Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Břeclav: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci

07.03.2013
Břeclav: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci

Popisek: Okrskáři mapují, kde žijí bezdomovci.

Zmapovat situaci spojenou s bezdomovci se v těchto dnech rozhodli strážníci břeclavské městské policie. Cílem akce je aktualizovat seznam lokalit na území Břeclavi, kde se lidé žijící bez střechy nad hlavou zdržují a to zvláště se zřetelem na současné zimní roční období.

Zjišťují se i orientační počty bezdomovců a jejich zjevný zdravotní stav. V jednom případě došlo i na přivolání sanitky záchranné služby, která těžce pohyblivého devětašedesátiletého v přístřešku přebývajícího muže převezla do nemocnice.

Impulsem k iniciativě strážníků bylo znepřístupnění objektu nedaleko břeclavského vlakového nádraží, kde řadu měsíců žili lidé rekrutující se z řad bezdomovců a sociálově slabých z Břeclavi a jejího okolí. Když se však vstupy do objektu kvůli jeho havarijnímu stavu nedávno zazdily, nebylo jasné, kam se z něj lidé rozprchli.

Jelikož strážníkům okrskářům není osud těchto lidí lhostejný, snaží se nyní – zvláště s ohledem na časté mrazy – získat bezdomovce alespoň pod částečnou kontrolu tak, aby je bylo v případě potřeby možné najít nebo jim zajistit pomoc.

Strážníci tak vytvořili seznam asi tří desítek bezdomovců, kteří se poslední rok v Břeclavi obvykle zdržovali. S pomocí své osobní a místní znalosti, s přičiněním pracovníků charity i díky získané důvěře některých lidí bez domova se jim prozatím podařilo najít na území Břeclavi několik míst různé obyvatelné kvality, v nichž se asi polovina lidí z původního seznamu bezdomovců zdržuje. Dobrou zprávou je, že některým z nich se v posledních týdnech podařilo najít vlastní ubytování, někteří jsou klienty azylového domu. Pár lidí bez vlastní střechy nad hlavou skončilo v nemocnici, někteří z „přespolních“ bezdomovců odešlo do jiných měst a obcí.

Strážníci se nyní pokusí získat informace o těch na ulici žijících lidech, kteří se poslední dobou na svých obvyklých místech přestali zdržovat. Seznam bezdomoveckých nocležišť a jejich konkrétních obyvatel budou městští policisté v pravidelných intervalech monitorovat a aktualizovat.

(zdroj: Breclav.org)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace