Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Míst na středních školách bude dostatek

02.11.2013
Míst na středních školách bude dostatek

Autor: web Gymnázia Chrudim

Popisek: Studentky chrudiského gymnázia

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 31.října 2013 schválila výkony středních škol, vyšších odborných škol a konzervatoří zřizovaných Jihomoravským krajem pro školní rok 2014/2015.

Schválené výkony středních a vyšších odborných škol pro školní rok 2014/15 vycházely z návrhů ředitelů středních a vyšších odborných škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Ty byly, vzhledem k nepříznivému demografickému vývoji a velkému rozdílu mezi vzdělávací nabídkou škol a počtem žáků v populačních ročnících, mírně redukovány.

Rada současně schválila celkem sedm dotačních programů v oblasti školství

„Požadavky škol na výkony středních škol pro školní rok 2014/15, na mysli mám pouze denní studium včetně víceletých gymnázií - bez nástavbového studia, vyšších odborných škol a zkráceného studia, byly o zhruba 400 míst vyšší než výkony schválené pro školní rok 2013/14 – 12 592, přitom žáků prvních ročníků středních škol bylo necelých deset tisíc. Celkové výkony - tedy nejvyšší povolený počet přijímaných žáků nebo studentů do daného oboru vzdělání a formy vzdělávání – činí 16 086 míst.“ uvedl na tiskové konferenci náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

Rada současně schválila celkem sedm dotačních programů v oblasti školství na rok 2014. „Vyhlašujeme je už nyní, aby všechny subjekty, které se uvedenými aktivitami zabývají, měly možnost včas přihlásit a své projekty realizovat během celého příštího roku,“ řekl náměstek Juránek. Konkrétně se jedná o dotační programy pro oblast protidrogových aktivit pro rok 2014, na neinvestiční dotace pro oblast prevence kriminality v roce 2014, dotační program Preventivní programy realizované školami a školskými zařízeními v roce 2014, dotační program Škola podporující zdraví v roce 2014, dotační program „Do světa!“ 2014, dotační program Zkvalitnění sportovního prostředí v Jihomoravském kraji v roce 2014 a dotační program Rozvoj materiálně technické základny mimoškolních zájmových aktivit dětí a mládeže v roce 2014.

Rozdělení zbývajících prostředků

Rada rovněž podpořila žádost Správy a údržby silnic JMK o podporu z Operačního programu Životní prostředí na projekty „Regenerace silničních alejí SÚS JMK oblasti Blansko a „II/425 Revitalizace topolové aleje Lanžhot, podpora biodiverzity“. „V prvním případě dojde k ošetření, ořezu, kácení a nové výsadbě silniční vegetace na úsecích silnic II. a III. třídy v majetku Jihomoravského kraje v okrese Blansko v celkové délce 21 kilometrů. Druhý projekt řeší regeneraci stávající topolové aleje vedoucí z Lanžhota směrem k hranicím se Slovenskou republikou a prodloužení životnosti aleje o přibližně 30 let jako biotopu a to i s ohledem k zvláště chráněným druhům živočichů, kteří se zde vyskytují,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý.

Radní Marek Šlapal informoval novináře o rozdělení zbývajících prostředků z krajského rozpočtu neziskovým organizacím v oblasti rodinné politiky. „Jde o celkovou částku 750 tisíc korun,“ řekl. Jak dodal, v návrhu krajského rozpočtu v sociální oblasti na příští rok se počítá s podporou zejména domovů se zvláštním režimem a terénních sociálních služeb.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace