Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Manžele odsoudili za týrání zvířat. Chovali psy v otřesných podmínkách

29.05.2013
Manžele odsoudili za týrání zvířat. Chovali psy v otřesných podmínkách

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Týrání psů, ilustrační foto

KRIMI Soudy, hygiena, policie i další úřady na ně několik let byly krátké. Manžely Pavla a Marcelu Sobczynské nedokázal léta nikdo potrestat za to, že obtěžovali své sousedy odporným zápachem a že na svých pozemcích chovali smečky psů v otřesných podmínkách.

Teď ale spadla klec. Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou oba odsoudil k jednoletému trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem šestatřicet měsíců a s dohhledem. Soud je uznal vinnými ze spáchání trestného činu týrání zvířat.

Případ se táhne roky

Případ se přitom táhne v podstatě roky. Manželé nejsou policistům ani soudům neznámí, ze svých činů se zodpovídali už několikrát – nikdy ale nebyli odsouzeni, protože vina a též úmysl se v jejich případě prokazovaly velice těžce. Jak je to možné?


Pár vždyzvolil stejnou „strategii" a scénář se několikrát opakoval. Vše začínalo tak, že si tito „milovníci psů" pořídili početnou psí smečku, jejíž potřeby ovšem nebyli schopni uspokojovat a péči o ni nezvládají. Psi tak žili v hrozných podmínkách, naprosto nedostačujících. Žili v kupách odpadků a výkalů, v parném letním vedru byli zavíráni do vraků aut třeba i na několik dní. Výsledkem byl hrozný zápach obtěžující celé širé okolí. Také psy začaly trápit různé nemoci  a ve výsledku jich mnoho uhynulo, což dokládají i psí kostry nacházející se na jednom z pozemků třeba v Lisovicích u Zlonic, kde pár kdysi pobýval.

 

Sousedé většinou na policii oznámili, že se v domě manželů Sobczynských děje něco nekalého. Když ale vychytralým manželům hrozily reálné právní postihy, jeden z páru se vždy nechal hospitalizovat. Po tom, co humbuk okolo jejich případu utichl, změnili bydliště, přestěhovali se jinam – a vše mohlo začít nanovo.

Aktuální případ bude zřejmě pokračovat

Nejnovější případ, za který byli manželé odsouzeni, se odehrával v chatové osadě Yukon poblíž Žďáru nad Sázavou. Chatu paradoxně Marcela Sobczynská zdědila po zemřelé chovatelce a milovnici zvířat, jejíž důvěru si získala. I zde se odehrával stejný scénář jako i na jiných místech – pár zde v otřesných podmínkách „choval" smečku čtrnácti belgickcých ovčáků.

Rozsudek okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou ale není pravomocný. Manželé se proti němu již odvolali. Případem se tedy bude zabývat Krajský soud v Brně.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace