Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rušný závěr týdne v břeclavské nemocnici. Kraj tam poslal kontrolu. Není na škodu číst stížnosti na Facebooku

25.10.2015
Rušný závěr týdne v břeclavské nemocnici. Kraj tam poslal kontrolu. Není na škodu číst stížnosti na Facebooku

Foto: Nemocnice Břeclav

Popisek: Nemocnice Břeclav

V břeclavské nemocnici se v pátek 23. října uskutečnila mimořádná kontrola. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek toho moc říci nechce.

Stručný hejtman

Kraj, který je zřizovatelem zmíněného zdravotnického zařízení, poslal mimořádnou kontrolu do Břeclavi kvůli nemocniční lékárně. Moc detailů nechce nejvyšší představitel kraje sdělovat. „Mohu potvrdit pouze to, že v Nemocnici Břeclav probíhá rozsáhlá komplexní mimořádná kontrola. V rámci ní dochází mimo jiné k pohovorům se zaměstnanci a byla zajištěna také řada dokumentů. Do ukončení kontroly nebudeme její průběh a závěry nijak komentovat," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jak doplnil jeho náměstek Marek Šlapal, který je zodpovědný za zdravotnictví, kontrola se koná na základě stížností z poslední doby. „Začala v nočních hodinách, abychom nenarušili chod nemocnice. S výstupy po jejich zpracování nejdřív seznámíme vedení nemocnice a kraje," řekl náměstek Šlapal.

„Pomohl“ Facebook? Obviňují zdravotníky ze smrti

Spouštěčem celé akce byl možná především Facebook. Na sociální síti se totiž před časem objevila skupina, v níže se lidé se svými zkušenostmi z břeclavského špitálu svěřují. Není to veselé čtení.

„Večer užívá maminka čtyři druhy léků, někdy měla v lékovce tři, někdy dva léky, něco na zemi nebo v posteli. Sestřičce jsem říkala, že lidi v tomto věku přece musí hlídat, aby si léky vzali. Odpověděla, že ona za to nemůže. Jeden večer neměla maminka na nočním stolku lékovku vůbec, sestřička jí nasypala léky na stolek,“ to je výňatek z příspěvku ženy, která celou lavinu zřejmě spustila. Série negativních příspěvků se dostala do rukou kraje, protože jedna z diskutujících je všechny posbírala a odeslala politikům.

Ve skupině „Břeclavská nemocnice - zkušenosti a názory“ přibývá názorů po desítkách. Namátkou vybíráme například ještě příspěvek paní Evy Slamové, která přišla o bratra:

„Můj bratr začal mít loni v srpnu bolesti pod pravým žebrem a bolesti břicha - obvodní lékař ho odeslal na gastrologii v nemocnici, tady mu udělali nějaká vyšetření (ultrazvuk břicha), výsledky bez nálezu, postupně se bolesti stupňovaly, přidala se i krev ve stolici. Ještě musím zmínit, že bratr měl částečný důchod na záda, a všechny tyto bolesti připisovali tomu,  že to je od zad. Asi v půlce listopadu byl v Břeclavi hospitalizován, kde mu byla provedena kolonoskopie - to už měl znatelný úbytek na váze a byl mírně zažloutlý, výsledek byl opět negativní. Během čtrnácti dnů v práci takřka zkolaboval, tak mu kolega domluvil návštěvu svého známého lékaře v Brně u Sv. Anny. 9. prosince mu bylo sděleno: Rakovina slinivky s četnými metastázemi na játrech. Paní primářka z onkologie po přečtení všech zpráv z Břeclavi řekla, že je smutné číst tyto zprávy, a asi ani neměla odvahu říct rodině, že už pro něj nemůže nic udělat. Udržovala nás v naději, že jakmile se mu zlepší krev, dostane chemoterapii. Bohužel 19. 2. 2015, týden po 49. narozeninách, nám bratr navždy odešel. V tu dobu jsem chtěla dát všechno do novin, stěžovat si, vykřičet to do světa, ale totálně jsem se z toho složila - až dnes tady jsem našla sílu, aby se lidé nenechali odbýt a nedopadli stejně.“

Významný zaměstnavatel

Nemocnice Břeclav je všeobecnou nemocnicí tzv. okresního typu, s rozsáhlou lůžkovou i ambulantní složkou, poskytující diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči pro spádovou oblast až 130 000 obyvatel. Dále se podílí na průběžném vzdělávání zdravotnických pracovníků a praktické výchově posluchačů lékařských fakult a studentů zdravotnických škol.

Zřizovatelem nemocnice je Jihomoravský kraj. Zdravotnickou část představuje 23 medicínských odborností, z toho je 12 lůžkových oddělení s celkovou kapacitou 419 lůžek a průměrným počtem hospitalizovaných pacientů zhruba 20 500 ročně.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš