Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Hašek se vysmál cestě Andreje Babiše do USA. A nasypal na internet fotky z Číny, kde se setkal s... To budete koukat

27.04.2015
Hejtman Hašek se vysmál cestě Andreje Babiše do USA. A nasypal na internet fotky z Číny, kde se setkal s... To budete koukat

Autor: Facebook Michala Haška

Popisek: Hejtman Hašek (druhý zprava) s dalšími členy delegace během přestávky v programu na české ambasádě v Pekingu.

FOTO Předseda Asociace krajů Michal Hašek byl na návštěvě Číny jako člen české delegace, vedené předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem. Kromě šéfa hejtmanů do v Pekingu vyrazili také například ministři Jan Mládek nebo Svatopluk Němeček. Ale jen Hašek pravidelně o průběhu státní návštěvy reportoval na Facebooku.

Ještě před odjezdem se Michal Hašek na sociální síti vysmál cestě ministra financí Andreje Babiše do USA. Ta byla médii z Babišovy skupiny prezentována jako spektakulární úspěch. Ministr financí se setkal s burziány na Wall Street, jako první český politik v historii s mediálním magnátem Michaelem Bloombergem a nakonec i s v USA nejslavnější českou rodačkou Madeleine Albrightovou.

Jihomoravský hejtman k tomu poznamenal, že odhlédneme-li od záplavy fotografií na Twitteru, žádnou díru do světa na Babišově cestě nevidí. „Nebyl přijat v Bílém domě, nejednal se žádným americkým ministrem ze současné administrativy Barracka Obamy,“ vypočítává Hašek s tím, že u úspěšné cesty by očekával alespoň schůzku s protějškem – ministrem financí.

„Nesešel se s nikým významným z Kongresu (šéf podvýboru je trochu lehká váha pro prvního vicepremiéra),“ píše dále Hašek. Celkově na něj prý celá cesta dělá dojem PR akce bez většího přínosu pro Českou republiku.

Příležitost ukázat Babišovi, jak taková úspěšná zahraniční cesta vypadá, dostal tedy hejtman vzápětí. Hned jeho první facebookový status z Pekingu líčil návštěvu Všečínského lidového shromáždění. Jednalo se o první setkání šéfů obou parlamentů od roku 1989 a na programu byla mimo hospodářské a kulturní spolupráce či družby regionů i oblast lidských práv. „ČR chce být lídrem spolupráce ve formátu 16+1, tedy zemí střední a východní Evropy s Čínou, na úrovni vlád i regionů,“ vytyčil Hašek cíl.

Následoval pracovní oběd s čínskou ministryní zdravotnictví, se kterou byla projednána spolupráce špičkových nemocnic a též uplatnění tradiční čínské medicíny v ČR. Obě strany rovněž plánovaly zdravotnický summit střední Evropy a Číny, který se má konat v červnu v Praze.

V pekingském vládním paláci se pak delegace setkala s místopředsedkyní vlády pro vědu, výzkum a cestovní ruch, která je dle Haška nejvlivnější ženou v miliardové zemi. Další fotografie pak přibližovala podobu "čínského státního oběda".

Z Facebooku Michala Haška o Andreji Babišovi:

Žádnou díru do světa na cestě AB do USA nevidím. Nebyl přijat v Bílém domě, nejednal se žádným americkým ministrem ze současné administrativy B. Obamy(čekal bych třeba ministra financí...), nesešel se s nikým významným z Kongresu(šéf podvýboru je trochu lehká váha pro 1. vicepremiéra)... Celkově na mne turné pana Babiše s ministerskou vizitkou za peníze vlastníka Agrofertu dělá dojem PR akce bez většího přínosu pro ČR a naše občany...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace