Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kraj přispěje čtyřmi miliony korun na vznik parkoviště u blanenské nemocnice. Další defibrilátory zachrání lidské životy. Hejtman Hašek byl dnes poslem mnoha dobrých zpráv

17.05.2016
Kraj přispěje čtyřmi miliony korun na vznik parkoviště u blanenské nemocnice. Další defibrilátory zachrání lidské životy. Hejtman Hašek byl dnes poslem mnoha dobrých zpráv

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: V blanenské nemocnici, kam zavítal hejtman, mají důvod k radosti.

Smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši 4 miliony korun na výstavbu parkoviště u Nemocnice Blansko podepsali v úterý 17. května 2016 hejtman Michal Hašek a starosta Blanska Ivo Polák.

Dočká se i dětské oddělení v Boskovicích

„Cílem je především zlepšení dostupnosti pro pacienty a občany Blanska a Blanenska. Není to nahodilá věc, protože Jihomoravský kraj už několik let v řadě podporuje blanenskou, ale i boskovickou nemocnici. Zatímco v jiných okresech se nemocnice zřizované okresními úřady staly krajskými nemocnicemi, na Blanensku tomu tak nebylo a není dodnes a obě nemocnice zřizují města. My je však považujeme za součást páteřní sítě krajského zdravotnictví, neboť mají veřejné zřizovatele a máme zájem na co nejužší spolupráci. Do letošního roku včetně se tato spolupráce realizovala právě prostřednictvím každoročního investičního příspěvku," uvedl hejtman Michal Hašek.

Jak dodal, letos jsou to ony čtyři miliony korun do Blanska na parkoviště, v případě Boskovic je to podobná částka týkající se dětského oddělení.

foto JMK

Novinkou poslední doby je rozmístění automatických defibrilátorů

Do budoucna bych byl rád, aby krajská samospráva s blanenskou i boskovickou nemocnicí uzavřela písemnou smlouvu o spolupráci na dobu pěti let a takovýto pětiletý rámec dal šanci většímu plánování investic, obměn přístrojové techniky, a to za účasti obou měst i finanční participace Jihomoravského kraje. Bude to věcí nové krajské samosprávy, mým zájmem je, aby veřejné zdravotnictví na jižní Moravě fungovalo jako celek," dodal hejtman s tím, že kraj provozuje ze zákona zdravotnickou záchrannou službu a přispívá na pohotovostní službu.

Novinkou poslední doby je rozmístění automatických defibrilátorů, o které jsem se zajímal při návštěvě hasičské stanice. Pozitivní zprávou pro mne dnes bylo, že hasiči mi zdokladovali, že tyto defibrilátory v okrese Blansko už zachránily dvanáct lidských životů. Já to považuji za jednoznačný důkaz, že kdyby to byl jediný lidský život, tak mělo smysl tyto veřejné peníze z rozpočtu kraje investovat. Jsem rád, že krajské zastupitelstvo schválilo záměr záchranky pořídit dalších čtyřicet kusů automatických defibrilátorů, které budou rozmístěny po území kraje tak, aby ta síť byla co nejhustší a kdokoliv ze složek integrovaného záchranného systému mohl zasáhnout co nejdříve ještě před příjezdem sanitního vozu,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

foto JMK

Situace s parkováním je skutečně svízelná

Blanenský starosta Ivo Polák uvedl, že v uplynulých třech letech šlo do blanenské nemocnice celkem deset milionů korun z krajského rozpočtu. „Jde o konkrétní pomoc a spolupráci mezi krajem a městem. Dnes podepsaná investice by měla být ukončena koncem října, pomůže odlehčit svízelnou situaci s parkováním v okolí nemocnice,“ uvedl starosta Polák.

Nemocnice Blansko v současné době řeší i nutnou obměnu CT a rentgenu. Jedná se o aktuální věc, protože došlo k poruše. Navrhnu radě i zastupitelstvu schválení pomoci nemocnici ve výši pěti milionů korun," sdělil hejtman, který připomněl, že kraj podpořil i pořízení magnetické rezonance do Blanska, aby došlo k pokrytí v této severní části kraje.

foto JMK

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace