Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Medvídek Nanuk se přežral ryb, dostal antibiotika v mase s rýží

10.05.2013
Medvídek Nanuk se přežral ryb, dostal antibiotika v mase s rýží

Autor: Veronika Vindišová

Popisek: Medvěd Nanuk, ZOO Brno

Lední medvídě Nanuk z brněnské zoologické zahrady má za sebou první „dětskou“ nemoc. Pravděpodobně se přejedl ryb, které má velmi rád. Rušno ve výběhu mohli sledovat zájemci skrze online kamery ve výběhu.

„Nanuk zvracel a byl apatický, lékař mu dal antibiotika. Po čtyřech hodinách už jsme sledovali zlepšení jeho stavu. Na druhý den už byl opět se svou mámou Corou a léky dostal společně s masem a rýží,“ informovala o nemoci mláděte mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Nyní už je medvídek v pořádku a znovu dovádí ve výběhu se svojí sestřičkou Kometou. „Lidé měli o Nanuka strach. Ptali se na Facebooku a přes email, jak se má,“ podotkla ještě mluvčí. Medvíďatům je pět měsíců, do zahrady se na ně přišly podívat tisíce návštěvníků. Jen za první květnový týden zhruba patnáct tisíc. „Největší návštěvnost – šest tisíc lidí jsme zaznamenali 1. května a o víkendu, kdy se v zahradě konaly dvě akce -  Den pro zdraví a návštěva dětí z dětských domovů ve spolupráci s fotbalovým klubem Zbrojovka,“ sdělila Brindzáková.

Nanuk a Kometa - Nej mláďata roku

Nově se stala medvíďata vítězi ankety – Nej mládě roku 2013 (Babyzoom). Na Facebooku jim dalo hlas přes dva tisíce fanoušků. Také jména vybírali medvíďatům lidé, tentokrát na internetových stránkách zoologické zahrady. Kometa získala sedmatřicet tisíc hlasů. Sameček dostal jméno Nanuk, lidem se ale líbilo i jméno Rondo. Celkem hlasovalo přes sto tisíc lidí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace