Vilém Famm: Na Evropu sestoupil duch prohibice jménem Green Deal. Vaše dopisy
07.01.2025
Foto: Pixabay
Popisek: Komíny
Vydali jsme se správným směrem? Vsadili jsme na vývoj, nebo na násilné regulace? Vilém Famm se ptá, zda je Green Deal tím pravým ořechovým. A zda není na čase začít o něm trochu pochybovat.
„Alkohol je jasnou zhoubou lidstva a tak se stalo, že vyvolal prohibici v USA. Přišel celostátní ústavní zákaz výroby, dovozu, přepravy a prodeje alkoholických nápojů od roku 1920 do roku 1933. Nastala nucená abstinence,“ připomněl Vilém Famm a pokračoval.
„Byl to boj proti alkoholismu, který měl velkou měrou na svědomí domácí násilí a politickou korupci, která se úspěšně provozovala právě v barech a nálevnách. Tak se vedl boj za veřejnou morálku a zdraví.
Téhle vznešené myšlenky využila plně mafie, která převzala veškerý prodej alkoholu do svých rukou. Odměnou jí byly velké zisky. Stát zcela ostrouhal, dostalo se mu velkého nic.
Prohibice jednoho dne v USA skončila, ale duch její nadále bloumal světem, až zavítal do Evropy, kde narazil na ducha z prodeje odpustků a takhle inspirován zrodil dítko, nám známé pod jménem Green Deal.
Z malého pacholete vyrostl švarný jinoch, postupně nenasytný Otesánek.
Prohibici ovládala mafie. Nyní rozhodují elity, ale mafie by se u nich mohla učit. Tak byla opět vznešená myšlenka zneužita.
Green Deal má zachránit naši planetu. Jak vše však ukazuje, určen je jen chudým. Nebo si snad myslíte, že bohatí se vzdají způsobu svého života? Přímo je vidím, jak dávají své silné bouráky, jachty, tryskáče do šrotu a bourají své haciendy.
V případě prohibice se tohoto úkolu zhostila spodina společnosti, nyní její vrcholy. Ti nejvyšší se zcela rádi zhostili správy obrovského množství peněz, které plynou z povolenek. Hledají další a další „odpustky“. Ano i takhle se dá dnešek posuzovat. Přímo si na nás zasedl též středověk. Ať je tomu tak či onak výsledkem jsou peníze, které nesmrdí. Celá činnost však ano.
Tak zachraňování planety dopadlo. Můžou-li za oteplování lidé, máme dvě, či spíše tři možnosti. Podle dnešních pohádkářů musíme snížit emise a k tomu nám poslouží jedině emisní povolenky. Druhou možností je snížení počtu obyvatel na udržitelný stav a nakonec nejlepší, třetí řešení, které je kombinací obojího.
Prosazuje se směr první, neboť ten je jasnou zárukou oněch obrovských finančních prostředků přímo žádajících o odklonění. V případě snižování lidí by zcela zákonitě přibývalo důchodců, kteří by naopak potřebovali ze systému peníze. Tak takhle ne!
Prodej odpustků jednoho dne skončil, prohibice též skončila a co Green Deal? Ten si necháme? Opravdu jsme tak hloupí? Nechápeme, že jsme jen v rukou šejdířů? Novodobý Otesánek nás už plně ovládá, dělá si s námi co chce, co je mu libo.
Už ne pomalu, ale přímo zběsile pohřbíváme Evropu. Sami sobě kopeme hrob. Hlavně, že jsme šťastni tím, jak skrze své peníze zachraňujeme naši planetu. Ano, naše peníze se někomu náramně hodí. Kdy si konečně uvědomíme, že jsme za totální hlupáky?
Tak je díky vyvolaní strachu z budoucnosti prosazována jen jediná správná cesta a tím je Green Deal. Velký sběrač přeplacených emisních povolenek. Tak novodobé odpustky slouží své mafii.
Mistr Jan volal proti odpustkům. My bychom se měli z jeho pohledu na věc poučit a zastavit tenhle nestydatý obchod s lidskou důvěřivostí, naivitou a hloupostí.
Nestyďme si přiznat, že jsme naletěli, zkrátka, že jsme hlupáci. Přestaňme jimi být. Naletěli jsme šíbrům, kteří nám předsunuli svá líbivá řešení. Sami hledejme. Je nutné opět otevřít diskuzi. Nebojme se jí. Celé to zlo zastavíme, pokud představíme lepší řešení.
Myslím, že tím je zde vzpomínaná třetí možnost. Úspory emisí spojme s udržitelným počtem lidí v krajině a to vše bez emisních povolenek.
Emisními povolenkami je Green Deal tím přímočarým zlem.
Bude jen dobře, pokud si co nejdříve uvědomíme kam nás tohle směřování vede a komu vlastně slouží. Jen si dovolím vás upozornit, že tohle vše je jen část příběhu.
Ostatně soudím, že senát musí být zrušen, nahrazen všeobecným referendem.
Zastavme Otesánka jménem Green Deal na 111 %,“ napsal Vilém Famm.
Reakce Štěpána Chába
A ono to nebude tak jednoduché. Bude opravdu stačit otevřít debatu? Vždyť tu neděláme nic jiného. Ale zatímco tu debatujeme a naplňujeme tak premisy svobodné demokratické společnosti, evropský průmysl se smrtelně raněn ráčí odebírat buďto do věčných lovišť, nebo za územní celky zemí Evropské unie.
A ano, proč ne, zničme si průmysl a vytvořme společnost, která bude zbytek světa přečnívat v jiných oblastech. Pak se nám bude dobře žít. Průmysl bude pracovat v zaostalých částech světa jako je Čína a USA, protože my budeme na špici toho skutečného vývoje světa. Ostatní ať dřou.
Jenže ani to se nám, chuděrám, nepovedlo. Průmysl odstřelujeme a s hrdostí poražených sledujeme záda těch, kteří nás předběhli i ve vývoji. Vždyť my už ani netušíme, že vývoj se odehrává díky průmyslu a právě v něm. Jenže náš průmysl jsme přeregulovali do stavu greendealové paralýzy. A tam je podstata problému. Přirozený, a třeba i masivně dotovaný vývoj nás mohl zbavit problémů. A třeba i problémů domnělých, na kterých s takovým zaujetím stavíme svou politiku plošného chudnutí.
A za chvíli, stačí pár let, se koloběh světa začne obracet. My, kdys nejbohatší region světa, se změníme na region levné práce. Zase se k nám průmysl vrátí, zase budeme pánubohu smrdět do oken, protože ostatní části světa, ty bohatší a rozvinutější, budou potřebovat nějaké místo, kde pro ně budou levní dělníci u pásu dřít.
|
Vložil: Štěpán Cháb