Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V centru straší hotel Dukla. Co s ním? Anketa, nebo referendum

19.03.2013
V centru straší hotel Dukla. Co s ním? Anketa, nebo referendum

Autor: archiv

Popisek: Co nahradí hotel Dukla ve středu Blanska?

Radnice v Blansku vypsala územní studii na přestavbu centra města. Tím otevřela i příležitost vyřešit problém, co s hotelem Dukla, který tvoří nevzhlednou dominantu města a léta se diskutuje o tom, co s ním.

Podle blanenského poslance Michala Babáka (VV) je na místě, aby vedení města vypsalo referendum. „Ve chvíli, kdy se přihlásí určitá skupina zájemců s konkrétními záměry a město vyhlásí veřejnou soutěž, sami lidé by měli mít možnost vybrat si tu nabídku, která se jim bude zdát nejvhodnější. Jsou to především oni, kdo kolem často chodí. Ideální variantou je referendum nebo anketa. Minimálně by lidé měli mít možnost zúčastnit se klíčových jednání a dostat prostor k vyjádření svého názoru,“ řekl na posledním veřejném zasedání v Blansku Michal Babák.

Vedení města prý s něčím podobným počítalo od začátku. „Na názor lidí jsme se ptali třeba i v případě podoby nábřeží řeky Svitavy, takže nevidím žádný důvod, proč to teď neudělat,“ reagoval starosta Blanska Lubomír Toufar.

Poslední slovo veřejnost

Bude se jednat o obrovský zásah do centra Blanska, proto je podle Michala Babáka důležité, aby v této věci měla poslední slovo co nejširší veřejnost. „Kdyby nic jiného, tak se tím zabrání tomu, aby se zde postavilo něco komerčního, co neponese žádnou kulturní hodnotu," uvedl Babák.

Centrum investorům nabízí velkorysý prostor. Na vypracování studie mají zájemci a případní investoři lhůtu do 2. dubna. Vítězný nápad bude moci investor v centru Blanska uskutečnit. Sama radnice na investici totiž nemá dostatek prostředků. Do konce tohoto roku by tak konečně mělo být jasno, jak bude nový střed Blanska vypadat.

Kamila Ondráčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace