Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kraj hledá nové ředitele škol a školských zařízení

26.02.2014
Kraj hledá nové ředitele škol a školských zařízení

Autor: archív

Popisek: Děti, ilustrační foto

Rada Jihomoravského kraje vyhlásila celkem 24 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem v oblasti školství a schválila znění příslušného inzerátu.

„Jde o standardní věc, která navazuje na ustanovení školského zákona, konkurzy se týkají zařízení ve všech okresech jižní Moravy. Obdobné konkurzy už proběhly v předcházejících dvou letech,“ řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

V roce 2012 vyhlásila Rada kraje konkurzní řízení na 150 pracovních míst ředitelů

Rada zároveň jmenovala předsedy a členy jednotlivých konkurzních komisí. Termín podání přihlášek je ve všech případech do 18. března 2014. Se začátkem tzv. prvních jednání konkurzních komisí se počítá koncem března a v první polovině dubna 2014, tzv. druhá jednání konkurzních komisí, kterých se účastní již konkrétní uchazeči o místo ředitele školy, budou probíhat od poloviny dubna 2014. Jmenování ředitelů vzešlých z výsledků konkurzních řízení Radou Jihomoravského kraje se uskuteční průběžně po ukončení jednotlivých konkurzních řízení během května a června 2014.

Dnem 1.ledna 2012 nabyl účinnosti zákon č. 472/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. V § 166 se pro školy a školská zařízení zřizované MŠMT, krajem, obcí a svazkem obcí zavádí pravidlo jmenování ředitelů do pracovního poměru na dobu určitou 6 let („funkční období“). Konkurz zřizovatel vyhlašuje na základě vlastního uvážení nebo na návrh školské rady nebo České školní inspekce.

V roce 2012 vyhlásila Rada Jihomoravského kraje konkurzní řízení na 150 pracovních míst ředitelů škol a školských zařízení, jejichž ředitelé vykonávali ke dni 1.1.2012 činnosti ředitele v příslušné škole nebo školském zařízení po dobu delší než 6 let, v roce 2013 17 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů škol a školských zařízení, kteří vykonávali ke dni 1.1.2012 činnosti ředitele v příslušné škole nebo školském zařízení po dobu 3 až 6 let. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace