Poválečné běsnění Čechů na Němcích
komentář
15.07.2025
Foto: Pixabay
Popisek: Ostnatý drát
FAMMOVO POZDNÍ ODPOLEDNE: Internet je plný zpráv o tom, jak byli Češi po válce zlí na nevinné Němce.
Ti nevinní Němci vytvořili systém, za který se budou stydět do konce svých dní a válku, která přinesla smrt 50-60 milionů lidí.
Němců zahynulo necelých 10 milionů. Kolik jich vlastně zahynulo kvůli nim? Pokud by bylo naplněno ono boží - oko za oko, zub za zub - pak by německé ztráty měly být ve výši jejich obětí. Tohle se však nestalo.
Na Němce po válce si zcela určitě došlápli především ti, jejichž rodiny byly hrůzně postiženy.
Jen ČSR přišla o 364 000 svých obyvatel. Tak bylo uváděno za mých mladých let. Dnešní odhad se pohybuje od 343-360 000 lidí.
Všem těm, co dávají do jedné roviny oběti Němců s poválečnými excesy na Němcích doporučuji, aby si přečetli projev Reinharda Heydricha, který pronesl v Černínském paláci v Praze 2. října 1941: „Tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat. Tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci.“
Jak uvolnit tento prostor ukázali právě po likvidaci Heydricha v Lidicích a Ležácích.
V Lidicích zabili všechny muže, v Ležácích všechny osoby starší 15 let. Z lidických žen se z koncentračního tábora vrátilo 143 žen. Zahynulo 60.
Nyní zde máme osud dětí. Jen 17 lidických a 2 ležácké přežily. Ostatní byly zavražděny. Lidických to bylo 88 a ležáckých 11.
Přežilo 16,19 % lidických dětí, ležáckých 15,38 %.
Tohle procentní vyjádření ukazuje zrůdnost nacismu.
Ostatní nebyli hodni poněmčení. Tak takový osud byl vybrán pro Čechy. Nesmíme zapomenout.
Tohle byl nacismus. Takový osud nám byl plánován. Tohle připomínejme těm, co staví do jedné roviny obojí oběti. Těch druhých by nebylo, kdyby zde nebyly ty první. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by schvaloval zabíjení nevinných lidí po válce. Po tom všem, čemu jsme byli vystaveni, je možné, že v někom hořela touha po pomstě.
Dokážeme se vcítit v myšlení těch, kteří přišli i o celé rodiny? Musím jenom znovu opakovat, že by zcela určitě nebylo německých oběti po válce, kdyby nebyly ty hory mrtvých před nimi.
Zrůdnost nacismu se zcela jasně ukázala na výběru u dětí, který nastal při likvidaci Lidic a Ležáků. Určovalo se, kdo rasově je hoden k životu a kdo bude života zbaven. Jasná ukázka našeho osudu v rukou Němců jimi vytvořeným systémem.
Nesmíme zapomenout na toto běsnění.
Musíme stále připomínat jednoznačná fakta a z nich vyplývající procenta.
Nesmíme znovu vyřadit někoho ze společnosti byť jen pro jiný názor. To, co se dnes jeví jako dokonalá pravda, pravdou být nemusí. Mnohdy právě odlišné názory posouvají společnost vpřed. Máme snad ustrnout na místě?
Smrt dětí z obou obcí nechť jsou trvalou výstrahou nám všem. Ony jsou faktem naší budoucnosti, pokud bychom zůstali v tehdejší německé moci. V protektorátu probíhalo rasové zjišťování pod rouškou zdravotní péče. Nastalo zrůdné rozdělení Čechů na hodných poněmčení a pak na ty, co budou živi jen po dobu, kdy budou schopni pracovat. Ostatní k likvidaci. Tak uvažovali, počítali a pak ukázali u dětí z Lidic a Ležáků. Tady použili svůj klíč k řešení trvalého začlenění českého prostoru do Říše bez Čechů.
Musíme dokázat sami sobě, že minulost pro nás není mrtvým pojmem, ale živou skutečností.
Pamatujte, že zlo ze zla pochází.
Zlo zkrátka zvlčí.
Nezapomínejme včerejška, dnešek nás pak nepřekvapí.
Nezapomínejme na zlo, které mohlo vzniknout kvůli lhostejnosti přítomných. Srovnáváno je pak nesrovnatelné. Neskutečné.
Nezapomínejme!
Ostatně soudím, že senát musí být zrušen, nahrazen všeobecným referendem.
Nezapomeňte na procento přežití Čechů v Říši na 111 %.
|
Reakce Štěpána Chába
Jdi a dívej se. Sovětský film o stovkách běloruských Lidicích a Ležácích. Protiválečný film. Film syrový a tak silný.
Film, který s člověkem zamává. Povinně se na něj podívat, kdo má oči k vidění a uši ke slyšení.
Neměli bychom se zahrabat do nenávisti a výčitek a historických křivd. Nikdo a žádná strana. Nic to neřeší.
Neměli bychom se s fanatismem přihlašovat k jakékoliv vlajce nebo praporu. Neměli bychom do světa zavádět dvojí pohled na lidi.
Ale má cenu tohle říkat? Stejně se zase část společnosti zfanatizuje a pod praporem jakékoliv ideologie potáhnou na ty druhé. Pro onálepkování těch druhých je tady totiž vždycky prostor.
|

Vložil: Vilém Famm