Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dopravní podnik Brna chystá v prosinci změny

10.12.2013
Dopravní podnik Brna chystá v prosinci změny

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

Neděle 15.prosince je celostátním termínem změn jízdních řádů drážních i silničních dopravců. Rozsah přepravních výkonů brněnské městské hromadné dopravy zůstává pro rok 2014 zachován na stejné úrovni jako v roce 2013.

Nové jízdní řády obsahují drobné úpravy spočívající ve změnách časových poloh spojů, vyšším počtu garantovaných nízkopodlažních spojů a v některých časových obdobích i vyšší počet spojů (např. posilové spoje na linkách 53 a 77 v exponovaných dobách nebo rovnoměrný proklad spojů linek 37 a 50 z Kohoutovic na Osovou apod.). ¨

Zkrácení nočního provozu v nepracovních dnech ráno

Počínaje nedělí 15. prosince bude poslední víkendové spojení nočních autobusových linek konáno již v 6 hodin ráno s následným postupným zahájením provozu denních linek. Ty pojedou až do 8:30 v intervalu 15 nebo 30 minut podobně, jako je tomu denně ve večerních hodinách. O hodinu dříve již tak budou zajištěna tzv. tangenciální spojení (např. ze Žabovřesk k nádraží v Králově Poli okružními linkami nebo z Kohoutovic do Bystrce nebo Komárova linkou 50 apod.).

Změna provozních parametrů vybraných linek

•    Trolejbusová linka 25 bude v provozu denně až do 23 hodin. Současně budou ve večerní době upraveny intervaly linky 26 a bude garantována přestupní návaznost mezi linkami 25, 26, 50 v zastávce Čtvrtě.
•    Pro zlepšení dopravní obsluhy sídliště Kamechy v Bystrci se prodlužuje trasa autobusové linky 54 ze zastávky Přístaviště až do terminálu Zoologická zahrada (sjednocení přestupního místa z tramvají). Současně se rozšiřuje také její provozní doba na celodenní a celotýdenní.

Nové linky

•    Doplňková autobusová linka 68 bude provozována v úseku Pisárky – Myslivna a nahradí závleky vybraných spojů linky 52 přes zastávku Myslivna. Její spoje budou zajišťovat převážně minibusy.
•    Autobusová linka 80 zajistí spojení Masarykovy čtvrti a Žabovřesk na trase Náměstí Míru – Kounicovy koleje – Tábor – Klusáčkova. Její provoz budou zajišťovat v celodenním provozu minibusy.

Zastávky

•    Na ulici Šámalově v blízkosti základní školy vznikne nová zastávka Tomáškova, kterou bude obsluhovat linka 64.
•    U vybraných zastávek s nižší četností využívání dojde k rozšíření režimu „na znamení“ a to buď celodenně, nebo v noční době od 20 do 5 hodin. Důvodem opatření je eliminace zbytečných zastavení, společně s případným zkrácením doby jízdy a zvýšením komfortu cestování.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace