Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kapela Chinaski spasila české zemědělství. Mají na to oštemplovaný papír z ministerstva, podívejte se

21.12.2014
Kapela Chinaski spasila české zemědělství. Mají na to oštemplovaný papír z ministerstva, podívejte se

Autor: Chinaski

Popisek: Klip k písni Víno točili Chinaski na Pálavě na Břeclavsku.

VIDEO „Vážení, dovolte mi, abych vám upřímně poděkoval za váš pohodový song „Víno“, který jste vydali na Vaší nové podzimní desce a který byl úvodní písní seriálu Vinaři,“ píše v oficiálním dopisu, který mají KrajskéListy.cz k dispozici, ministr zemědělství Marian Jurečka slavné hudební skupině Chinaski. Jak se to poprockerům povedlo?

Může za to TV Prima a její megaúspěšný podzimní seriál Vinaři.  Chinaski napsali k seriálu úvodní píseň a režisér, který se podílel i na Vinařích, k ní udělal také klip. „Na festivalech vidíme, že čím víc lidi pijí víno, tím více se objímají. Ve víně je totiž pravda i láska, která někdy mezi lidmi v běžném životě chybí. S nadsázkou proto tvrdíme, že jsme napsali v podstatě oslavnou letní píseň vína na podporu lásky a pravdy,“ řekl k tomu s úsměvem frontman Michal Malátný.

Na krásných Pálavských vrších natočila v parných dnech letošního léta skupina Chinaski videoklip právě k titulní písni seriálu Vinaři. Štáb v čele s režisérem Vojtěchem Moravcem vyrazil do netradičních a docela nebezpečných míst, a to na Dívčí hrady nedaleko Pavlova. „Natáčení bylo poměrně krkolomné, celá kapela strávila půl dne na zřícenině o velikosti zhruba 3 x 5 metrů. Zajímavostí také bylo to, že Děvín je Národní přírodní rezervací, tudíž jsme tam měli povolený vstup pouze v omezeném počtu lidí a štáb jsme museli na natáčení klipu zredukovat,“ sdělil režisér Vojtěch Moravec, který je zároveň i jedním z režisérů celého seriálu. „Videoklip k písni Víno dosáhl za 4 měsíce přes 2 miliony shlédnutí .....každopádně zatím náš rekord,“ okomentovala to kapela na Facebooku.

Dopis ministra zemědělství Mariana Jurečky

Vážení,  dovolte mi, abych vám upřímně poděkoval za váš pohodový song „Víno“, který jste vydali na Vaší nové podzimní desce a který byl úvodní písní seriálu Vinaři.

Touto písní je oslavována Morava a aspekty zemědělství, venkova a konkrétně vinařství. Já sám jsem rodák z Moravy, který má rád moravská vína, naši zem a snaží se podporovat vše, co je české a kvalitní. Souhlasím s vaším názorem, že ve víně je pravda i láska, která někdy mezi lidmi v běžném životě chybí. Píseň vyzdvihuje pospolitost lidí a připomíná jim vnímání toho, co nás v naší zemi spojuje, a v podstatě propaguje české zemědělství.

Dovolte mi vám moc poděkovat za vaši muziku, za výborné koncerty a za to, že rozdáváte lidem dobrou náladu, která je od vás opravdu uvěřitelná. Poprvé jsem byl na vašem koncertě v roce 1999 a od té doby opakovaně. Jsem také muzikant, byť amatérský, ale i tak vím, že dělat hudbu je náročné, nejen pro muzikanty samotné, ale i pro nejbližší okolí. Fandím vám, ať vám to vydrží co nejdéle. Přeji vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a božího požehnání nejen do roku 2015.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace