Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V brněnské zoo se narodil lední medvěd. Je to trhák, ale lidé se nesmí ani přiblížit

23.11.2015
V brněnské zoo se narodil lední medvěd. Je to trhák, ale lidé se nesmí ani přiblížit

Autor: Zoo Brno

Popisek: Medvídě je sledováno kamerou.

Lední medvědice Cora z brněnské zoologické zahrady porodila o víkendu jedno mládě. Přijít můžete do konce roku mimo jiné i ve dnech, kdy se chystají speciální vánoční akce.

Mládě je sledováno kamerou, lidé se nesmí ani přiblížit

„Porodní box je monitorován kamerou a podle zvukových i pohybových projevů medvíděte je prognóza úspěšného odchovu příznivá,“ uvedla mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Ošetřovatelé chtějí teď dopřát matce i mláděti klid, a proto návštěvníkům nedovolí se k výběhu ledních medvědů ani přiblížit: „Z bezpečnostních důvodů bude v nejbližších týdnech uzavřena cesta kolem výběhu ledních medvědů,“ potvrdila Monika Brindzáková. 

Právě medvíďata lákají návštěvníky

Cora porodila první dvě životaschopná medvíďata v roce 2007, Toma a Billa, a další dvě v listopadu roku 2012, Nanuka a Kometu. Právě za medvíďaty pokaždé přišly do zoo tisíce návštěvníků a zoo lámala rekordy: v červnu 2013 zaznamenala nejvyšší návštěvnost za předchozích 16 let, a to 41 tisíc lidí.

Otcem novorozeného medvíděte je samec Umca, jenž pochází z Alma Aty, kde se narodil v listopadu 1998. V brněnské zoo je od srpna 1999. Medvědice Cora je stejně stará, narodila se Petrohradě. V Brně žije od roku 2000.

Předvánoční zoo

Do konce roku chystá kromě jiného brněnská zoo ještě dvě akce. První je Rozsvícení vánočního stromu. V poslední listopadovou neděli se rozsvítí na tradičním místě u expozice Beringia vánoční strom. Pro všechny návštěvníky bude připravený bohatý adventní program a setkání se zvířaty.

Těšit se můžete na folklorní soubor Jánošíček, dívčí vokální soubor 4tetky, charitativní jarmark, vánoční dílničky a malování na obličej, komentovaná krmení zvířat a soutěže pro děti. Vánoční strom v 16:00 rozsvítí náměstek primátora města Brna Martin Ander a zpěvačka Madalena Joao. OD 12:00 VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Zaujmout může také Štědropolední komentované krmení. Na Štědrý den si návštěvníci opět budou moci užít speciální komentované krmení. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace