Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dálniční spojení s Rakouskem se blíží, hlásí hejtman Hašek

10.09.2013
Dálniční spojení s Rakouskem se blíží, hlásí hejtman Hašek

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Michal Hašek

V pondělí 9. září 2013 zavítal na pracovní návštěvu Jihomoravského kraje ministr dopravy Zdeněk Žák. V prostorách brněnského sídla krajského úřadu jej přivítal hejtman Michal Hašek (ČSSD). Hlavními tématy jednání představitelů kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem s ministrem dopravy byla problematika silniční dopravy v regionu a infrastrukturních projektů na území jižní Moravy.

V programu pondělního jednání hejtmana Michala Haška s ministrem dopravy nechyběla ani návštěva hraničního přechodu Mikulov/Drasenhofen, kde se uskutečnila prezentace aktuální situace ve věci výstavby R 52.

Zásady územního rozvoje stále schází

„Není náhodou, že se dnes scházíme přímo v Mikulově. Jsem velmi rád, že jsme se dnes s ministrem dopravy mohli věnovat přímo v terénu dlouhodobým chybějícím spojením mezi Českou republikou a Rakouskem, konkrétně mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem a Vídní, tedy dálnice R 52 a A5. S panem ministrem jsme našli dohodu o tom, co bude prioritou pro český stát jako investora v nejbližším období a jakým způsobem chceme řešit otázku dlouhodobě chybějícího dálničního spojení. Bez ohledu na to, že Jihomoravský kraj stále nemá platné Zásady územního rozvoje myslím, že dnes jsme našli cestu k řešení, které bude znamenat, že se konečně po desítkách let přestane o této akci pouze hovořit, a něco konkrétního se také stane,“ uvedl na brífinku po jednání hejtman Michal Hašek.

Česká republika je připravena plnit své závazky

„Spoustu staveb, o kterých se hovoří desítky let, můžeme odblokovat. Jednou z nich je i dálniční spojení z jižní Moravy do Rakouska. Výstupem z dnešního jednání s panem hejtmanem je naše rozhodnutí urychlit v maximální míře tu část komunikace, která tvoří obchvat Mikulova. Odbourali jsme základní bariéru, kterou je neexistence Zásad územního rozvoje. Vyřešíme obchvat města Mikulova, který budeme dimenzovat v parametrech budoucí komunikace. Ta se potom ze severní a jižní strany na tento obchvat napojí. Dosáhneme několika efektů – půjde o okamžitý efekt pro město Mikulov a jeho občany, které přestanou sužovat projíždějící vozidla, konečně probouráme psychologickou hranici neschopnosti hnout s výstavbou celého spojení Brno - Vídeň a budeme mít první reálný úsek tohoto spojení. Třetím efektem bude propojení další části evropské dálniční sítě, čtvrtý pak bude jednoznačný signál pro naše rakouské kolegy, že Česká republika je připravena dostát svým závazkům,“ zdůraznil ministr dopravy Zdeněk Žák.

Mezi dalšími tématy jednání hejtmana Michala Haška s ministrem dopravy Zdeňkem Žákem byla i problematika rychlostních silnic R43 a R55. Hovořilo se také o možné výstavbě průplavu Dunaj – Odra – Labe,  která podle ministra dopravy dostává reálné kontury.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace