Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Problémy kolem Automotodromu nekončí. Hejtman rozdýchává, že nedostal do ruky kompletní audit: „Nepotřebuji od primátora rozhodnutí jak od monarchy"

14.05.2015
Problémy kolem Automotodromu nekončí. Hejtman rozdýchává, že nedostal do ruky kompletní audit: „Nepotřebuji od primátora rozhodnutí jak od monarchy

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Grand Prix, ilustrační foto

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek je rozhorlen tím, co se dozvídá prostřednictvím médií o tiskové konferenci Automotodromu Brno. Reagoval dnes svým prohlášením, v němž nešetří brněnského primátora.

„Včera jsem požádal primátora Vokřála o zaslání kompletního auditu Automotodromu Brno a.s., jehož výsledky halasně oznámil na tiskové konferenci. Reakci jsem se dozvěděl dnes z brněnské Mladé fronty Dnes," uvádí hejtman, že se mu nelíbí, jak jsou vedena jednání "o nás bez nás" v tak zásadí věci, která se rozhodně netýká jen Brna.

K tomu není co dodávat...

Primátor měl na tiskové konferenci sdělit toto: „Prvními, kdo má právo vidět výsledky auditu, jsou brněnští zastupitelé. Teprve pak se rozhodneme, co a v jakém rozsahu poskytneme kraji.“ S tím se ovšem Michal Hašek neztotožňuje. Myslím, že není moc co dodávat. Škoda, že se zveřejněním toho, že údajně je v Automotodromu Brno a. s. vše v pořádku, primátor na své brněnské zastupitele nepočkal," podotýká.

Dle svých slov nechce nic rozpitvávat a rozjitřit už tak bolavé téma, ale v jedno říká naprosto asertivně: Nechci od něj moudré monarchistické rozhodnutí, co a v jakém rozsahu kraji poskytne - požaduji kompletní znění auditu, který byl placen z veřejných peněz daňových poplatníků, tedy i mých!" říká důrazně.

Proč má primátor problém?

Hejtman nechce zůstat jen u mediálních výkřiků. Pokud primátor Vokřál setrvá na svém stanovisku prezentovaném MF Dnes, nezbude mi, než požádat o kompletní znění auditu podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím. Proč má primátor Vokřál problém vydat celý audit, když je podle něj vše v pořádku? Co tají? Nebo je to jen nezkušenost Petra Vokřála a jeho týmu fanoušků a přátel Karla Abrahama?" vznáší dotazy nejvyšší představitel JIhomoravského kraje.

Že má instituce problém s veřejnou kontrolou financí, bylo patrné už dříve, jak KrajskéListy.cz několikrát psaly. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace