Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Břeclav: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci

07.03.2013
Břeclav: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci

Popisek: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci.

Zmapovat situaci spojenou s bezdomovci se v těchto dnech rozhodli strážníci břeclavské městské policie. Cílem akce je aktualizovat seznam lokalit na území Břeclavi, kde se lidé žijící bez střechy nad hlavou zdržují a to zvláště se zřetelem na současné zimní roční období.

Zjišťují se i orientační počty bezdomovců a jejich zjevný zdravotní stav. V jednom případě došlo i na přivolání sanitky záchranné služby, která těžce pohyblivého devětašedesátiletého v přístřešku přebývajícího muže převezla do nemocnice.

Impulsem k iniciativě strážníků bylo znepřístupnění objektu nedaleko břeclavského vlakového nádraží, kde řadu měsíců žili lidé rekrutující se z řad bezdomovců a sociálově slabých z Břeclavi a jejího okolí. Když se však vstupy do objektu kvůli jeho havarijnímu stavu nedávno zazdily, nebylo jasné, kam se z něj lidé rozprchli.

Jelikož strážníkům okrskářům není osud těchto lidí lhostejný, snaží se nyní – zvláště s ohledem na časté mrazy – získat bezdomovce alespoň pod částečnou kontrolu tak, aby je bylo v případě potřeby možné najít nebo jim zajistit pomoc.

Strážníci tak vytvořili seznam asi tří desítek bezdomovců, kteří se poslední rok v Břeclavi obvykle zdržovali. S pomocí své osobní a místní znalosti, s přičiněním pracovníků charity i díky získané důvěře některých lidí bez domova se jim prozatím podařilo najít na území Břeclavi několik míst různé obyvatelné kvality, v nichž se asi polovina lidí z původního seznamu bezdomovců zdržuje. Dobrou zprávou je, že některým z nich se v posledních týdnech podařilo najít vlastní ubytování, někteří jsou klienty azylového domu. Pár lidí bez vlastní střechy nad hlavou skončilo v nemocnici, někteří z „přespolních“ bezdomovců odešlo do jiných měst a obcí.

Strážníci se nyní pokusí získat informace o těch na ulici žijících lidech, kteří se poslední dobou na svých obvyklých místech přestali zdržovat. Seznam bezdomoveckých nocležišť a jejich konkrétních obyvatel budou městští policisté v pravidelných intervalech monitorovat a aktualizovat.

(zdroj: Breclav.org)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace