Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Desítky hasičů, stovky snídaní…. Hejtman Hašek obdržel čísla z výstavby uprchlického tábora. Kdo ho doprovodil do Břeclavi?

07.09.2015
Desítky hasičů, stovky snídaní…. Hejtman Hašek obdržel čísla z výstavby uprchlického tábora. Kdo ho doprovodil do Břeclavi?

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Imigrační tábor v Poštorné.

Celkem 119 hasičů, dvaadvacet kusů techniky. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes obdržel informace týkající se výstavby humanitární základny v Břeclavi-Poštorné a činnosti Panelu nestátních neziskových organizací, který poskytuje stravu nejen hasičům, ale také běžencům.

Jak doplnil, Panel nestátních neziskových organizací jako součást Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje už od začátku září vydal stovky snídaní, obědů a večeří.

Stovky snídaní…

„Od prvního září dosud poskytl Panel stravování ve struktuře - 230 snídaní, 96 obědů a 96 večeří pro běžence, 35 balíčků na cestu prostřednictvím Českého červeného kříže Brno, 85 snídaní, 40 obědů a 210 večeří pro složky integrovaného záchranného systému,“ sdělil hejtman. Stravování zajišťovalo od 1. do 6. září celkem 14 osob. 

Panel nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje poskytuje stravování migrantům na výzvu Policie ČR, složkám Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičský záchranný sbor a dobrovolní hasiči) na základě rozhodnutí o aktivaci Panelu hejtmanem Jihomoravského kraje. 

„Děkuji všem příslušníkům integrovaného záchranného systému a dobrovolníkům - členkám a členům Českého červeného kříže (Panelu nestátních neziskových organizací) za dosavadní nasazení a pomoc při zvládnutí migrační vlny v Jihomoravském kraji,“ poděkoval hejtman Hašek.

S premiérem a ministrem vnitra na výjezdu 

Hejtman Hašek se v neděli mimo jiné setkal v Břeclavi s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem vnitra Milanem Chovancem, policejním prezidentem Tomášem Tuhým a vedením města. Tématem byla migrace, její řešení a výhled z pohledu České republiky, Jihomoravského kraje i města Břeclavi.

„Navštívili jsme tamní nádraží, které je pro migranty cestující mezinárodními vlaky vstupním místem do České republiky, a provizorní stanové detenční zařízení v areálu věznice Poštorná,“ uvedl hejtman Michal Hašek, který se zúčastnil i jednání na radnici.

„Pan premiér i pan ministr vnitra poděkovali Policii ČR, hasičům, vedení kraje i města za dosavadní zvládnutí situace, permanentní komunikaci, a přislíbili maximální zajištění bezpečnosti pro občany města i kraje,“ sdělil hejtman Hašek a dodal: „Jako hejtman se připojuji k poděkování ministerstvu vnitra, policii, hasičům, neziskovému sektoru i břeclavské samosprávě. Informoval jsem o činnosti jihomoravského integrovaného záchranného systému a Panelu nestátních neziskových organizací, o spolupráci Jihomoravského kraje a Českého červeného kříže a o dalších připravovaných opatřeních ze strany kraje podle vývoje situace. Premiérovi i ministrovi děkuji za dnešní pracovní návštěvu jihu Moravy.“ 

Ministerstvo vnitra zprovoznilo nový web o migraci 

Ministerstvo vnitra  mimochodem dnes zprovoznilo nové webové stránky o migraci. Na novém portálu najde veřejnost, novináři i státní správa řadu aktuálních statistik, informace o integraci cizinců, tiskové zprávy nebo důležité dokumenty, které se migrační politiky týkají.

Na webu www.mvcr.cz/migrace je též možno nalézt rozsáhlý slovníček pojmů, odpovědi na často kladené dotazy nebo nejdůležitější kontakty na resortní odbor azylové a migrační politiky. Odbor tisku a PR bude webový portál i nadále rozvíjet.

Obrana proti mýtům

Resort vnitra chce zprovozněním webu vyvrátit rozličné mýty, které ve společnosti kolují, a uvádět informace na pravou míru. „Nechceme šířit paniku, ale naopak lidi uklidnit. Jsem přesvědčen, že naše republika situaci zvládá a je připravena ji zvládnout i v budoucnu,“ deklaroval ministr vnitra Milan Chovanec a připomněl, že například po internetu se šíří různé, v uvozovkách zaručené zprávy.

„Chceme dát občanům jasnou a zřetelnou informační bázi,“ okomentoval Chovanec vznik nového portálu. „Zprávy chceme uvolňovat hned, jakmile to bude možné, aby občané České republiky věděli, jaká je situace, co se v daný den událo, kolik migrantů přišlo a jaký je například stav v našich uprchlických zařízeních,“ dodal ministr vnitra.

Ze základní stránky nového webu je navíc možné přejít přímo na weby Služby cizinecké policie nebo Správy uprchlických zařízení. Ministerstvo vnitra bude stránky dále aktivně rozšiřovat o aktuální zprávy a informace.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace