Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Břeclav se pustila do oprav škol a školek za 18 milionů

12.08.2013
Břeclav se pustila do oprav škol a školek za 18 milionů

Autor: Město Břeclav

Popisek: Zateplování Mateřské školy Okružní

Mnohem hezčí a útulnější školy a školy najdou některé děti po prázdninách v Břeclavi. Další se pak příjemnějšího prostředí dočkají během několika měsíců. Břeclavská radnice investuje do zateplování a dalších oprav více než 17,5 milionu korun.

Informoval o tom web města Břeclav. „Letos na jaře jsem postupně navštívil všechny školy a školky ve městě. S řediteli jsme se bavili o tom, co je nejvíce trápí. A byly to právě velké úniky tepla, nevzhledné pláště budov a stará okna. I proto jsme se rozhodli, že se pokusíme získat dotace ze Státního fondu životního prostředí,“ prozradil starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý. Jak dodal, i díky výběrovým řízením došlo k téměř poloviční úspoře nákladů.
 
Na začátku července tak začalo zateplování Mateřské školy Okružní. Školka už teď září barvami a děti se u ní vesele fotí. Radnici přišly tyto opravy na 1,7 milionu korun.

Další opravy na školkách a školách už také začaly. Na ty se už městu podařilo získat dotace. Jedná se o Základní školu Jana Noháče, kde dojde k zateplení, výměně starých dřevěných oken a vchodových dveří. Opravená by měla být škola do poloviny října letošního roku za 2,4 milionu korun.
 

Mateřská škola Osvobození

V polovině října  skončí i opravy Mateřské školy Osvobození. Na budově školy se zateplí obvodový plášť, výplň dostane i strop pod nevytápěnou půdou či střecha. Vymění se také okna či dveře. Díky dotaci přijde oprava asi na 2,5 milionu.
 
Břeclavská radnice má v plánu opravit za přispění dotace ze Státního fondu životního prostředí i další tři budovy pro vzdělávání dětí. Zahájení prací teď závisí na uzavření smlouvy o poskytnutí dotace. Práce by tak mohly začít buď ještě letos, nebo na jaře příštího roku.
 
Mateřská škola Kpt. Nálepky dostane nový zateplený plášť, k zateplení dojde také na podlaze půdy, stropu suterénu a pracovníci vymění okna a dveře. To vše za 1,26 milionu.
 
Mateřská škola Na Valtické se také začne proměňovat. Za pár měsíců se pak děti i učitelé dočkají nového zateplení včetně střechy a výměny oken a dveří. Opravy vyjdou i za přispění dotace na 4,2 miliony. Nejnákladnější opravou bude zateplení pláště, střechy, suterénu, podlah půdy a výměna oken a dveří na Základní škole Kupkova. Opravy budou stát 6 milionů korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace