Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Čeští celníci v rámci akce „Šalan“ rozbili mezinárodní gang obchodníků s marihuanou. Řeší se to v Brně

03.08.2015
Čeští celníci v rámci akce „Šalan“ rozbili mezinárodní gang obchodníků s marihuanou. Řeší se to v Brně

Autor: Celní správa

Popisek: Pěstírna marihuany, kterou celníci objevili.

FOTOGALERIE, VIDEO V říjnu loňského roku 2014 zahájila Celní protidrogové jednotka (CPJ) na základě informací získaných ze Slovenska od Kriminálního úřadu Finanční správy (KÚFS) prošetřování obchodování s marihuanou, kterého se měla dopustit organizovaná zločinecká skupina občanů z Vietnamu.

Naši spolupracovali s Německem

Skupina zajišťovala produkci, transport a distribuci marihuany na území České republiky, Slovenské republiky a Spolkové republiky Německo. Na případu s českou Celní protidrogovou jednotkou úzce spolupracovali i kolegové z Celní pátrací služby v Německu. Trestní řízení dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně.

Během prověřování se podařilo i díky mezinárodní spolupráci zadokumentovat v říjnu 2014 transport 9,5 kg marihuany, která byla zadržena na území Slovenska a v březnu roku 2015 pak transport 15 kg marihuany, která byla zadržena na území Spolkové republiky Německo.

Zátah probíhal zároveň na třech místech

Operace s krycím názvem „Šalan“ vyvrcholila v úterý 14. července koordinovaným zákrokem, který probíhal současně na území ČR (Praha a Brno) a na Slovensku. V ČR se podařilo zadržet 4 hlavní organizátory. Během domovních  prohlídek  a prohlídek jiných prostor byly zajištěny finanční prostředky, 3 osobní vozidla a přes 45 kg marihuany připravené k  transportu do zahraničí.

Dále byla objevena profesionálně vybudovaná indoorová pěstírna marihuany se 420 vzrostlými rostlinami konopí indického a další důkazní materiál. Na Slovensku byla téhož dne na základě Evropského zatýkacího rozkazu vydaného Městským soudem v Brně zadržena další podezřelá osoba a provedeny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor. 

Přes sto celníků a k tomu policisté

Několik dnů před závěrečnou realizací byla nedaleko Brna odhalena již nefunkční indoorová pěstírna marihuany. Na závěrečné realizaci v České republice se podílelo 105 celníků a 6 policistů z NPC SKPV Policie ČR. 

Na všechny zadržené podezřelé osoby uvalil příslušný soud vyšetřovací vazbu a v případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce 10 -18. let. 

Video z akce můžete zhlédnout ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace