Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co dokáží kmenové buňky? Lékaři jsou jimi schopni léčit i čtyři klouby najednou. První účinky ucítíte již za týden, zlepšení stavu pak do tří měsíců

12.09.2016
Co dokáží kmenové buňky? Lékaři jsou jimi schopni léčit i čtyři klouby najednou. První účinky ucítíte již za týden, zlepšení stavu pak do tří měsíců

Autor: FTV Prima

Popisek: MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky CELLTHERA v Brně

Největší pokrok za poslední čtvrtstoletí udělalo ze všech oborů lidské činnosti zdravotnictví. Je až zázrakem, co všechno umějí dnes lékaři vyléčit, a ještě radostnější je informace, že české zdravotnictví, jak moderním technickým vybavením nemocnic, tak hlavně špičkovými lékaři, patří k úplně nejlepším na světě.

Velké úspěchy sklízí doma i v zahraničí prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky CELLTHERA v Brně. Je atestovaným lékařem v oborech klinická onkologie, pediatrie, alergologie a klinická imunologie. Má již šestnáctileté zkušenosti v regenerativní medicíně a buněčných terapií. Na léčbu pomocí kmenových buněk se upínají pacienti po celém světě a Jaroslav Michálek patří k předním lékařům, prosazujícím tuto metodu. Má velké zkušenosti v oblasti ortopedie a výborné výsledky při léčbě artrózy. Je také prezidentem Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii. 

„Artróza postihuje vysoké procento lidí nad padesát let. Bohužel ti o ní dlouho nevědí – do doby, než začne bolet. Léčba kmenovými buňkami pro ně znamená obrovskou úlevu. Už jen spánek bez bolesti je výhrou. Měli jsme i čtyřiadevadesátiletého pacienta,“ říká lékař Jaroslav Michálek.

 Zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne

A jak takový zákrok v nemocnici probíhá? Lékaři nejprve šetrně odsají tukovou tkáň (především z oblasti břicha nebo hýždí). Následně v laboratoři izolují kmenové buňky, a ty pak s aktivovanou krevní plazmou aplikují do požadované oblasti. „Pacienti se nemusí bát, zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne,“ uklidňuje nás i budoucí pacienty Jaroslav Michálek.

Lékaři jsou schopni léčit kmenovými buňkami i čtyři klouby najednou. První účinky cítí pacient už za týden, zlepšení svého stavu pak pozná do tří měsíců. Účinnost je velmi vysoká. Pohybuje se kolem 80 až 90 procent. K léčbě kmenovými buňkami s velikou nadějí vzhlížejí nejen pacienti s bolestmi kloubů, ale také lidé s neurologickými problémy, cukrovkou nebo popáleninami kůže. 

Rozsáhlá klinická studie inspirovala lékaře na celém světě

„Rozsáhlá klinická studie, provedená Mezinárodním konsorciem pro buněčnou terapii a imunoterapii a klinikou Cellthera, která zpracovávala kmenové buňky z tukové a pojivové tkáně pro české pacienty, inspirovala lékařské týmy na celém světě. Naši australští kolegové dokonce mluví o tom, že kmenové buňky nahradí umělé klouby, které zatěžují některé pacienty vážnými komplikacemi a vedlejšími nežádoucími účinky. Naši pracovníci patří k nejzkušenějším odborníkům ve svých oborech. Současně jsou významnými vědeckými a výzkumnými pracovníky. Přednášejí na významných mezinárodních kongresech, vyvíjejí nové postupy, metody a technologie, pořádají semináře, workshopy a konference pro vědecké pracovníky i lékaře nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ popisuje nejen své úspěchy doktor Jaroslav Michálek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace