Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Prezident v Brně: Mladí měli pro Zemana nachystaný popelník

22.05.2013
Prezident v Brně: Mladí měli pro Zemana nachystaný popelník

Autor: Radomír Čajka

Popisek: Takhle vítali studenti prezidenta v Brně...

Prezident Miloš Zeman včera navštívil Brno. Kromě přivítání na magistrátu ho čekalo i překvapení před Nejvyšším soudem. Přes sto členů sdružení Studentské jaro přišlo vyjádřit nesouhlas s počínáním Zemana v prezidentském křesle.

Mladí nejvyšší hlavu státu oslovili, výzvu k diskuzi ale odmítl. Měli pro něj dokonce připravený nejkrásnější popelníček. „Akci jsem začal připravovat jen pár hodin před příjezdem Zemana, proto nás početná účast velmi potěšila. Litujeme jen toho, že se s námi prezident odmítl setkat tváří v tvář,“ uvedl předseda Studentského jara Petr Soukeník.

Poslední kapkou bylo pro protestující nejmenování akademika Martina Putny profesorem. Místopředseda Akademického senátu Masarykovy univerzity Pavel Troubil prohlásil, že je to zasahování do akademických svobod. „Prezident Zeman narušuje zavedený akademický pořádek a velmi křehkou stabilitu vysokoškolského systému, to si nemůžeme nechat líbit,“ prohlásil.

Organizátoři také vyzvou prostřednictvím sociální sítě všechny studentské komory na všech vysokých školách a univerzitách, aby podpořili své profesory v bojkotu převzetí titulu, dokud, nebude docent Putna jmenován profesorem. Studentské jato bude Zemana nadále velmi pozorně sledovat a dělat vše proto, aby neposunoval parlamentní řád k prezidentskému systému, ale moderní evropské demokracii. „Zemanovo zasahování do akademických svobod je uspíšení konce jeho hájení,“ shodli se účastníci úterního protestu. 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace