Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj hledá nové ředitele škol a školských zařízení

26.02.2014
Kraj hledá nové ředitele škol a školských zařízení

Autor: archív

Popisek: Děti, ilustrační foto

Rada Jihomoravského kraje vyhlásila celkem 24 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem v oblasti školství a schválila znění příslušného inzerátu.

„Jde o standardní věc, která navazuje na ustanovení školského zákona, konkurzy se týkají zařízení ve všech okresech jižní Moravy. Obdobné konkurzy už proběhly v předcházejících dvou letech,“ řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

V roce 2012 vyhlásila Rada kraje konkurzní řízení na 150 pracovních míst ředitelů

Rada zároveň jmenovala předsedy a členy jednotlivých konkurzních komisí. Termín podání přihlášek je ve všech případech do 18. března 2014. Se začátkem tzv. prvních jednání konkurzních komisí se počítá koncem března a v první polovině dubna 2014, tzv. druhá jednání konkurzních komisí, kterých se účastní již konkrétní uchazeči o místo ředitele školy, budou probíhat od poloviny dubna 2014. Jmenování ředitelů vzešlých z výsledků konkurzních řízení Radou Jihomoravského kraje se uskuteční průběžně po ukončení jednotlivých konkurzních řízení během května a června 2014.

Dnem 1.ledna 2012 nabyl účinnosti zákon č. 472/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. V § 166 se pro školy a školská zařízení zřizované MŠMT, krajem, obcí a svazkem obcí zavádí pravidlo jmenování ředitelů do pracovního poměru na dobu určitou 6 let („funkční období“). Konkurz zřizovatel vyhlašuje na základě vlastního uvážení nebo na návrh školské rady nebo České školní inspekce.

V roce 2012 vyhlásila Rada Jihomoravského kraje konkurzní řízení na 150 pracovních míst ředitelů škol a školských zařízení, jejichž ředitelé vykonávali ke dni 1.1.2012 činnosti ředitele v příslušné škole nebo školském zařízení po dobu delší než 6 let, v roce 2013 17 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů škol a školských zařízení, kteří vykonávali ke dni 1.1.2012 činnosti ředitele v příslušné škole nebo školském zařízení po dobu 3 až 6 let. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace