Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Poklona občanů prezidentovi: Ať žije Zeman, máme Vás rádi

28.09.2013
Poklona občanů prezidentovi: Ať žije Zeman, máme Vás rádi

Autor: archiv

Popisek: prezident Miloš Zeman

REPORTÁŽ Bouřlivé ovace slyšel prezident Miloš Zeman ve Vyškově. Na náměstí pak kromě davu lidí bylo připraveno i sedmnáct zbrusu nových vozů pro záchranáře.

Ať žije Zeman, takový pozdrav slýchával prezident republiky i v jiných městech. Ve Vyškově zněl ale ještě silněji. „Vážení a milí přátelé, snad mě vaše přivítání dovoluje, abych vás takto oslovil. Jsem moc rád, že tu vidím 17 vozů záchranné služby a chtěl bych poděkovat Michalu Haškovi,“ uvedl mimo jiné prezident.

V proslovu, jak už se stalo za dobu jeho setkávání s veřejností zvykem, vyzval obyvatele, aby šli k volbám a vysvětloval nutnost tohoto kroku. „Jste svobodní lidé, nenechejte si nic nakukat. Čtěte programy politických stran, ne jenom jejich slogany na billboardech. Přemýšlejte o jejich kandidátech. Volte tak, aby vaše volba na budoucí čtyři roky vedla k úspěšné vládě České republiky,“ vyzval Zeman.

Lidé vzpomněli Zemák

Řeč byla o možném sjednocení levice, lidé se dotazovali také na platy politiků a odstupné. Osobní vstup pak měl Zemanův příznivec, který měl na důkaz svých názorů kolem krku i šálu s tváří prezidenta. „Vítám Vás tady ve Vyškově. Jestli si pamatujete, tak v roce 1996 jsem zde řídil autobus Zemák. Tehdy jsme bojovali o vítězství. Já děkuji, že jste opravdu prezidentem. Chtěl jsem Vám v Praze podat ruku, ale bylo tam tolik lidí, že to nešlo. Dnes Vám za Vyškov děkuji. V roce 1996 tady nebylo tolik lidí, jako dnes. Přeji Vám hodně zdraví,“ uvedl jeden z místních občanů.

V podobném duchu se nesly i ostatní vstupy občanů v diskusi s prezidentem, na závěr ho pak jedna z obyvatelek Vyškova ujistila: „Máme Vás rádi.“

Poslední den v Jihomoravském kraji

V pátek zakončil prezident Miloš Zeman svou třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. Setkal se s obyvateli Vyškova a diskutoval s občany i na náměstí v Kyjově.

Parlamentní listy.cz, Daniela Černá

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace