Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zahájení rekreační sezóny 2014 na Vranovsku se blíží

09.04.2014
Zahájení rekreační sezóny 2014 na Vranovsku se blíží

Autor: priroda.cz

Popisek: Voda, ilustrační foto

„Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku“ se stává stále oblíbenější akcí. Loni, kdy probíhala jubilejní, již 80. sezóna na Vranovské přehradě, byl na její zahájení připraven pro návštěvníky Vranovska opravdu bohatý program.

Nejinak tomu bude i v letošním roce 2014, kdy Vranovská přehrada slaví 80 let od dostavby (1934-2014).
Zahájení letošní sezóny proběhne o víkendu 25.-27.4.

Již na pátek 25.4. je přichystána beseda pro veřejnost o dosud nepublikovaných materiálech ze stavby

Dne 11.dubna 1934 bylo připojeno na síť první soustrojí vranovské hydroelektrárny a tento den se obvykle uvádí jako datum uvedení Vranovské přehrady do běžného provozu.

V rámci 80. výročí Vranovské přehrady proběhne o víkendu 25.-27.4 letošní „Zahájení rekreační sezóny 2014 na Vranovsku“.  Při této příležitosti připravilo Vranovsko pro své hosty a příznivce velmi pestrý program. Aby se vše neslo v duchu hezké jubilejní osmdesátky, bude o zmíněném víkendu většina služeb na Vranovsku jen za 80 Kč (ubytování, slavnostní menu ve vybraných restauracích, vstupné do historických památek, lodní doprava...). Celá řada dalších akcí je zdarma (turistický vláček, vycházka s průvodci NP Podyjí, exkurze do vodní elektrárny...).

Již na pátek 25.4. je přichystána beseda pro veřejnost o dosud nepublikovaných materiálech ze stavby Vranovské přehrady (přednášející - pan Vaněk, autor knihy Vranovská přehrada) a dalším tématem je „Zámek Vranov a jeho vlastníci ve světle majetkoprávních proměn 1914 až 2014“ (přednášející - paní Mgr. Janíčková, kastelánka zámku Vranov).

Kdo chce poznat netradiční místní zajímavosti, může navštívit Muzeum Tatra v Bítově

Hlavní program akce je směřován na sobotu a neděli. Milovníci historie mohou navštívit Státní zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, ale i rakouský hrad Hardegg. Sobotní vycházka s průvodcem NP Podyjí - „Po stopách úzkokolejky“ seznámí účastníky s místy, kudy se dopravoval materiál na stavbu přehrady. V neděli pak vycházka s průvodcem  povede po vyhlídkách v okolí Vranova nad Dyjí na tzv. Claryho stezce.

Ti, kteří chtějí prožít víkend aktivně, mohou i se svými dětmi využít lanový park, půjčovny lodiček, šlapadel, elektrokol, elektroskútrů a nově si mohou vyzkoušet i koloběžky. Při dobrém počasí bude připravena adrenalinová houpačka „swing jump“ a vození dětí na koních. Zdarma si mohou příznivci Petrova cechu zachytat i na soukromých rybnících U Jejkala.

Kdo chce poznat netradiční místní zajímavosti, může navštívit Muzeum Tatra v Bítově, Muzeum motocyklů v Lesné, bítovskou rozhlednu Rumburak,  keramickou dílnu ve Vranově nad Dyjí nebo Vodní elektrárnu Vranov.

Loni proběhla víkendová akce pro veřejnost poprvé a setkala se s velmi kladnou odezvou

Zkrátka nepřijdou ani zájemci o kulturu, kteří mohou zavítat na nedělní varhanní koncert ve vranovském kostele nebo si mohou prohlédnout nevšední expozice surrealistického výtvarníka Lubo Kristka v Podhradí nad Dyjí. Jihomoravské novinky informoval PhDr. Jan Chmelíček.

Jeden z organizátorů akce, pan Jaroslav Doubek, upřesnil, že: „Cílem „Zahájení rekreační sezóny“ je především seznámit širokou veřejnost s možnostmi a novinkami v oblasti rekreace na Vranovsku. Loni proběhla víkendová akce pro veřejnost poprvé a setkala se s velmi kladnou odezvou. I na základě ohlasů návštěvníků se letos do akce zapojilo daleko více subjektů působících v cestovním ruchu, a to nejenom na Vranovsku, ale dokonce i v sousedním Rakousku. Program je tak letos pestřejší a věřím, že i jarní počasí bude přát všem návštěvníkům, kteří si přijedou na Vranovsko užít poslední dubnový víkend plný zážitků a zábavy. Všechny srdečně zveme“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace