Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Břeclav: Město chce další prevenci kriminality

07.03.2013
Břeclav: Město chce další prevenci kriminality

Popisek: Břeclav chce další prevenci kriminality.

Úspěšné žádosti i využívání dotací od ministerstva vnitra na prevenci kriminality. Tak vypadal uplynulý rok v Břeclavi. Díky podpoře ministerstva mohla Břeclav využívat dva asistenty prevence kriminality, zabezpečit městské bytové domy v ulicích Riegrova, Na Zahradách a Krátká a především pak pořídit nové kamerové a dohlížecí centrum.

V roce 2013 proto Břeclav opět zažádá o dotaci ze stejného programu, aby mohla pokračovat v nastartovaných projektech.

„I v letošním roce bychom chtěli navázat na úspěšný projekt asistenta prevence kriminality. V loňském roce jsme měli dva, teď žádáme o tři. V rámci dotace dojde k jejich proškolení a také získají mentora z řad městské policie, který jim bude nápomocný,“ uvedl velitel městské policie Stanislav Hrdlička, který je s prací asistentů opravdu spokojený.

Asistenti jsou vybraní obyvatelé sociálně vyloučených lokalit, kteří jsou styčným článkem mezi městskou policií a místní komunitou.

„Mají za úkol předcházet, zvládat, odstraňovat sociálně rizikové jednání a napomáhat při plnění úkolů v oblasti veřejného pořádku,“ doplnil velitel s tím, že asistenti musí absolvovat dvoudenní odborné vzdělávání.
Celkové náklady na tento projekt jsou 561 800 korun, podíl města je desetiprocentní.

Dalším již rozběhnutým projektem je doplnění kamerových bodů na letos spuštěném kamerovém a dohlížecím centru, na které Břeclav získala z ministerstva milion korun a z dotace Jihomoravského kraje pak půl milionu. „Letos bychom rádi pořídili další tři kamerové body. V rámci dotace můžeme zažádat maximálně o 300 tisíc korun, dalších 150 tisíc korun musí doplatit město,“ uvedl velitel Stanislav Hrdlička s tím, že kamerové body by se měly objevit na sídlišti Slovácká u vodojemu, v oblasti ulici Riegrova a Husova a Na Zahradách a Krátká.

Novým zkušebním projektem, prozatím na dobu určitou (do konce roku 2013), do kterého by se Břeclav ráda pustila, je takzvaný Domovník. Projekt je přímou odpovědí na stávající potřeby obcí zvýšit bezpečnost a veřejný pořádek, posílit osobní odpovědnost obyvatel za dodržování bezpečnostních standardů, společenských norem. Cílem je, aby byl v bezpečí člověk, celý dům, a tím i daná oblast.

„Břeclav by chtěla zřídit pozice čtyř domovníků. Podmínkou je, že se bude jednat o domy v majetku města a domovníci v nich budou bydlet. V plánu máme mít dva domovníky ve vyloučené lokalitě v ulicích Na Zahradách, Krátká a Riegrova. Další by měl působit v domě s pečovatelskou službou v ulici Seniorů a poslední v bytovém domě v ulici Na Pěšině,“ uvedl vedoucí majetkového odboru Čestmír Blažek.

Náklady včetně pětidenního školení jsou vyčíslené na 425 600 korun. Podíl města je deset procent.

(zdroj: Breclav.org)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace