Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pokud by v Jihomoravském kraji zaútočili teroristé, máme plány, jak z toho ven, uklidňuje hejtman Hašek. Lidé ale povyk možná zažijí. Čtěte proč

11.01.2015
Pokud by v Jihomoravském kraji zaútočili teroristé, máme plány, jak z toho ven, uklidňuje hejtman Hašek. Lidé ale povyk možná zažijí. Čtěte proč

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Bezpečnostní situace v kraji je stabilní, ubezpečuje hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v reakci na masakr, který se ve středu udál ve Francii. Vysvětluje, jak je kraj připraven na teroristy. Hlavně si lidé nemají splést cvičení se skutečností.

Hejtman Michal Hašek doplnil plejádu českých politků, kteří vyjadřují soustrast nad tragédií v pařížské redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo, kde bylo muslimskými teroristy zavražděno dvanáct osob. „Přeji francouzským bezpečnostním složkám, ať teroristy z Paříže dopadnou co možná nejdřív. Nejen Francie, ale celá Evropa je z této tragédie v šokuNutí nás všechny přemýšlet o stavu, ve kterém se na počátku roku 2015 ocitly Evropa i svět. Bohužel je Paříž vzdálena jen zhruba dvě hodiny letadlem od Prahy či tři od Vídně. Vím, že podle ujištění ministra vnitra České republice bezprostřední nebezpečí nehrozí," komentoval nejnovější události.

Přesto nařídil prověřit bezpečnostní opatření a plány krizových situací pro jižní Moravu. V podmínkách Jihomoravského kraje jsou zpracovány plány pro případ teroristického útoku a narušení veřejného pořádku většího rozsahu. Sešel jsem se s šéfy složek Integrovaného záchranného systému, za který jako hejtman kraje odpovídám, aby mi doložili svou připravenost na řešení takových mimořádných situací. Bezpečnost občanů jižní Moravy je zajištěna a rovněž bezpečnostní situace v regionu je podle informací bezpečnostních složek státu stabilní," uvedl hejtman Hašek.

Nelekněte se, někde půjde jen o cvičení

Zároveň sdělil, že složky Integrovaného záchranného systému na jižní Moravě již opakovaně v minulých měsících cvičily mimořádnou událost, simulující potenciální teroristické akce. Další taková cvičení byla schválena na letošní rok ještě před tragickými událostmi v Paříži, a to společně s Policií ČR.

Aby tato cvičení nevyvolala v nynější rozjitřené atmosféře zbytečnou paniku, požádal hejtman bezpečnostní složky o přiměřené informování médií a veřejnosti, aby nebyly zmařeny účel a průběh cvičení. Zároveň prosím občany kraje v místech, kde se tato cvičení budou uskutečňovat, o pochopení nutnosti jejich průběhu v co nejreálnějšich podmínkách," dodal. Jak budou cvičení konkrétně probíhat, neprozradil.

Francie bojuje s teroristy za nás za všechny!

Hned po události se Hašek mimo jiné vyjádřil i na Facebooku. Podle něj v Paříži nešlo o nešťastnou náhodu ani o čin osamělého podivína. Držím palce francouzským bezpečnostním složkám, aby vrahy co nejdřív dopadly, teď totiž bojují s teroristy za nás všechny Evropany,” napsal Hašek na sociální síti. Už se nedíváme v přímém přenosu na strašné záběry z Iráku či Sýrie. To je Paříž, Evropa!” zdůraznil s několika vykřičníky.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace