé kraje s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou.

Ministryně školství Kateřina Valachová ocenila pozornost, kterou Jihomoravský kraj odbornému školství věnuje. „Je potřeba nezopakovat chyby některých našich předchůdců, kdy se zapomínalo na technické obory a upřednostňovaly se pouze obory humanitní, a je potřeba najít rozumnou rovnováhu mezi humanitními a technickými obory,“ uvedla na slavnostním zahájení prezentace škol ministryně Valachová, která současně na jihu Moravy vyzdvihla zdejší bezprostřední spojení technických oborů s praxí, inovacemi a vědou.

Veletrh odborného vzdělávání

Hejtman Michal Hašek u příležitosti zahájení letošní prezentace technicky zaměřených škol vyzdvihl skutečnost, že vláda již několik let podporuje technické a učňovské vzdělávání. „Jsem rád, že se v rámci veletrhu představuje dvaadvacet škol, zřizovaných Jihomoravským krajem, a prezentuje zde to nejlepší. Prezentuje, jaká může být budoucnost – stále totiž platí, že řemeslo má zlaté dno. Kraj hodlá do budoucna podpořit, a dělá to už nyní, odborné a technické vzdělávání. V posledních čtyřech letech jsme investovali do velkých center odborného vzdělávání v jednotlivých oblastech,“ uvedl při zahájení prezentace škol hejtman. Dodal, že si kraj další rozvoj strojírenství a zavádění inovací ve strojírenské výrobě a další rozvoj technického vzdělávání v regionu slibuje i od uzavření memoranda o spolupráci se spolkem Industry Cluster 4.0, tedy od seskupení špičkových strojírenských firem na jihu Moravy. Uzavření memoranda minulý měsíc schválila rada kraje. „Připravujeme se také na výstavbu centra strojírenského vzdělávání v Kuřimi,“ konstatoval Hašek, který poděkoval ředitelkám, ředitelům, pedagogům a zaměstnancům krajských středních škol za odváděnou práci.

Veletrh odborného vzdělávání

Podle náměstka hejtmana Stanislava Juránka je potřeba vytvořit takové klima, aby se informace o odborném školství a jeho prezentaci na strojírenském veletrhu dostaly veřejnosti takříkajíc pod kůži. „Aby to veřejnost, a tedy rodiče považovali za prestiž, když dají své potomky na tyto školy. Jsem rád, že zde i díky Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu můžeme ukázat také onu spolupráci s firmami, které nám pomáhají s jednotlivými školami a spolupracují s nimi,“ řekl Juránek.

Veletrh odborného vzdělávání

Garantem Veletrhu odborného vzdělávání a dalších aktivit, které slouží k podpoře odborného vzdělávání v kraji, je Rada pro rozvoj lidských zdrojů kraje, která je orgánem zastupitelstva. „Jejím úkolem je vytváření a naplňování strategie rozvoje lidských zdrojů v regionu. Pokud paní mistryně říká, že zde na jihu Moravy jsme v péči o vzdělávání o krok vpřed, jsme o krok vpřed i v rozvoji lidských zdrojů. Kromě samotné propagace technických oborů je také potřebná podpora talentů a klíčových oborů. A jednou z forem propagace jsou například také talentové soutěže,“ řekl radní Václav Božek. V této souvislosti uvedl dovednostní soutěž České ručičky nebo první ročník soutěže o nejlepší učební pomůcku v Jihomoravském kraji, jejíž výsledky budou zveřejněny právě v průběhu Veletrhu odborného vzdělávání.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace