Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Exekutorská cosa nostra v KSČM? Říhova brněnská klika bojuje za práva chudých a zároveň je jako exekuční mafie okrádá, upozorňuje Pavel Josífek

28.01.2016
Exekutorská cosa nostra v KSČM? Říhova brněnská klika bojuje za práva chudých a zároveň je jako exekuční mafie okrádá, upozorňuje Pavel Josífek

Foto: Hans Štembera

Popisek: Exekuce , ilustrační foto

Od samého začátku, co pan Říha (kdybych měl napsat „soudruh“, skřivily by se mi prsty i s klávesnicí) oznámil kandidaturu na předsedu brněnské KSČM, jsem proti tomuto jeho úmyslu v rámci strany velmi ostře vystupoval, píše na svých webových stránkách Pavel Josífek a pokračuje:

Nelze sloužit dvěma pánům stejně tak nelze být komunistou, který bojuje za práva chudých a utiskovaných, a zároveň jako lokaj kapitalistického systému chudé a utiskované coby člen exekuční mafie okrádat. Je neslučitelné prosazovat ideje Marxova kapitálu a přitom hájit za mrzký peníz zájmy kapitalistů. Není možné jít Leninovou cestou revoluce a souběžně s tím vykonávat v žoldu reakcionářů exekuce. Marx-leninské učení v této věci hovoří jasně, jen lidé, zaslepení mocenským a finančním chtíčem, tuto pravdu nevidí a nechtějí vidět.

Na schůzi své základní organizace Brno Bystrc jsem otevřeně konfrontoval pana Říhu, sdělil přítomným, jakou komunisty nehodnou prací se živí, a zabránil tak, aby byl navržen jako kandidát na předsedu městského výboru. I na městské konferenci KSČM Brno 16. ledna 2015 jsem se snažil aktivně zamezit tomu, aby vykonavatel soudního exekutora Říha obsadil post předsedy brněnské KSČM, a znevážil tak tuto funkci i celou stranu. Bohužel moje snaha vyšla naprázdno kvůli špinavé taktice Říhovy kliky.

Byl jsem upozorněn, že mám držet hubu a krok

Hned poté, co jsem přišel na konferenci, si mě na chodbě odchytil dosluhující předseda Býček (Říhův stoupenec) a rádoby otcovským stylem mi sdělil, že hovořit o zaměstnání kandidátů není korektní. Jinými slovy jsem byl upozorněn, že mám držet hubu a krok. Já jsem ovšem hubu a krok držet nehodlal, protože předseda městského výboru je veřejná funkce a delegáti mají plné právo vědět, čím se kandidáti na tento post živí (Říha i na volebních kandidátkách lživě uvádí, že se živí jako stavební technik). Když Býčkova 'domluva' nezabrala, politický pracovník Růčka prohlásil: „Přinejhorším mu odebereme slovo.“ Neměl jsem sílu na to, abych sledoval, jak se amorální sluha kapitalistického systému stává hlavou (údajně) komunistické strany, která by měla proti kapitalismu bojovat. Proto jsem s hořkostí odešel a před vchodem si odplivl. Kdybych neodešel, patrně bych zúčastněné nechtěně potřísnil zvratky, neboť se mi z Říhy, Býčka a dalších rádoby soudruhů dělalo špatně.

Tři dny po konferenci u mne zaklepali kolegové pana Říhy, dva vykonavatelé exekutora. Jaká náhoda! Jaká náhoda podruhé, byli to zaměstnaci firmy, pro kterou pracuje pan Říha! Odteď budu psát raději kmotr Říha, protože praktiky, které používá k prosazení svých cílů, jsou vysloveně mafiánské. A aby nebylo náhod málo, pánové lhali o tom, jak mne našli. Adresu, na které bydlím teprve druhý měsíc, zásadně nikomu nedávám a oni tvrdili (ne mně osobně), že jsem ji zadal někde na úřadě. Zaplatil si kmotr Říha pohůnka k vypátrání bydliště svého stranického kolegy, aby na něj poslal své exekutorské kolegy, a tím se mu pomstil za kritiku? Řekl bych, že ano.

Nemám, narozdíl od členů exekuční mafie, co skrývat

Povím vám o svých problémech. Jako mladý a hloupý jsem nasekal dluhy. Odjel jsem pak do Anglie, abych se pokusil na ně vydělat. Tam ale také nakonec udělal nějaký dluh, když jsem měl jedno období bez práce. Ale ten jsem splatil! A víte proč? Protože tam to jde! Exekutoři tam totiž nejsou lichváři, platíte jen to, co opravdu dlužíte! Vyřešit všechny zdejší resty se mi ovšem prací v Anglii nepodařilo, jak jsem původně zamýšlel. Ani britský plat totiž na lichvu tuzemské exekutorské mafie nestačí. Jako mladý a hloupý jsem si nadělal problémy, a pokud se nestane zázrak, nikdy se jich nezbavím.

Ne, kmotře předsedo, možná tě zklamu, nehodlám se věšet tak, jako ta paní, co se pověsila, sotva jsi zavřel po své 'návštěvě' dveře jejího bytu, jak jsi mi kdysi sám vyprávěl. I když se povídá, že jsi v kuloárech konference prohlásil, že si mě podáš a že na to, abys mne zničil, ti postačí jedna ruka. Otázkou je, co přijde na moji hlavu dalšího. Fyzické násilí, výhrůžky? Protože exekutor si toho na mně moc nevezme! Nejsem bohatý.

Chci být člen komunistické strany, nikoli exekutorské cosa nostry

Myslím, nevážený kmotře Řího, že by sis měl najít poctivé zaměstnání jako každý slušný člověk. Znám spoustu lidí s vysokoškolským vzděláním, co se živí rukama. Víš, takové práce se opravdu nemusíš bát. Stále máš čas na to, svého exekutorského scestí veřejně a kajícně litovat. V opačném případě bys měl, po mém soudu, neprodleně rezignovat nejen na funkci předsedy KSČM Brno a členství v ÚV KSČM, ale i na členství samotné. Je opravdu smutné, že je ti, jak vidno, naprosto lhostejné, o kolik členů a voličů strana přijde jen díky tvé touze po korýtku ve Sněmovně. A věř mi, prosím, ze všech sil se vynasnažím, aby tvá snaha o to, skrývat informace o tvé 'profesi' nejen na kandidátkách byla marná. I kdybys na mě poštval všechny své kolegy exekutory třeba naráz! Na rozdíl od tebe a tvých pohůnků mi totiž na prostých lidech v této zemi opravdu záleží. Jsem konečně jeden z nich. Na rozdíl od tebe, pana Filipa a mnohých dalších. Styď se!

Cítil jsem slovy nepopsatelné zhnusení, když jsem se na úvod konference za zvuku Písně práce podíval na tebe, nevážený slušné práce se štítící padrino Řího, jak stojíš vedle dalšího hrobaře KSČM, vykutáleného Vojty Filipa. Oběšenci z řad klientů tvých a kolegů po celé republice se rozhoupali v momentě, kdy jsi byl zvolen do čela brněnské KSČM! Tento dopis, nevážený kmotře předsedo údajně komunistické strany Čech a Moravy v Brně, ber jako rezignaci na moje členství ve straně. Chci být člen komunistické strany a nikoli exekutorské cosa nostry!

PS: Legitimaci ve čtyřech částech posílám poštou. Mám ji poslat na sídlo KSČM, nebo do kanceláře exekutora?

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL