Vilém Famm: Ochránit svoji zemi si musíme sami. Vaše dopisy
10.03.2024
Foto: Pixabay
Popisek: Záchranné vesty
Jakou bychom měli mít politiku migrace? Otázka, která se znovu otevřela s Migračním paktem, který ještě v závěru minulého roku prosazoval ministr Rakušan a který nás zaváže buďto k přijímání migrantů na základě kvót, nebo nám dá alternativu se z přijímání vyplácet v hodnotě jeden nepřijatý migrant výpalné půl milionu korun ročně. Vilém Famm přišel s racionálnějším řešením.
„Evropa bobtná pod přílivem migrantů a s nimi přicházejí obavy z budoucnosti původních obyvatel. V Německu se stal nůž jasným dorozumívacím prostředkem,“ píše Vilém Famm. „Jsme svědky, kdy nově příchozí občané nejsou ochotni respektovat naše zákony, ale přinášejí ty svoje, a nás jako by opustil zdravý rozum. Naši předkové též přijímali migranty, vždyť osídlovali jimi pustá místa, ale příchozí museli plně respektovat zákony svých hostitelů. Proč tomu není i nyní?
Pokud si chceme zachovat svou identitu, musíme jasně bazírovat na dodržování naší zákonnosti, jinak si totiž připravujeme svůj konec. Ti, kteří tohle nerespektují, tu nemají co pohledávat. Pro ně jsem si dovolil použít umístění třeba na dánský ostrov Bornholm (588,3 km2). Ostrov by sice muselo opustit 43 040 původních obyvatel, ale byli by to právě oni, kteří by zachránili Evropu. Zkrátka, ten kdo nerespektuje naše zákony, nemá v EU co pohledávat.
Pan redaktor Štěpán Cháb měl k mému návrhu výhradu a poukázal na úspěšný zásah polských ozbrojených sil, které dokázaly uzavřít běloruskou hranici a učinit ji pro migranty neprostupnou.
Tak jsem se na tuhle pravdu podíval. To, co dokázali Poláci, totiž Evropa nedokáže. Dozvěděl jsem se, že EU má 14 000 km svých hranic. Po vzoru Polska jsem se podíval, kolik vojáků má ta naše Evropa. Pokud jsem sečetl vše správně, tak 1 476 096 vojáků, t.j. 105,4 vojáka na jeden kilometr. To bychom museli celou armádu využít na ochranu hranic. Vidíme tedy jasně, že armáda nás není schopna ochránit, a proto jsem si dovolil použít Bornholm coby zastrašující prostředek pro ochranu Evropy. Nemusíte se mnou souhlasit, ale položili jste si otázku, cože se děje s těmi, kteří i nyní jsou vypovězeni? Je jím víceméně doporučeno opustit zemi. Úžasné opatření s nulovou účinností. Pokud vyhostíme vyhoštěného na zmíněný ostrov, zklidníme mnohé další.
Tohle všechno však ukazuje bojovou nepřipravenost Evropy, a tedy i naší České republiky. V prvé řadě bychom měli řešit svoji bezpečnost. Dovolím si navrhnout postup, kterým ochráníme sami sebe, a můžeme se tak stát příkladem pro EU.
Rád se dívám, jak své věci řeší vyspělé státy. Jistě jste zaznamenali, že Švýcarsko je neutrální zemí. A tak volám, abychom se přidali k jejich neutralitě. Mírová Evropa potřebuje mírový neutrální koridor od Baltu k Jadranu, minimálně od Polska přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko.
Švýcarsko má svoji profesionální armádu. Tu máme taky, ale oni mají své milice, kdy každý švýcarský muž je v nich zapojen, a kdo ne, tak platí asi dvě procenta ze svého platu na jejich provoz. Tyto milice brání hranice a činí je neprostupnými.
Je tedy na čase opět povolat do služby Antona Špelce ostrostřelce, aby naše ostrostřelecké jednotky hájily naše hranice.
Každá obec tak bude mít svoji jednotku, kterou ostatně bude možno využít i pro jiný účel, než je ochrana hranic, a to pro případ živelných pohrom.
Ostrostřelci budou mít doma svoji pracovní uniformu vedle slavnostní, se zbraní, zásobenou příslušným počtem nábojů. Ten z mužů, kdo nebude chtít sloužit pro ochranu naší domoviny, ať podle Švýcarského vzoru též platí dvě procenta ze svého platu, dále ten, kdo nebude zapojen v naší ochraně, nemůže „pracovat“ u státu.
U nás je dost těch, kteří též obdivují izraelskou státnost, a ta je podepřena i o ženské zapojení pro obranu země. Takže nejenom ostrostřelci, ale i ostrostřelkyně! Ženy na mateřské by se ze služby vyjmuly. Pak nám zbývají již jen občané, kteří nejenže sloužit nebudou, ale protože nepracují, nebudou ani přispívat. Tak ti budou zapojeni do veřejně prospěšných prací. Povinně!
Chceme-li svobodu, musíme obětovat své pohodlí. Ochránit svoji zemi si musíme sami.
Nemusíte se mnou souhlasit, pak ale, prosím, navrhněte, jak celý problém řešit. Jiný úhel pohledu může být tak ku prospěchu věci. Navrhl jsem opětovné zřízení ostrostřeleckých jednotek, které budou hájit nepropustnost hranic. Na policii je pak nepropustnost silnic.
My se musíme jen rozhodnout, zda budeme svoji státnost hájit, či jen přihlížet probíhající zkáze.
Na 111 % na zdar ostrostřelců,“ uzavřel své zamyšlení tradičně Vilém Famm.
Nemám s tím v zásadě problém. Obzvláště s ostrovem Bornholm. A to vlastně udolán počty Viléma Famma o počtu vojáků, kteří by museli střežit hranice. Ač tady bych přemýšlel o tom, jestli to brát tak doslovně a dělit délku hranic počtem vojáků. Však by v podstatě stačilo, kdyby se ucpaly hlavní migrační trasy a pohraničníci by se dokázali chovat jako ti polští. Ale k něčemu takovému by se nám muselo změnit celé vedení Evropské unie. Kde není vůle, tam...
A ano, vidím tam tu humánní stránku věci, kdy k nám přece utíkají lidé před válkou. A my bychom je nepouštěli přes hranice. Je to univerzální a platí to o všech migrantech? Když probíhala přetahovaná o migranty na polsko-běloruské hranici, s pobavením jsem si přečetl článek Českého rozhlasu, který referoval o jistém Mustafovi z Maroka. Český rozhlas referoval o tom, že Mustafa v lese trpí zimou, že jsou na něj pohraničníci zlí. Což i byli, chránili hranice před nepovoleným průchodem. Při té příležitosti jsem nakoukl, jak pokračuje válka v Maroku. A zjistil, že tam žádná není. Že je Maroko běžná země s běžnou ekonomikou a běžnou mírou veřejného ohrožení (kapsáři). Na dovolenou se tam jezdí Evropané slunit. A otázka byla – co tu, proboha, dělá Mustafa? A tam je ta absurdita. Podpora migrace není ochrana uprchlíků před válkou, ale z větší části prostá pozvánka na pobyt v Evropě. A to v pořádku není.
IDnes informoval, že Bidenova vláda tajně letadly dopravovala do USA migranty ze Střední a Jižní Ameriky. Stihla jich letadly dopravit 320 tisíc. To není zanedbatelné číslo. A teď je tu otázka, která musí zaznít – proč? Nejsou tam války, proč je tedy Bidenova administrativa dopravovala tajně do USA? Jaký to má důvod? Nechce se mi věřit výkřikům, že si Biden jen dopravuje voliče. To by bylo i na Bidena přespříliš krátkozraké. Je nějaký vyšší zájem na tom, aby se populace USA a Evropy změnila? Kdo to řídí? Kdo pro to má mandát? Kdo mu ho dal?
Smutně mě pobavila i informace z Německa, které s velkou slávou začalo nasvěcovat oslavy muslimského ramadánu a cpát je do veřejného prostranství, když u posledních Vánoc měli tendence potlačovat křesťanské oslavy a cítit nad nimi jisté rozpaky. Což korunoval interní dokument Evropské komise, která radila, kromě mnoha jiných nejapností, mluvit o Vánocích jako o svátku zimy, nebo zimních svátcích. Hlavně neříkat Vánoce, abychom nenaštvali ty s jinou vírou. Případně z poslední doby akce z Francie, která na olympijský plakát jaksi zapomněla namalovat na budovu Invalidovny křesťanský kříž, který tam je. Stud za naši historii? Víc svou kulturu a civilizaci ponižovat snad ani nemůžeme.
A k ostrostřelcům v každé obci? Myšlenka dobrá, tužit vztah k vlastní zemi i okolí je záslužná věc. Ale tady se, mám pocit, začínáme točit na trochu jiném kolotoči, než na který jsme si i vstupem do Evropské unie zaplatili sedačku. To už je reakce na problém bezbřehého přijímání migrantů. A reakce, která by vedla k silné militarizaci celé společnosti. A to hlavně k té myšlenkové militarizaci. Ale kolotoč se nám dotočil až do této fáze, tak to začíná dávat smysl. Bohužel.
|
Vložil: Štěpán Cháb