Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

To jsou věci: Poslanec Benda (ODS) se ocitl v base. A nebyl sám

13.03.2014
To jsou věci: Poslanec Benda (ODS) se ocitl v base. A nebyl sám

Autor: Hans Štembera

Popisek: poslanec Marek Benda

Ve vazební věznici Brně - Bohunicích se naráz ocitlo hned několik poslanců. Mezi nimi Marek Benda (ODS), exministryně spravedlnosti Marie Benešová nebo Jeroným Tejc (oba ČSSD). Víme, co tam dělali.

Ve středu 5. března navštívili poslanci vazební věznici v Brně - Bohunicích. Stalo se tak v rámci výjezdního zasedání Ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny ČR. Delegaci vedl předseda výboru Jeroným Tejc. Informovala o tom Vězeňská služba ČR.

„V průběhu výjezdního zasedání se poslanci ústavně právního výboru Parlamentu ČR zajímali o vliv amnestie na situaci ve Vězeňské službě ČR. Během své návštěvy si prohlédli prostory vazební věznice, vězeňské nemocnice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence,“ informovala Vězeňská služba ČR.

Ústavně právní výbor má devatenáct členů. Kromě Marka Bendy a předsedy Jeronýma Tejce jsou jeho členy např. Martin Komárek (ANO), Stanislav Polčák (STAN), Jiří Pospíšil, nebo Marie Benešová.

Pod generálním ředitelem se pořádně „kýve křeslo“

České zákonodárce po věznici provázel generální ředitel VS ČR Petr Dohnal, který ve své funkci zřejmě už moc dlouho nezůstane. O jeho vyhazov usiluje ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), jelikož Dohnal podle jejího názoru patřičně nespolupracuje s ministerstvem. Dohnal však toto nařčení kategoricky odmítl. Poukázal přitom na to, že jeho funkce měla být nabízena dalším lidem už v době, kdy ještě ani ministryně Válková neseděla v úřadě. Za počínáním šéfky resortu tak vidí pokus o odstranění jeho osoby.

Několik perliček

V souvislosti s úterním zveřejněním dat Generální inspekce bezpečnostních sborů za rok 2012 stojí za zmínku, že i příslušníci Vězeňské služby se čas od času dopouštějí trestných činů -  v roce 2012 konkrétně padesáti devíti. Šlo mimo jiné o čtyři krádeže, pět podvodů a pět úmyslných ublížení na zdraví. Pět příslušníků má „na triku pozměňování nebo padělání veřejné listiny.

Není také bez zajímavosti, že odsouzení občané, kteří si trest odpykávají právě v brněnské věznici, mohou v rámci výkonu trestu absolvovat vysokoškolské vzdělání. Studiem přímo za mřížemi si mohou zvýšit kvalifikaci a po propuštění si tak ulehčit návrat do běžného života.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace