Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nedegradujme olympijské poselství, varuje politička

31.01.2014
Nedegradujme olympijské poselství, varuje politička

Autor: hockey-history.com

Popisek: Olympijské hry v Soči

Zatímco se sportovci připravují na vrchol své kariéry a miliony lidí nadšeně odpočítávají každý den do začátku zimní Olympiády v Soči, aby si kromě výjimečných sportovních zážitků vychutnali úchvatnou a neopakovatelnou atmosféru. Toho času kdesi na východním pobřeží Ruska prohrávají svůj závod o život na svobodě dvě mláďata kosatek. Ty totiž odchytli ruští lovci, aby je pro pobavení lidí vystavili v delfináriu v Soči. Chtějí se tak řádně přiživit na ušlechtilé olympijské myšlence, upozorňuje Radka Sitarová z uskupení Republika.

Na světě se děje denně mnoho takových krutostí, řeknete si. Ale období olympijských her je, a mělo by být časem, kdy si člověk uvědomí ušlechtilejší stránku lidstva, smysl pro fair play, sílu lidské pospolitosti, odvahu, toleranci a především duchovní dobrotu a ctnost. V době Olympijských her, jejichž myšlenka má sílu překonat lidskou nevraživost a lhostejnost vůči druhému, která smaže sociální rozdíly, rozdíly v barvě pleti, náboženství, v době, kdy se všichni bez ohledu na titul, značku oblečení, společenské postavení chytnou za ruce a fandí svým sportovcům, v době, kdy reprezentanti jednotlivých zemí ze sebe vydají maximum, v této době je třeba uvědomit si pravé životní hodnoty, mít úctu k životu a svobodě, upozorňuje Sitarová.

Krása a výjimečnost Olympijských her nespočívá pouze v excelentních sportovních výkonech, není o trendových sportovních soupravách olympijských týmů, není dána tím „cirkusem“ okolo. Je to symbolika něčeho, co přesahuje náš každodenní pohled na svět, něčeho hlubšího, něčeho, co nás spojuje a dělá lepšími.

Pojďme nebýt lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Mluvme o tom, co se nám nelíbí a dávejme to najevo. Kritizujme, poukazujme, bojujme za správné věci, ale hlavně přemýšlejme! Přemýšlejme o tom, co se kolem nás děje, jaké to má důsledky a souvislosti.

Jestli se někdo z Vás na Olympiádu chystá, bojkotujte delfinárium v Soči.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace