Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psík přišel o oko a bude mít trvalé následky… Je obětí dětského gangu, nebo lhala jeho opatrovatelka? Kdo koho bude žalovat a vážně policie vyvíjela nátlak kvůli dvoukilovému krysaříkovi?

20.05.2016
Psík přišel o oko a bude mít trvalé následky… Je obětí dětského gangu, nebo lhala jeho opatrovatelka? Kdo koho bude žalovat a vážně policie vyvíjela nátlak kvůli dvoukilovému krysaříkovi?

Autor: Facebook

Popisek: Poleptaný pes Filuta

Nedávno Facebookem i médii proběhla šokující zpráva o malém psíkovi rasy pražský krysařík jménem Filuta, kterého na procházce doma v Blansku napadly tři děti, polily ho žíravinou a uhodily ho klackem. Chudák pejsek přišel o oko, byl na tom špatně a nebohou majitelku všichni litovali, ba i finanční příspěvky na léčbu pejska posílali. Jenže se zdá, že všechno bylo jinak.

Koncem dubna se měla kamarádka majitelky psa Filuty procházet i s psíkem na dlouhém vodítku kolem jejich domu v Blansku. Tři asi třináctiletí kluci k sobě psíka přilákali, aby si ho mohli pohladit. Jenže pak ho polili kyselinou a praštili klackem po hlavě. Na internetu se okamžitě zvedla vlna solidarity a hysterie na téma nevychovaná mládež, případně oko za oko, zabijte ty zmetky.

Nešťastná náhoda, říká policie

Jenže je možné, že se příběh nestal tak, jak ho Míše K., majitelce pejska, vyprávěla její kamarádka, která v osudný den psa hlídala. Podle policie totiž žádní nezletilí tyrani neexistují! „Bála se totiž majitelce říci, že psíka nešťastnou náhodou zranila sama. Při vysávání společné domácnosti na krysaříka převrhla kbelík s koncentrovaným saponátem,“ uvedl na novinářském brífinku policejní vyšetřovatel Zdeněk Grénar. „Žena dostala strach, přemluvila přítele a společně vymysleli verzi o přepadení třemi chlapci. Právě muž se později přiznal, že je to celé výmysl,“ doplnil Grénar.

Je to výmysl, policie se fláká, tvrdí majitelka

A co na to Michaela K, majitelka psa? Ta se na svém facebookovém profilu rozčiluje. „Je to výmysl. Tahle verze vznikla podsunutím policie pro nedostatek důkazů a utlumení nátlaku okolí, což podle mě byl ten nejhorší nápad, co mohl někdo vymyslet. A po 4 hodinách na policii už odkývete cokoliv, aby vás pustili domů. Není to pravda a případ není uzavřen. Bohužel média jsou zrůdy a napíší cokoliv, aby měli honorář. Ať si každý myslí svoje. Z logického hlediska je tahle verze úplně nesmyslná, vet potvrdil úmyslnou ránu do hlavy. A ukažte mi psa, kterého by někdo zmlátil do takového stavu a pak by dotyčnému spal na klíně. Asi jste ještě neviděli chování týraného zvířete. To Filuta rozhodně není,“ píše panička.

Hází vinu na nevinné

Přeloženo do češtiny říká její výlev asi toto: přítele její kamarádky policie nátlakem donutila lhát. Policie lže i na svých stránkách a to jen proto, aby mohla složitě vinit nevinné a nehledat skutečné viníky, ony zrůdné děti. Logické, že? Jistě, věřit kamarádce je bohulibé. Ale bohužel, v případu pejska Filuty zůstává leccos neobjasněno. Podle Michaely policie jen hází vinu na nevinné. „Paní v lékárně pod domem spolu s další mě informovali, že údajně ví, že to byli kluci z té samé adresy bytového domu. Že to říkala její neteř či co. Okamžitě jsem kontaktovala policii, nevím o tom, že by to prošetřili,“ píše paní opět poněkud nesrozumitelně. „A přísahám, že tohle veřejné obvinění mé osoby bude mít dohru,“ končí.

Filuta je bojovník

A jak je na tom oběť, pes Filuta? „Filuta je bojovník, zatím se drží statečně. Měl otok mozku , je poleptaný v uších, očích, na čumáčku, má velké bolesti ... ale také neuvěřitelnou vůli žít . Prvních 48hodin po operaci bylo kritických, jeho léčba bude dlouhá, náročná s nejistým výsledkem. Doufáme,  že vše zvládne a po tom všem co jej potkalo, nezanevře na lidi.,“ píše Filutova chovatelka Irena Němcová. Jenže – co jej opravdu potkalo? Budeme raději dál nadávat na údajné dětské chuligány a přát jim, ať chcípnou - nebo uvěříme, že obrovská mediální masáž vznikla kvůli vylitému savu? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace