Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vrátí starosta třináctimilionovou dotaci? Rozhodne Bradáčová

05.04.2013
Vrátí starosta třináctimilionovou dotaci? Rozhodne Bradáčová

Autor: bobovka.eu

Popisek: Bobová dráha, Němčičky

Kauza první bobové dráhy na jižní Moravě se dostala až na Nejvyšší státní zastupitelství. Na projekt získal třináctimilionovou dotaci současný starosta Němčiček na Břeclavsku Petr Slezák (ODS), před dvěma lety ale skončila bobová dráha v dražbě.

To se nelíbí vedení Regionálního operačního programu Jihovýchod, které požádalo o prověření podezření ze spáchání trestného činu zastupitelství pod vedením žalobkyně Lenky Bradáčové. 

„Obecně totiž nelze majetek pořízený z dotace po dobu pěti let prodat, to by bylo hrubé porušení smlouvy o poskytnutí dotace, v takovém případě požadujeme vrácení peněz,“ uvedla mluvčí ROP Jihovýchod Kateřina Dobešová.

Není jasné, kdo vlastní dráhu dnes

Celá situace je komplikovaná, protože na jedné straně podle Dobešové existuje příjemce dotace, který na základě výběrového řízení zakoupil bobovou dráhu v Němčičkách a zaplatil za ni a prokazuje, že je bobová dráha stále v jeho majetku.

„Na druhé straně existuje protokol o dražbě objektu, kde je ale dražitelem někdo jiný než příjemce dotace. Z protokolu nelze vyčíst, kdo nakonec dráhu vydražil. Požádali jsme dražební společnost, aby nám dodala informace o tom, čím prokázal dražitel, že je bobová dráha v jeho majetku a kdo je podle dražby nyní vlastníkem. Společnost nám odmítla tyto informace vydat, proto jsme se obrátili na Nejvyšší státní zastupitelství, aby tuto věc prošetřilo,“ dodala k případu Dobešová.

Slezákovi dokonce krajský soud obstavil majetek

Marcela Koutná z dražební společnosti Morava uvedla, že kauce se uskutečnila v roce 2011 a byla dobrovolná, mohli se jí tedy zúčastnit všichni zájemci. „Byla vydražená za vyvolávací cenu jeden milion dvě stě tisíc korun,“ informovala Koutná. Podnět k dražbě dal jeden z investorů stavby Martin Hicl. Jak uvedl, bobovou dráhu získal od Slezáka, který měl dluhy. „Společně s rodinou jsme se ale rozhodli, že dráhu dáme do dražby,“ nastínil Hicl. Dodal, že současným provozovatelem je opět Slezák. „Dráha nyní funguje,“ podotkl. Slezák se vzhledem k neukončenému vyšetřování nechtěl k záležitosti příliš vyjadřovat. Uvedl jen, že dodal ROP jihovýchod všechny potřebné dokumenty dokazující jeho nevinu.

Bobová dráha v Němčičkách byla postavená v roce 2010. Investoři stavby se dostali v minulém roce do finančních problémů. Slezákovi dokonce krajský soud obstavil majetek.  Stalo se tak poté, co dodavatel stavby Jiří Lhota podal na Slezáka trestní oznámení, protože mu prý dluží sedm milionů korun. Starosta to odmítl a tvrdí, že suma byla poloviční a nakonec si ji ani nevybral z banky, kde byla připravená. Obě strany nyní čekají na verdikt Vrchního soudu v Olomouci.

Veronika Vindišová

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace