Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pokud by v Jihomoravském kraji zaútočili teroristé, máme plány, jak z toho ven, uklidňuje hejtman Hašek. Lidé ale povyk možná zažijí. Čtěte proč

11.01.2015
Pokud by v Jihomoravském kraji zaútočili teroristé, máme plány, jak z toho ven, uklidňuje hejtman Hašek. Lidé ale povyk možná zažijí. Čtěte proč

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Bezpečnostní situace v kraji je stabilní, ubezpečuje hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v reakci na masakr, který se ve středu udál ve Francii. Vysvětluje, jak je kraj připraven na teroristy. Hlavně si lidé nemají splést cvičení se skutečností.

Hejtman Michal Hašek doplnil plejádu českých politků, kteří vyjadřují soustrast nad tragédií v pařížské redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo, kde bylo muslimskými teroristy zavražděno dvanáct osob. „Přeji francouzským bezpečnostním složkám, ať teroristy z Paříže dopadnou co možná nejdřív. Nejen Francie, ale celá Evropa je z této tragédie v šokuNutí nás všechny přemýšlet o stavu, ve kterém se na počátku roku 2015 ocitly Evropa i svět. Bohužel je Paříž vzdálena jen zhruba dvě hodiny letadlem od Prahy či tři od Vídně. Vím, že podle ujištění ministra vnitra České republice bezprostřední nebezpečí nehrozí," komentoval nejnovější události.

Přesto nařídil prověřit bezpečnostní opatření a plány krizových situací pro jižní Moravu. V podmínkách Jihomoravského kraje jsou zpracovány plány pro případ teroristického útoku a narušení veřejného pořádku většího rozsahu. Sešel jsem se s šéfy složek Integrovaného záchranného systému, za který jako hejtman kraje odpovídám, aby mi doložili svou připravenost na řešení takových mimořádných situací. Bezpečnost občanů jižní Moravy je zajištěna a rovněž bezpečnostní situace v regionu je podle informací bezpečnostních složek státu stabilní," uvedl hejtman Hašek.

Nelekněte se, někde půjde jen o cvičení

Zároveň sdělil, že složky Integrovaného záchranného systému na jižní Moravě již opakovaně v minulých měsících cvičily mimořádnou událost, simulující potenciální teroristické akce. Další taková cvičení byla schválena na letošní rok ještě před tragickými událostmi v Paříži, a to společně s Policií ČR.

Aby tato cvičení nevyvolala v nynější rozjitřené atmosféře zbytečnou paniku, požádal hejtman bezpečnostní složky o přiměřené informování médií a veřejnosti, aby nebyly zmařeny účel a průběh cvičení. Zároveň prosím občany kraje v místech, kde se tato cvičení budou uskutečňovat, o pochopení nutnosti jejich průběhu v co nejreálnějšich podmínkách," dodal. Jak budou cvičení konkrétně probíhat, neprozradil.

Francie bojuje s teroristy za nás za všechny!

Hned po události se Hašek mimo jiné vyjádřil i na Facebooku. Podle něj v Paříži nešlo o nešťastnou náhodu ani o čin osamělého podivína. Držím palce francouzským bezpečnostním složkám, aby vrahy co nejdřív dopadly, teď totiž bojují s teroristy za nás všechny Evropany,” napsal Hašek na sociální síti. Už se nedíváme v přímém přenosu na strašné záběry z Iráku či Sýrie. To je Paříž, Evropa!” zdůraznil s několika vykřičníky.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace