Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Známe identitu zpitého poslance ve sněmovně. Jde prý o exministra ODS s posměšnou přezdívkou

14.01.2014
Známe identitu zpitého poslance ve sněmovně. Jde prý o exministra ODS s posměšnou přezdívkou

Autor: ODS

Popisek: Pavel Blažek, člen ODS

VIDEO Hned po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny se několik nových členů nechalo slyšet v tom smyslu, že jsou šokovaní, jak někteří jejich kolegové pijí alkohol. Jmenovat nechtěla ani Jana Hnyková z Úsvitu, ani zástupci ANO Stropnický a Komárek. Redakce serveru Eportal.cz o víkendu přišla s jasným tvrzením. Tím hříšníkem má být exministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Zdá se, že se ODS opravdu vydala správným směrem. Volání po nových tvářích naší kdysi nejsilnější strany vyslyšeli jako první na jižní Moravě. Právě v tomto regionu povede nově ODS  bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek přezdívaný v Brně Don Pablo a v Praze Don Pařič. Druhou jmenovanou přezdívku dostal předloni v bulvárním deníku Blesk, když jej přistihli tamnější redaktoři jenom pár dní poté, co vystřídal Jiřího Pospíšila ve funkci ministra spravedlnosti, jak se po celých sedm hodin oddává své alkoholické vášni v pivnici Lokál. A to od brzkého odpoledne… uvedl názorový server Eportal. S detaily šel ovšem ještě dále.

Že nešlo o výjimku, dokazuje i nevhodné chování Pavla Blažka před několika týdny v Poslanecké sněmovně. Tehdy se Jana Hnyková z Úsvitu pro ParlamentníListy.cz rozpovídala o dvou poslancích, kteří se „v podroušeném stavu málem netrefili do dveří". Jen  její diskrétnost tehdy oba hříšníky zachránila před veřejnou ostudou. Konkrétní jména redaktorům PL neprozradila.

Obdobně tajuplný byl i Martin Komárek z Babišova ANO. „Je děsivé, jak to z některých táhne," uvedl pro zpravodajství TV Prima. Někteří poslanci však už mlčet nechtěli. A právě pro ePortal uvedli jmenovitě exministra ODS Blažka. „Sám rozhodně nejsem abstinent, ale opít se za bílého dne ve sněmovně a dělat u toho ještě takový brajgl, to mi už přijde přes čáru. Nedivím se, že se za něj jeho vedle stojící kolega Petr Fiala tak styděl. Pro něj jako slušného člověka z akademické sféry musí být plebejské poměry vládnoucí občas ve sněmovně krutým vystřízlivěním", řekl off record nejmenovaný poslanec z TOP 09.

Vzhledem k četnému výskytu opilých zákonodárců již před vánočními svátky zástupci ANO uvedli, že jsou pro to zakázat tvrdý alkohol ve sněmovních restauracích. Jejich úvaha zatím ztroskotala. „Pokud mají kolegové z ANO nějaký návrh k internímu chodu sněmovny, ať svůj návrh přinesou na jednání organizačního výboru. Nějak se s tím vypořádáme," reagoval předseda sněmovny, sociální demokrat Hamáček.

I kdyby ovšem některé z volených zastupitelů dolní komory kdokoli opilé přistihl a jejich stav jim prokázal, není to nic platné. Poslanec je neodvolatelný i v případě spáchání trestného činu. David Rath, který trávil rok a půl ve vazbě, byl po celý pobyt placen právě coby poslanec a člen dolní komory Parlamentu.

Česko v tomto směru není ničím výjimečné. Na Slovensku před několika dny postihla opilost expremiéra Mikuláše Dzurindu. Ten totiž bude muset zaplatit 700 eur, tedy skoro 20 tisíc korun, košické nemocnici. Předminulé pondělí se totiž opil, upadl a rozbil si hlavu. V takových případech pojišťovny vymáhají peníze za ošetření od lidí, kteří si zranění způsobili. V nemocnici si ho nechali přes noc na pozorování. Po propuštění se Dzurinda novinářům přiznal, že na oslavě 80. narozenin bývalého prezidenta Rudolfa Schustera pil koňak. „Zřejmě jsem neuhlídal moment, kdy jsem si už další sklenici neměl dávat. Nemocnici požádám o fakturu,“ uvedl.

Shora uvedený Pavel Blažek se k opilství nepřiznal. Na dotazy nereagoval. Doplňme, že kromě své funkce je rovněž placený za členství ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace