Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zjistili jsme, kdo je Sobotkova Nagyová. A co nabízí místo žhavého sexu…

01.02.2014
Zjistili jsme, kdo je Sobotkova Nagyová. A co nabízí místo žhavého sexu…

Autor: aTeo

Popisek: Takhle vidí premiéra grafik aTeo.

Navzdory jejímu věku zálibně spočine na šéfce premiérova sekretariátu nejedno mužské oko. Namísto erotických hrátek však inspiruje svými kontakty. Nová šedá eminence Strakovy akademie Běla Hejná totiž svého šéfa ovlivňuje „moudrostí“. Nejblíž mu ale je osobní asistentka Monika. Má některá z nich podíl na nejnovějším průšvihu ČSSD při představování ministrů na Hradě?

Kdo napáchal školácké chyby v oficiálním návrhu ministrů, předloženém prezidentovi republiky? Brabenec místo Brabce, Martin místo Mariana, zařazení kandidáta do špatného resortu… „Milý pane premiére, šest chyb v jedenapůlstránkovém dokumentu je poměrně dost a ne zcela svědčí o profesionalitě, kterou bychom si všichni od této vlády přáli,” prohlásil prezident Zeman při slavnostním jmenování Sobotkovy vlády.

Viníka Lidový dům tají

Jméno viníka a konkrétní výši finančního postihu, který ho čeká, Lidový dům přiznat odmítá. „Oficiální vyjádření médiím jsme již zveřejnili, nevidíme důvod, proč se k této otázce dál vyjadřovat,“ řekl Krajským listům vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD Vítězslav Kulich. Kryje tak záda šéfce Sobotkova kabinetu Běle Hejné, která přinejmenším zodpovídá za výsledky práce svých podřízených. Ani ta se ale zřejmě k problému vyjádřit nehodlá. Ani po několikahodinové snaze se nám ji nepodařilo kontaktovat, údajně z důvodu její zaneprázdněnosti sérií důležitých jednání na Úřadu vlády.

Žádanější než první dáma

Doktorka filozofie Běla Hejná má již na krku šest křížků, takže s ní Sobotkovi „premiérská infekce“ zřejmě nehrozí. Namísto erotických hrátek však dokáže šéfovi nabídnout mnohem víc než Jana Nagyová jeho předchůdci Nečasovi. A také mnohem víc ovlivnit českou politiku. Bude tudíž muset čelit nabídkám i nátlaku lobbistů, vlivných podnikatelů i kmotrů, kteří si co nejrychleji budou snažit zajistit i do budoucna svůj vliv a pohádkové zisky a od jejího vlivu na Sobotku si hodně slibují? Koneckonců cesta přes šéfku kabinetu se už v minulosti více než osvědčila. Dokáže Hejná odolat jejich návrhům, nebo si přihřeje i vlastní polívčičku?

Místo dětí hýčká ministry

Mimořádnou devizou, kterou dokáže nová šéfka premiérova kabinetu Bohuslavu Sobotkovi nabídnout, jsou neocenitelné kontakty. Ve vysoké politice se totiž pohybuje již dvacet let a několikrát si brousila zuby i na ministerské křeslo. Původně porodní asistentka a vychovatelka se dostala do vysoké politiky v roce 1994, kdy začala pracovat na Ministerstvu práce a sociálních věcí, nejprve jako poradkyně pro mediální oblast, poté jako ředitelka tiskového odboru. V roce 1997 ji ministr Vodička dokonce jmenoval náměstkyní pro sociální politiku a sociální služby. Jako spolehlivou duši si ji ponechal ve svém týmu i ministr Špidla. Z tohoto postu ji vyšoupl až v roce 2002 Zdeněk Škromach.

Převezl ji Rath

Poté byla Hejná rovněž poradkyní ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana i premiérů Grosse a Paroubka. Mluvilo se o ní i jako o nástupkyni ministryně zdravotnictví Milady Emmerové, tento post jí však nakonec vyfoukl David Rath. Jednu věc jí však nelze upřít – na rozdíl od řady „multifunkčních“ kolegů se alespoň stále držela svého sociálního resortu.

Neúspěšná poradkyně

Na kvality Běly Hejné sice kdekdo pěje chválu, ani ona není neomylná. I ona nasbírala během let pár lukrativních „vedlejšáků“, na něž naše ekonomika spíš doplatila. Byla členkou správní rady nadačního fondu pro rozvoj hipoterapie Dítě a kůň, který je ovšem v likvidaci. Byla i členkou dozorčí rady akciové společnosti Melantrich, která skončila neslavně – byla zrušena rozhodnutím Městského soudu v Praze počátkem roku 2010. Stejně tak byla i členkou dozorčí rady nechvalně proslulé firmy ČEPRO, která vznikla privatizací národního podniku Benzina. Že by se psycholožka Hejná hravě zorientovala i v obchodu s pohonnými hmotami? V současnosti je členkou správní rady České nadace sportovní reprezentace

Žena v pozadí

V pozadí se však skrývá ještě jedna žena, mající přehled o každém Sobotkově kroku. Tráví s ním nejvíc času, je mu neustále k dispozici… A rozhodně to není jeho manželka Olga, s níž má desetiletého syna Davida a čtyřletého Martina, ale asistentka Monika Musilová. Stále zůstává ženou v pozadí, na zveřejněné fotografii ji ještě nikdy nikdo nespatřil. Na tvorbě oficiálních dokumentů se nepodílí, takže v Sobotkově posledním průšvihu „nejede“. Navíc vzhledem k půvabům paní Sobotkové lze předpokládat, že jinou než pracovní šanci stejně u premiéra nemá. I když…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace