Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všichni Haškovi muži. I jeho milenka, které se říká Nagyová 2 a kterou stejně jako Nečas skvěle platí i stále zapírá…

10.11.2013
Všichni Haškovi muži. I jeho milenka, které se říká Nagyová 2 a kterou stejně jako Nečas skvěle platí i stále zapírá…

Foto: archiv

Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Druhý muž ČSSD Michal Hašek ve vrcholné politice notně oslabil, alespoň zatím. Deník MF Dnes rozkrývá síť lobbistů, se kterými se Hašek spřátelil na cestě k moci. Najdeme mezi nimi Jaroslava Tvrdíka, Miroslava Šloufa a jiné. Tuto síť prý ale nakonec přestával zvládat. Lhaní v přímém přenosu pro něj pak znamenalo jasnou stopku.

„Přijal mě v hejtmanské pracovně na jihomoravském krajském úřadě. Šli jsme do zadní bezpečnostní místnosti, kde mi ukázal seznam sociálních demokratů. A zeptal se mě, zda mu nemohu pomoci některé přesvědčit,“ vzpomíná např. lobbista Miroslav Šlouf na dobu před třemi lety, kdy Hašek usiloval o post šéfa ČSSD. Šlouf má mezi sociálními demokraty známé ještě z časů předsednictví současného prezidenta Miloše Zemana.

Žádnou milenku si neplatím, souboj se Sobotkou nevedu

Dalším takovým lobbistou, na kterého Hašek spoléhal je Jaroslav Tvrdík, o kterém Petra Paroubková v roce 2010 napsala, si Haška vodí na provázku jako kačera. Oba zmínění muži se proti jejím tvrzením ohradili. Jihomoravský hejtman se podle deníku obracel také na současného ministra zemědělství v demisi Jaroslava Tomana, který kandidoval za SPOZ v předčasných volbách v Ústeckém kraji. Existoval prý dokonce i plán, že Toman zůstane na postu ministra, až bude Hašek premiérem. Kdyby „puč“ vyšel.

Mimo vlivných lobbistů se měl Hašek stýkat se svou šéfkou hejtmanské kanceláře Šárkou Rouzkovou a to důvěrně. Vyplácel ji i vysoké odměny. O této dámě se dokonce začalo mluvit jako o Haškově „Nagyové“, podle vzory někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, dnes Nečasové. Hašek jakýkoliv vztah z ní dlouhodobě popíral.

„Před rokem z krajského úřadu odešla a nikdy jsem si ani ji, ani žádnou jinou milenku neplatil. ... Stejně tak podpásovou ranou jsou informace o jakémsi boji mezi mnou a Bohuslavem Sobotkou,“ prohlašoval Hašek ještě krátce před volbami 17. října v rozhovoru pro deník Právo.

Bulvár o milence píše zcela nepokrytě

„První místopředseda ČSSD následoval své kolegy v parlamentu a za dobu působení ve vysokých politických funkcích si kromě postavení vypracoval i pěkný pupek a bradu navíc. Tyhle časy jsou ovšem pryč.  Od té doby, co Hašek oznámil, že opustil svoji rodinu, neuvěřitelně zhubl a druhou bradu vyměnil za bradku. „Žijeme po dohodě již nějaký čas odděleně, každý sám,“ přiznal Blesku.

Přestože tvrdí, že žije sám, podle informací Blesku mu dělá často společnost vedoucí odboru jeho kanceláře Šárka Rouzková.  I údajná Haškova milenka je však vdaná. V práci má pověst chytré sympatické pracovité ženy, která na úřadě vládne pevnou rukou. A to se Haškovi líbí. Jak prozradil zdroj Blesku, který dobře znal poměry v jeho rodině, Hašek byl pořádný podpantoflák. „Konečně od ní odešel a bude se moct nadechnout. Ta jeho nádhera a hlavně tchyně ho k ničemu nepustily. O všem rozhodovaly ony,“ prozradil.

Víc funkcí než japonská kalkulačka

„Má víc funkcí než japonská kalkulačka, teatrálně odmítá spolupráci s komunisty, ale přitom je nejbližším spojencem Zemana. Do práce skoro nikdy nechodí, ale voliči ho přesto milují. Titul JUDr. získal teprve nedávno na pseudovysoké škole v maďarském Sládkovičovu, ale už před dvanácti lety zakládal s Pavlem Blažkem soukromá práva Vysoké učení Brno, a. s. To vše je Michal Hašek,“ napsal o jihomoravském hejtmanovi známý brněnský aktivista Matěj Hollan.

A dodal: „Michal Hašek, jihomoravský hateman a dvojka na tamní kandidátce ČSSD, je pragmatik. V sociální demokracii je jen shodou okolností, stejně tak by mohl být v jakékoliv jiné straně. Svou politickou dráhu začal záhy po dosažení dospělosti, kdy vstoupil do sociální demokracie a komunální politiky na Vyškovsku. Jeho parťák z brněnských práv, Pavel Blažek, vstoupil pro změnu do ODS. V Brně se traduje historka, jak si právníci v devadesátých letech hodili korunou, někdo vlezl do ODS, někdo do ČSSD, aby to měli pořešený. V rámci ČSSD jeho hvězda stoupala rychle. Pokud něco Haškovi rozhodně nechybí, tak je to odvaha stoupnout si do čela. Byl předsedou poslaneckého klubu už za Paroubka, od roku 2008 je jihomoravským hatemanem. Až do rozpuštění sněmovny ve své osobně dokázal spojit 30 funkcí současně. Namátkou: člen Meziparlamentní skupiny v rámci MPU Česko – Rakousko PSP ČR, člen monitorovacího výboru ROP NUTS 2 Jihovýchod, předseda poradního sboru hejtmana JMK pro otázky koncepce zdravotnictví JMK či člen Řídící komise se statusem rozhodovacím Moravian science centre Brno. Jaké jsou jeho ideové názory, to ovšem nikdo netuší…“

Odměny Šárky Rouzkové připomínají kauzu Nagygate

„Rouzková však především podle zjištění MF Dnes dostávala vletech2011 a 2012 nebývale vysoké odměny - přibližně pětinásobek toho, co ostatní zaměstnanci téhož odboru. Hašek tuto situaci opět odmítl komentovat.

„Netuším, jestli je v práci. Tady pracuje 650 lidí. Ani nerozhoduji o jejich odměnách," zapřel Rouzkovou a ukončil celý rozhovor s redaktorkou MF DNES. Situaci mu však zkomplikovali jeho poradci. "Na takové soukromé věci se hejtmana neptejte, je to citlivá věc," upozornili po skončení rozhovoru redaktorku MF Dnes...

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová