Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Brněnští lidovci mají nového předsedu, historika Miholu

14.05.2013
Brněnští lidovci mají nového předsedu, historika Miholu

Autor: archiv Jiří Mihola

Popisek: Jiří Mihola (vpravo) se Stanislavem Juránkem.

Brněnští lidovci v parlamentních volbách v příštím roce vsadí na novou tvář na pozici lídra kandidátky. Na sněmu si zvolili za předsedu místní organizace Jiřího Miholu, který vyučuje na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity historii. Podporu mu vyslovilo osmdesát procent kandidátů. Cíl lidovců je jasný, chtějí se znovu dostat do Poslanecké sněmovny.

Velké podpory voličů se dočkali v podzimních krajských volbách, kdy na jižní Moravě se sedmnácti procenty hlasů obsadili těsné třetí místo. Na kraji vytvořili vládnoucí koalici se sociálními demokraty. A získali křesla dvou náměstků hejtmana. Spolupráce se sociálními demokraty je podle předsedy krajského výboru Stanislava Juránka přijatelná i v Poslanecké sněmovny, ale pod jednou podmínkou. „ČSSD nesmí spolupracovat s komunisty,“ prohlásil na sněmu Juránek. Toto stanovisko chtějí lidovci projednat na celostátním sněmu.

Mihola: Prioritní je sestavení programu

Do pozice lídra kandidátky do Evropského parlamentu si zvolili Davida Macka, který je uvolněným předsedou krajského výboru pro regionální rozvoj. Podle Miholy je nyní prioritní sestavené programu, se kterým lidovci půjdou do voleb. „Důležité je také oživení a povzbuzení brněnských organizací. Pozitivní je, že se v městském výboru objevili mladí lidé, kteří mají chuť pomáhat. Na celostátní úrovni máme nejmladší předsednictvo,“ řekl na tiskové konferenci Mihola, který je také předsedou organizace Brno – Černá Pole, Lesná a krajským zastupitelem.

Prvním místopředsedou v Brně si lidovci zvolili žebětínského starostu Víta Berana, dalšími místopředsedy jsou místopředsedkyně strany Klára Liptáková, Jaroslav Suchý a Daniel Rychnovský, který se z pracovních důvodů o funkci brněnského předsedy okresu již neucházel. Do městského výboru okresní organizace KDU-ČSL Brno-město si delegáti zvolili Jiřího Dvořáčka, Petra Hladíka, Jakuba Hrušku, Filipa Chvátala, Jitku Ivičičovou, Filipa Ledera, Marii Novotnou, Jiřího Prchala, Rostislava Slavotínka a Jana Zámečníka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace