Vilém Famm: Je velké zbrojení ČR nutné? Vaše dopisy
24.10.2023
Foto: Pixabay
Popisek: Nábojnice; ilustrační foto
Potřebuje se vyzbrojit jako do války posledního zúčtování? Je potřeba zatížit neúměrně státní rozpočet, když se ten i bez výdajů na zbrojení potápí a věští nám „sedm hubených let“? A co když existuje i jiná cesta? Po té se poohlíží Vilém Famm.
„Mnozí lidé, jako i já, si v dnešních dnech kladou otázku, zda je nutné masívní vyzbrojování naší armády. Než si na otázku odpovíme, podívejme se na současný zápas na Ukrajině,“ napsal Vilém Famm a pokračoval.
„Proč k němu došlo? Nechci zde rozebírat argumenty jedné či druhé strany, ale chci předložit jeden velmi jednoduchý fakt. Toho též dosáhneme, když se podíváme na jakýkoliv jiný válečný konflikt. Zjistíme totiž, že jedno mají společné. Napadená země nemá atomové zbraně. Vždy se jedná o zemi bez jaderného deštníku. Můžete namítnout, že ČR jej taky nemá. Má. My, protože jsme součástí bloku NATO, tak i nás jaderný deštník chrání. Díky Francii a USA atomové zbraně vlastně máme a proto nás nikdo nenapadne. Přesto kupujeme a tak nastává „oslíčku, otřes se“. Pro nemocné pak můžeme pořádat sbírky.
Především si musíme ujasnit jak velkou a kam zaměřenou armádu potřebujeme. Přiznejme si, že jsme doplnění jednotek potřebných pro NATO. Naši vojáci sami nejsou schopni ochránit trvale byť jen jeden jediný náš okres.
Masívní vyzbrojování potřebují zbrojařské firmy a tedy ten, kdo je za nimi. Kdo nemá mír v srdci, nemá ho ani ve svých skutcích. Sovětský svaz se svého času nechal uzbrojit. Mrhal svými prostředky na obranu, i když byl atomovou velmocí. Zbrojení nebylo nutné a tak není nutné ani dnes pro nás, nebo nejsme schopni poučit se z chyb jiných? Tím, že věci přehlížíme, nemizí, naopak se vrací a mnohdy ve větší síle. My můžeme ignorovat problémy, ale problémy neignorují nás.
My, protože máme společně sdílenou Evropu, potřebujeme ochranu především hranic Evropy. Když mohli naši vojáci zasahovat v Afgánistánu, proč ne v Itálii proti nelegální migraci? Na tohle potřebujeme též naši armádu. Do našich zemí totiž přicházejí i lidé, kteří nerespektují naše zákony, protože oni sami zde touží nastolit zákony svoje. O tomhle diskutujme. A proč vznikají válečné konflikty, které pak s sebou nesou ochranu takto postižených obyvatel? Není hlavním důvodem přelidnění? Neměli bychom stanovit udržitelný počet lidí jednotlivých států? Evropa dle mého názoru je přelidněna a neměla by tedy už nikoho přijímat. Na Zemi je 8 miliard lidí. V roce 1800 byla jen 1 miliarda. Pokud by se vrátil počet lidí k roku 1800, pak by zmizely i naše problémy. Díky robotizaci je možné tenhle problém vyřešit. Je nutné přestat podporovat porodnost.
NATO by mělo víc usilovat o mír a ne zbrojit. Napříč Evropou od Baltu po Jadran by měl být neutrální mírový koridor. Před ním i za ním by i tak nadále stejně trčely atomové zbraně. Odstrašující zbraně, které nedovolí při zdravém rozumu vypuknutí válečného konfliktu.
ČR v rámci společné obrany může samozřejmě budovat jednotky nutné k obraně. Proč tedy nechrání Evropu před nelegální migrací? Taková armáda je vlastně k ničemu jako i elity, které nás tak vedou. Tahle armáda nás vlastně nechrání, z tohoto pohledu je nám k ničemu i s americkými letadly F-35, kdy 2 tucty nás přijdou na 122,6 mld korun (to jen pro začátek). Přicházíme tak o velké peníze a chráněni stejně nejsme.
Na hranicích z Rakouska i Polska jsou dostavěny dálnice a u nás? U nás se ještě ani nekoplo. My prý musíme mít nejmodernější letadla. My musíme hlavně diskutovat o tom, co potřebujeme a koho naopak nepotřebujeme. Bez koho a čeho se obejdeme. NATO má obranný charakter. Když máme tolik atomových zbraní, nepotřebujeme už další. Potřebujeme věci pro lidi, ne proti lidem. Domy, silnice, stadiony, bazény, obchody, pošty, parky, lázně, hospody atd. Tohle všechno zbraně ničí. Mírový koridor napříč Evropou je víc než F-35. Přestaňme být válkychtiví, vypusťme holubici míru. Meče překovejme v radlice. Víc se věnujme ochraně evropských hranic.
Opakuji znova. Začněte se konečně starat o hranice Evropy, o bezpečnost jejich obyvatel. Kdo s přistěhovalců nedodržuje zákony, nemá právo být občanem Evropy a musí zemi opustit. Ti, kteří si zaslouží status ochrany, pak jedině dočasného. Elity vedou svou politikou Evropu do propasti. Chtějme vědět jasné záměry těch, co chtějí do evropského parlamentu. Nevolte ty, co podporují dnešní migrační a válkychtivé směřování. Opakuji, Evropa je plná, Evropa už nepřijímá, Evropa vyhlašuje STOP STAV.
Stavějme mírový koridor napříč Evropou na 111 %,“ napsal Vilém Famm.
Vilém Famm jako obhájce udržitelného života a odpůrce politiky bez hranic a bez limitů, která z nás dělá budoucí oběti dalšího konfliktu a nejistoty. Nač zvyšovat výdaje na armádu, když ta neplní funkce při ochraně hranic? Proč si hrát na ty s kyjem, když máme vést svět k míru a klidu? Copak nemáme diplomacii? Neumíme mluvit a domluvit se? I koridor střední Evropy, abychom oddělili Západ od Východu, by byl diplomatický veletoč, který by mohl uklidnit rozvášněné strany. My na to máme, střední Evropa je historicky území, kde se lidé mnoha kultur, jazyků i zvyků museli dohodnout a žít spolu. Západní země většinou expandovaly, kolonizovaly, zotročovaly, my se museli dohodnout. Je to opomíjená úloha střední Evropy. Dokážeme se domluvit.
Jenže hlas rozumu jako jako hlas z pouště. Opuštěný a bez odezvy. Jsou tu totiž velmocenské zájmy. A ty hlas rozumu záměrně ignorují. Současný stav na kordy je totiž výhodný. Nese to peníze, rozděluje to planetu na sféry vlivu. Přetahovaná je nejoblíbenější sport velmocí. A tam hrajeme jen druhé housle.
|
Vložil: Štěpán Cháb