Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plácá a plácá! Hejtman Hašek nemilosrdně zúčtoval s podnikatelem, co vlastní Student Agency. Co mu na to řekli lidé na Facebooku?

08.05.2015
Plácá a plácá! Hejtman Hašek nemilosrdně zúčtoval s podnikatelem, co vlastní Student Agency. Co mu na to řekli lidé na Facebooku?

Autor: archiv

Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se na svém profilu na Facebooku slovně ohnal po podnikateli Radimu Jančurovi se slovy „plácá a plácá“. Nelíbí se mu hlavně to, jak se o něm vyjadřoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Jančura tak prý podle Haška neví, co post hejtmana obnáší.

Přestřihnout pásku bych také uměl

Jihomoravskému hejtmanovi se nelíbí, jak se o něm vyjádřil brněnský podnikatel Jančura. Ten například o Haškovi prohlásil, že je možná dobrý hejtman, ale člověk nikoliv. Podle Jančury není práce hejtmana vůbec těžká, jelikož mu prý stačí jen „přestřihovat pásky“ nebo plnit úkoly, „které příliš nemůže ovlivnit“.

Starosta Brna má prý více možností nežli hejtman, míní Jančura. Předmětný rozhovor nese název ’Radim Jančura o politice: Můžu klidně říct, že Hašek je blbec, a je to. Mohu mluvit přímočaře. Ministr má koule a Andrej Babiš...’.

Média by se měla zaměřit na něco jiného...

Hašek však Jančurovo hodnocení ostře odmítá s tím, že Jančura o práci hejtmana prý nic neví, a tak jen „plácá a plácá“. Novináři by měli podle hejtmana položit Jančurovi otázky, jak financuje své impérium, jak jsou na tom pracovní podmínky zaměstnanců či dodržování pracovních přestávek.

Scan facebookové stránky Michala Haška

Proč se hejtman rozhorlil nad starším rozhovorem až nyní, nebo jak se k němu právě nyní dostal, není z jeho zveřejněného statusu zřejmé.

Fanouškové se pod statusem vyjadřují k hejtmanovi obdivně, najdou se ale i kritici. Například Honza Adamec ironicky píše: A vy jste snad někdy pracoval? Je to jako vtip, co jste kdy v této funkci vykonal? Kromě toho, že Jihomoravský kraj má jednu z nejvyšších nezaměstnaností, jedno z nejvyšších zadlužení, obří provozní a žádné investiční výdaje, nemáme několik let ani Zásady územního rozvoje, nemáme R52... Prostě NIC jste neudělal."

Hejtman se snažil diskutérovi odpovědět korektně. V kompetencích se nevyznáte, nezlobte se. Házet kraji a hejtmanovi na krk nezaměstnanost (krajské organizace jsou v okresech největší zaměstnavatelé), R52 - investor stát, zadluženost a ekonomika kraje - mrkněte na zveřejněný rating JMK - nejvyšší možný pro regiony v ČR, Zásady územního rozvoje - schválený 2012, poté zrušeny správním soudem, nyní zpracován návrh nových -viz www.zurka.cz, a třeba v oblasti středního školstvi jsem pomohl zachránit gymnázium ve Šlapanicích, můžete se přeptat," odpověděl mu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace