Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Studenti bloumají po univerzitě a neví, kam si odskočit. Lidovci zato skáčou jako nadopovaní. Komentář Štěpána Chába

komentář 21.10.2022
Studenti bloumají po univerzitě a neví, kam si odskočit. Lidovci zato skáčou jako nadopovaní. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Marian Jurečka, ministr a lidovec

Studenti Masarykovy univerzity, tam kdysi rektoroval náš skvělý premiér, v petici upozornili, že mnozí z nich marně hledají místo, kde by se vyprázdnili. Prý na univerzitě chybí. A to není ani zdaleka všechno. Dva koaliční politici spláchli do ztracena 30 miliard dvěma větami. A v milosti boží se nalézající lidovci smilní s kapitalismem té nejhorší formy, v Brně se ruka zákona chystá božím služebníkům nandat klepeta za porušení sedmého přikázání z desatera, tedy nepokradeš, přesto potenciálního hříšníka korunují na post ministra pro močály.

Studenti Masarykovy univerzity už jsou natolik zmatení z vlastní existence, že netuší, které záchody mohou používat, jak píše server Echo24. A tak jich chtějí víc. Pro nebinární nebo nevyhraněné. Takové ty záchody napůl. Je to moderní. Chtějí to všichni na Západě, tak proč by se ty naše univerzitní ovce nepřidaly v bečení kolektivního šílenství. Všimněme si, že je pálí zrovna takové téma. Tělesné vylučování.

Na kolejích tak skončila veškerá sranda. Nyní se tam hrají velmistrovské šachy v odhalování toho, koho jakým zájmenem oslovovat, jak se dvořit, když na pokoji je zastoupeno v pěti bydlících osm různých pohlaví. Můžeme se těšit na budoucí výstupy takových univerzit. Odborníci na záchodky pro cupiosexuály, demisexuály a desítky dalších ...sexuálů (výkladový slovník k nalezení na Daily Mail), začnou přibývat vysokoškolské práce na zadané téma. Jaký přínos pro lidstvo bude mít magistr, který si udělal titul na závěrečné práci o sexuálním chápání světa cupiosexuálů a jeho potřeb vylučování? Jistě hluboký.

Rozhodně hluboký zásek do české ekonomiky ovšem udělala Olga Richterová od Pirátů a ministr pracáků Marian Jurečka. Oba ve shodě tvrdili, že zvýšené zdanění mimořádných zisků bohatých se zavede zpětně, už od začátku roku 2022. Zpětné uplatňování nových zákonů je přitom plně proti pravidlům zavedené hry. Na to konto na burze okamžitě začaly padat akcie právě bohatých firem. Než se šlo na pražské burze k obědu, ztráty už se bily na třiceti miliardách. Co na tom, že ministr pro státní deficit Zbyněk Stanjura dementoval své dva předřečníky a ujistil společnost, že zpětně se danit nebude. Škoda už byla napáchána. Aktivistka Richterová začala zase na Twitteru chrlit své sociálně vydírací příspěvky plné emocí, Jurečka začal na zahlazení stop střílet od boku cifry, kolik lidovci lidem přilepšili na důchodech. A hlavně kolik přilepší. Nějaká odpovědnost dvou zmíněných? Bude se odstupovat? Právě svým amatérismem odstřelili 30 miliard, měla by z toho vyjít nějaká pěkná kariérní zkratka ze Sněmovny. Ne? No jo, tak nic. Jedeme dál. V pohodě.

Jako u Víta Rakušana, ministra pro zavádění cenzury a znovuoživování StB. Tam je to také všechno v pohodě. Neodstoupí, on si celou sérii průšvihů vlastní strany poctivě vyseděl a po babišovsku jen kničel – nikdy neodstoupím, nikdy.

No, jak se to řekne, jsou tady i tací, kteří než vůbec nastoupí, už by mohli odstoupit. V Brně se totiž urodilo. Tamní potenciální ministr pro mokřady Petr Hladík (za lidovce) se pomalu mění na potenciálního sprostého obviněného. Chudera se i přes svou lidoveckou morálku zapletl do kšeftování s městskými byty a, zatím jako svědek, vypovídá na policii. Z jeho angažmá na tunelování České republiky na pozici ministra, mohlo by se zdát, nic nebude. Ale to bychom nesměli žít v éře premiéra Fialy, která vykazuje daleko větší porci arogance moci, než tomu bylo u vlády předchozí. Hladík se stal nominantem na ministra. Chudák Bělobrádek, bývalý šéf lidovců, ten už dlouho nebyl u korýtka, včera se vyjádřil pro ČTK, že i on by mohl být v úzkém kruhu lidoveckých prominentů, kteří by se mohli vrátit ke korýtku. Nevrátí se, asi málo platil odpustky. Pánbu s ním a zlé pryč. To zas bude v kostele mrzení. 

A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Marek Hilšer, to je jeden takový. Když kandidoval do Senátu, založil si stranu jmenem Marek Hilšer do Senátu, jak informují Novinky.cz. Proč stranu, když kandidoval jen on sám? No protože každá strana dostane za svého zvoleného senátora 900 tisíc ročně. A ty chtěl Marek Hilšer stůj co stůj inkasovat. A tak se dopustil tohoto legálního podvůdku. To by byl prezident, ten chce extra buřty. Určitě je bude chtít i pro republiku. Pamatuje si tady někdo Stanislava Grosse (dej mu Pánbu lehké spočinutí). Stanislav Gross odstoupil z funkce premiéra, protože nedokázal vysvětlit, kde vzal na nákup bytu v Praze. Sváděl to na bohatého strýčka a přitom si ušetřil z poslaneckých náhrad, které brali všichni poslanci. Jen se o tom příliš nemluvilo a nevědělo a Gross se hanbil. Tak Hilšer, to už je ale úplně jiná uroveň. Posunuli jsme se ve vývoji. Hilšerův morální otisk je ovšem takový ulepený odpornou chamtivostí a zneužitím systému. Přitom na sociálních sítích se Hilšer jeví jako doslova morální vzor a ikona v jednom. 

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb