Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bohouši, kup jí něco na sebe. Bulvár šťourá do outfitu manželky premiéra, Lidovkám zase vadí, že nemluví. Mají pravdu?

05.06.2014
Bohouši, kup jí něco na sebe. Bulvár šťourá do outfitu manželky premiéra, Lidovkám zase vadí, že nemluví. Mají pravdu?

Foto: Vláda ČR

Popisek: Sobotkovi u rakouského prezidenta. Ten kabát s výraznými klopami, co má manželka premiéra na sobě, tak nadzdvihl Blesk.

O manželce premiéra Bohuslava Sobotky Olze se někdy mluví jako o paní Columbové. Ale nyní se přece jen ukazuje po boku svého muže při oficiálních návštěvách. Deník Blesk si však všiml, že v Berlíně i ve Vídni měla na sobě stejný kabát. Vyzval Sobotku, aby zaměstnal alespoň jednoho krejčího a pořídil jí další. Lidové noviny zase trápí, že netuší, kdo u Sobotků myje nádobí...

„Bohouši, kup ženě jiný kabát!“ křičí z titulku v Blesku. Premiérova manželka Olga nyní totiž doprovázela svého muže na zahraniční cestě v Rakousku, kde se pár sešel i s prezidentem Heinzem Fischerem. Deník Blesk přináší její fotografie. Ta první je z března, z návštěvy Berlína, a ta druhá ze včerejška z Vídně. Paní Sobotková má v obou případech na sobě stejný, prý hezký kabát  s lemem. Bulvární deník vysílá premiérovi vzkaz, aby své paní Olze rozšířil garderobu, aby na cestách jako jeho doprovod nemusela nosit stále stejný kabát.

Deník připouští, že si kabátek paní Olga asi oblíbila, protože jistě při premiérském příjmu svého manžela má možnost si další kousek do svého šatníku pořídit.

Během návštěvy prý Sobotka s Fischerem hovořili o tamní aktivní politice zaměstnanosti. A podle Blesku by měl premiér zaměstnat alespoň jednoho českého krejčího, aby rozšířil šatník jeho manželky. Mohla by pak při státních návštěvách svůj zevnějšek obměňovat.

Manželka premiéra také nemluví s novináři. A co má být, ptá se Reflex?

Tak se v titulku ptá komentátor Reflexu Viliam Buchert. A dále píše: „Olga Sobotková je prý tajemná, nechce se fotografovat a nemluví s novináři. Pro někoho je to problém. Konkrétně pro některá média. Proč by ale paní Sobotková, manželka českého premiéra, něco podobného měla dělat? Pokud si chce udržet soukromí, je to pouze její věc.“

Komentátor upozorňuje dále na to, že Olga Sobotková „dostala“ naposledy média při návštěvě premiéra minulý týden v Berlíně. Na všechny dotazy totiž odpověděla jedinou větou: „Je to má první cesta a těším se, jaké to bude.“ „Nic víc. To musel být kouzelný pohled na novináře, kteří vždy jakoby napjatě čekají, když někdo mluví, mluví a mluví a je často úplně jedno, o čem mluví. Kolegyně Kateřina Eliášová z Lidových novin dokonce o tom, že paní Sobotková na veřejnosti nemluví a nechce na sebe nic prozradit, napsala v sobotu velký článek. Ten končí absurdními větami (jedinou omluvou pro podobné nesmysly by bylo, pokud to byl vtip, jenže to vůbec nikdo z kontextu zprávy nepozná): „Už tedy víme, jak paní premiérová vypadá, teď ještě zjistit, co si myslí. Třeba jaký je Bohuslav Sobotka manžel nebo kdo po večeři doma myje nádobí.“ Proboha, a proč bychom měli vědět, kdo u Sobotků myje nádobí? Bohatě nám stačí, co si předseda vlády myslí o veřejných zakázkách či Ukrajině,“ píše Viliam Buchert na stránkách Reflex.cz.

A ještě dodává: „Hon po „poznání“ paní Sobotkové je zcela nesmyslný. Pokud ona nechce komunikovat s médii, je to jejím právem a nikdo by se v tom šťourat neměl. Nikdo nepotřebuje vědět, co ví o složené daňové kvótě, ani zda ji trápí genocida ve Středoafrické republice. Také nepracuje jako šéfka kabinetu za státní peníze pro předsedu vlády, jako tomu bylo v případě Jany Nagyové a Petra Nečase, ani netlumočí za peníze Úřadu vlády premiérovi Jiřímu Paroubkovi, jak to bylo v případě jeho současné ženy Petry. Olga Sobotková ať si dělá, co chce. A pokud bude chtít zase někomu říci další jednu větu, je to jen na ní. Třeba těm, kteří po tom tak moc touží, prozradí, kdo u Sobotků myje to nádobí…“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová