Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Starosta potřebuje zaměstnat milenku, demonstrovali rodiče. Marně

03.04.2013
Starosta potřebuje zaměstnat milenku, demonstrovali rodiče. Marně

Autor: Veronika Vindišová

Popisek: Protesty, Brno - Tuřany

Už dvakrát demonstrovali rodiče z Tuřan na nádvoří brněnského magistrátu. Nepřejí si, aby místní mateřské škole U Lípy Svobody šéfovala mladičká Andrea Bartlová. Vyzbrojili se dokonce transparenty s ostře laděnými výroky jako „Výchova není politický handl“.

Zvrátit rozhodnutí brněnských radních se jim ale nepodařilo. Do vedení školy zvolili teprve pětadvacetiletou Bartlovou. „Nastoupí druhého dubna,“ informoval mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Bartlová si rozhodnutí radních přišla vyslechnout osobně. Kolem protestujících rodičů však prošla bez pozdravu. „Nebudu to komentovat,“ řekla jen.

V  kauze prý jde i o milenecký vztah

Kauza týkající se školky U Lípy Svobody se táhne už téměř rok, přičemž konkurz na ředitelku se třikrát zopakoval. V prvním sice Bartlová skončila na třetím místě, ale tuřanští radní ji doporučili za ředitelku. Ve dvou dalších už Bartlová zvítězila i u konkurzní komise. Rodiče ji však ve školce nechtějí. Podle nich je nezkušená a nemá dostatečnou morálku, aby vychovávala jejich děti. 


„Její prosazení do funkce ředitelky je osobním zájmem starosty Tuřan Aleše Jakubce. Potřebuje totiž zaměstnat nejen slečnu Bartlovou jako ředitelku, která má kvůli své konfliktní povaze problémy na současném pracovišti, ale také svoji vdanou milenku, bývalou učitelku školky, které nebyla prodloužena pracovní smlouva pro opakované porušení pracovních povinností, a dále paní, která je od září 2012 v diskutabilní pracovní neschopnosti pro špatný psychický stav,“ uvedli rodiče ve společném prohlášení.

Současné ředitelce vyhrožoval anonym

Starosta brněnských Tuřan Aleš Jakubec (ČSSD) od začátku konfliktu odmítal, že by zvolení Bartlové ředitelkou bylo jeho osobním zájmem. Rodiče se dostali až do jednací síně před kanceláře vedení městské části. Jeden z rodičů dokonce Jakubcovi vyhrožoval fyzickým napadením. Současné ředitelce školky Marii Přichystalové zase anonym vyhrožoval v telefonu fyzickou likvidací, pokud se zúčastní konkurzu. Rodiče na její podporu sepsali petici, kterou podepsaly stovky lidí. Ani to ale nepomohlo. 


Nedávno se navíc ozvala skupina asi sto dvaceti rodičů z Tuřan, Brněnských Ivanovic a Chrlic, kteří podpořili Bartlovou. „Je slušně vychovaný člověk, kvalitní a oblíbená paní učitelka, která dětem předává jen to nejlepší, a jde jí především o jejich dobro. Děti a rodiče z mateřské školy, kde nyní pracuje, jsou velice spokojeni a mají ji rádi,“ uvedli rodiče v prohlášení.

Na předchozím pracovišti údajně neměla nová ředitelka problémy

Proti Bartlové je dvaadevadesát procent rodičů. Tvrdí, že tato iniciativa je jen zoufalou snahou obhájit se na poslední chvíli před lidmi, kteří mají ve věci rozhodovat. „Pro nás, rodiče žáků školky U Lípy Svobody, je i nadále slečna Bartlová zcela nepřijatelná a svoji šanci na jakoukoliv možnou diskusi či obhajobu dávno promarnila,“ reagovali na prohlášení druhé strany. 


Ředitelka školky Jana Broskvy v brněnských Chrlicích Marie Vlčková, kde Bartlová pracovala jako učitelka, uvedla, že s ní neměli problémy. Prohlášení poslali spokojení rodiče i na tuřanskou radnici. „Společně s kolegy toto vyjádření vítáme,“ řekl Jakubec. Nespokojení rodiče se dohodli, že druhého dubna v den nástupu Bartlové do ředitelské funkce žádnou protestní akci kvůli dětem pořádat nebudou.

Veronika Vindišová

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace