Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Míst na středních školách bude dostatek

02.11.2013
Míst na středních školách bude dostatek

Autor: web Gymnázia Chrudim

Popisek: Studentky chrudiského gymnázia

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 31.října 2013 schválila výkony středních škol, vyšších odborných škol a konzervatoří zřizovaných Jihomoravským krajem pro školní rok 2014/2015.

Schválené výkony středních a vyšších odborných škol pro školní rok 2014/15 vycházely z návrhů ředitelů středních a vyšších odborných škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Ty byly, vzhledem k nepříznivému demografickému vývoji a velkému rozdílu mezi vzdělávací nabídkou škol a počtem žáků v populačních ročnících, mírně redukovány.

Rada současně schválila celkem sedm dotačních programů v oblasti školství

„Požadavky škol na výkony středních škol pro školní rok 2014/15, na mysli mám pouze denní studium včetně víceletých gymnázií - bez nástavbového studia, vyšších odborných škol a zkráceného studia, byly o zhruba 400 míst vyšší než výkony schválené pro školní rok 2013/14 – 12 592, přitom žáků prvních ročníků středních škol bylo necelých deset tisíc. Celkové výkony - tedy nejvyšší povolený počet přijímaných žáků nebo studentů do daného oboru vzdělání a formy vzdělávání – činí 16 086 míst.“ uvedl na tiskové konferenci náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

Rada současně schválila celkem sedm dotačních programů v oblasti školství na rok 2014. „Vyhlašujeme je už nyní, aby všechny subjekty, které se uvedenými aktivitami zabývají, měly možnost včas přihlásit a své projekty realizovat během celého příštího roku,“ řekl náměstek Juránek. Konkrétně se jedná o dotační programy pro oblast protidrogových aktivit pro rok 2014, na neinvestiční dotace pro oblast prevence kriminality v roce 2014, dotační program Preventivní programy realizované školami a školskými zařízeními v roce 2014, dotační program Škola podporující zdraví v roce 2014, dotační program „Do světa!“ 2014, dotační program Zkvalitnění sportovního prostředí v Jihomoravském kraji v roce 2014 a dotační program Rozvoj materiálně technické základny mimoškolních zájmových aktivit dětí a mládeže v roce 2014.

Rozdělení zbývajících prostředků

Rada rovněž podpořila žádost Správy a údržby silnic JMK o podporu z Operačního programu Životní prostředí na projekty „Regenerace silničních alejí SÚS JMK oblasti Blansko a „II/425 Revitalizace topolové aleje Lanžhot, podpora biodiverzity“. „V prvním případě dojde k ošetření, ořezu, kácení a nové výsadbě silniční vegetace na úsecích silnic II. a III. třídy v majetku Jihomoravského kraje v okrese Blansko v celkové délce 21 kilometrů. Druhý projekt řeší regeneraci stávající topolové aleje vedoucí z Lanžhota směrem k hranicím se Slovenskou republikou a prodloužení životnosti aleje o přibližně 30 let jako biotopu a to i s ohledem k zvláště chráněným druhům živočichů, kteří se zde vyskytují,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý.

Radní Marek Šlapal informoval novináře o rozdělení zbývajících prostředků z krajského rozpočtu neziskovým organizacím v oblasti rodinné politiky. „Jde o celkovou částku 750 tisíc korun,“ řekl. Jak dodal, v návrhu krajského rozpočtu v sociální oblasti na příští rok se počítá s podporou zejména domovů se zvláštním režimem a terénních sociálních služeb.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace