Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vášnivá obžaloba vrcholných politiků: TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, valících se do Evropy! Otevřený dopis ´obyčejného Čecha´ válcuje internet

19.01.2016
Vášnivá obžaloba vrcholných politiků: TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, valících se do Evropy! Otevřený dopis ´obyčejného Čecha´ válcuje internet

Foto: Facebook

Popisek: Vít Pokorný

Napřed se dopis Víta Pokorného šířil na sociálních sítích, kde nasbíral již úctyhodných 28 909 sdílení. První médium, které ho publikovalo, byl iReportér.cz: „Toto je dopis rozhořčeného Čecha. Proč žaluje Evropu a proč žaluje Francii? Necháváme ho v plném znění. V čem je jeho síla? Posuďte sami,“ napsali. My jsme byli zvědaví i na jeho autora, pana Víta Pokorného, kterému se tak mohutně podařilo zburcovat lidi… Vít Pokorný sám o sobě říká, že je „GeoKačer“ ve společnosti Geocaching a zkušený rodinný finanční poradce, hypoteční specialista ve společnosti Dr. Vít Pokorný, vystudoval vojenskou pedagogiku a psychologii na Vojenské akademii Bratislavě, žije v Brně a letos v červenci mu bude kulatých padesát.

To ale není vše, co jsme o panu Vítovi zjistili, ostatní najdete pod textem jeho dopisu, který tak zaujal sociální sítě. Pan Pokorný ho zveřejnil v předvečer 17. listopadu (16. 11. 2015 17.52)…

Text otevřeného dopisu 

Je suis France? Aneb mám si svou tvář na profilovce tady na  Facebooku zabalit do francouzské trikolóry? Ne, kamarádi, neudělám to. A to nikoliv proto, že bych snad nesoucítil s dětmi, které při náhlém útoku v Paříži přišly o své rodiče, nebo s mrtvou studentkou, která už nikdy nedopíše svou téměř hotovou bakalářskou práci. Předčasně a nedobrovolně odešlo více než 130 lidí, další stovka je v kritickém stavu v nemocnici, další tři stovky jsou „jen“ obyčejně zranění. Je mi jich nesmírně líto, ale na pozadí jejich oběti napřahuji ukazovák, ukazuji a nekompromisně ŽALUJI:

Politici Evropské unie, špičkoví představitelé bohatých a humánních západních států, TO VY jste umožnili, aby americká politika a Vaše servilní nečinnost rozvrátily stávající fungující politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iráku, Afghánistánu, v Libyi, v Súdánu, v Čadu a ve spoustě dalších států.

TO VY jste zapříčinili konec obvyklého fungování těch krajin, vznik stovek nepřehledných kmenových bojůvek a stav, kdy v těch zemích neexistuje bezpečí a každý tam zápasí s každým.

TO VY jste odpovědní za dodávky zbraní tu jedné, tu druhé bojující skupině, v podstatě každému, kdo zaplatí příslušný bakšiš do Vámi spravované státní kasy.

TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, který směřuje za svou lepší ekonomickou budoucností do Evropy. Mladí muži, kteří k nám z velké části přicházejí (třebaže fotografie v novinách jsou plné starostlivých maminek a plačících dětí bez teplého svetru), mají v kapsách tu stovky, tu dokonce tisíce eur či dolarů. Podle našich novin ale ti lidé pocházejí z nejchudších poměrů a utíkají před válkou ve své zemi. Tfuj, říkám a uplivávám si před novinářem, který to napíše. Jak dlouho si myslíte, že budu věřit pohádkám, kdy se mi snažíte říct, že chudá a početná rodina prodala veškerý svůj majetek (předtím už poničený válkou a zkonfiskovaný islamisty) a poslala jednoho svého zástupce do Evropy? Jsem podstatně bohatší než „chudá africká rodina“ a nedám dohromady několik tisíc eur, když jedu na dovolenou. Prostě si to nemohu dovolit. A Vy mi budete donekonečna lhát, že ty peníze v jejich kapsách jsou JEJICH???

JAK TO, že neumíte ochránit vnější hranici Schengenského prostoru a tisíce hodin Vašich schůzek končí jen bezduchými prohlášeními, která nic, ale SKUTEČNĚ NIC neřeší?

JAK TO, že bohatá Evropa, disponující mimo jiné nejmodernější vojenskou aliancí NATO se superdokonalými zbraňovými systémy, neumí udělat pořádek na svých hranicích a dovolí, aby nám tu chodily statisíce neregistrovaných lidí bez dokladů nebo se smyšlenou identitou?

JAK TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných) „no go“ zón uprostřed našich evropských velkoměst, kam se Belgičan, Francouz nebo třeba Švéd bojí chodit, kde neplatí slovo policisty a kde snad, nedej bůh, už nyní vládne právo šaría?

JAK TO, že máte peníze na to, abyste živili, šatili, ubytovávali a školili třeba v jazyce statisíce přivandrovalců, abyste je přepravovali vlaky či dokonce letadly, abyste jim zabezpečovali zdravotní péči? Víte, co dělá náš bezdomovec, kterému exekutor kvůli dluhu 50 000 sebral střechu nad hlavou a odsoudil ho k doživotní existenci v šedé ekonomice? Když je mu zima, zaleze k rourám dálkového topení někde u plotu teplárny, když má hlad, jde vybírat kontejnery, a když ho bolí břicho, prostě jen tiše trpí a léčí se snad ukradeným rumem. Žaluji, že o Františka Nováka či Pepu Koudelku se postarat neumíte, zatímco Mohamedu Al Ibn Azízovi v téže situaci zajistíte z našich společných peněz dům, lékaře, sociální péči, kapesné, mobilní telefon a právníka. Kuva, proč??

Nedivte se pak, že radikálové zneužijí tuhle Vaši pseudopohostinost a ve jménu Alláha tu začnou střílet nebo vyhazovat do povětří tu metro, tu vlak, tu autobusy, nebo třeba fotbalové stadióny či koncertní sály.

Jak dlouho ještě budete pobírat své královské platy a za zdmi svých paláců, chránění státem bodyguardů, donekonečna vydávat svá prohlášení, která jsou (a teď to napíšu fakt na plnou hubu) k hovnu? Kdy konečně se postavíte za svoje voliče, za nás Evropany, a kdy konečně začnete něco pořádného dělat?

Kolik ještě musí přijít útoků, kolik nevinných tatínků musí být zabito, kolik evropských maminek musí být znásilněno, abyste pochopili, že tohle všechno je jen a jen VAŠE chyba?

A proto ne, já nejsem Francie a moje profilovka není zahalena trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tváří, ukazuji na Vás a žaluji. A budu to dělat čím dál tím častěji a čím dál tím hlasitěji. Nebojím se. 

JDU DO TOHO! Kdo do toho jde se mnou?

Z profilu pana Víta Pokorného jsme vybrali tři příspěvky z posledního měsíce, které ho podle nás nejlépe charakterizují: „Po všech událostech posledních měsíců, potřebuje svět trochu dobra a povzbuzení. Proto se dobrovolně zapojuji do iniciativy "Darujte druhému". Prvních pět lidí, kteří okomentují tento příspěvek: "Jdu do toho", ode mě dostane v průběhu roku 2016 malé milé překvapení - knížku, ručně vyrobený dárek, pohled nebo cokoliv jiného. Bude to překvapení. Nebudete vědět kdy a jak přesně to proběhne. Nevím to zatím ani já. Záleží na tom, kdy natrefím na něco, co mi vás připomene a o čem si budu myslet, že by vám udělalo radost. Těch pět, kteří se zúčastní mé výzvy, si dají do svého statusu tuto stejnou nabídku. Když přidáte komentář "jdu do toho", zkopírujte si prosím tento vzkaz na svou zeď (nesdílet, ale zkopírovat, prosím). Tím společně vytvoříme malý řetěz dobra. Prokažme svoji štědrost a empatii s cílem potěšit lidi v našem okolí. Ať je zbytek tohoto roku a celý příští rok plný zdraví, radosti, lásky, úsměvu a přátelství.“ 

A protože je pan Pokorný profesí pojišťovák, přidáme pro zasmání:

„Kamarádi, coby pojišťovací expert rád přidám na svůj profil jednoduchý a ÚČINNÝ návod, jak dobře ochránit svůj dům:

Před pár dny jsem vypnul v svém domě dvě bezpečnostní kamery (neb stejně, díky našim nablblým zákonům "O ochraně osobnosti", nejsou záběry z nich u soudu přijímány, a ještě bych coby jejich majitel mohl mít problémy s Úřadem na ochranu osobních údajů).

Následně jsem vypověděl poplachový systém napojený na místní policii (čímž jsem měsíčně ušetřil nemalé peníze). Ti kluci stejně nemají peníze na benzín, a zloděj by tu pravděpodobně nečekal, než by přijeli noční tramvají.

Potom jsem také vystoupil ze sdružení "Ostražitých obyvatel ulice" (mám tak více času a nemusím se zúčastňovat pravidelného nočního hlídkování).

Místo toho všeho jsem na mém dvoře postavil vysoký stožár s pákistánskou vlajkou a na stěnu domu jsem pověsil vlajku nového Islámského státu.

Od té doby střeží policie můj dům nepřetržitě a bezplatně. Čas od času i auto tajné služby před domem zahlédnu, a v něm nenápadného důstojníka v civilu, schovávajícího fotoaparát se silným teleobjektivm za rozprostřené noviny.

Nikdy jsem se tak bezpečně necítil!“

 

Pan Pokorný ulovil kešku. Nebylo to ale jednoduché...

A jeho hlavní koníček, geocaching, čili hodně zjednodušeně hledání takzvaných kešek: „Přidávám na fejsbůku zveřejnitelnou povinnou logovací fotku. To jsem já, geokačer Lefkas-Cz v noci, v teplotě cca -6°C v termální Kádi, jejíž voda má +/- okolo 26°C. Jen... no prostě vím, že ta "Kaďa" kolem mně není vidět. Ale osvětlil jsem se jen čelovkou z výbavy své geotašky, a tablet, který jsem měl na selfíčko k dispozici, není vybaven ani bleskem, ani nočním režimem foťáku. Tož snad mi to owner uzná...“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová